Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 23:43

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 82 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 12:13 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 12 Dec 2010, 11:02
Príspevky: 9
Bydlisko: Trnava
Ahojte vsetci
Som po operacii kolena /sportom k trvalej inv...../ a tak si tu lezim a rozmyslam co budem robit. No a kamarat mi hovori, skus strelbu. Tak uz tyzden rozmyslam a googlim a vyhladavam cim zacat. Presiel som vsetky snad dostupne fora, ktore sa zaoberaju zbraniami a nakoniec som si povedal, ze klasika je klasika, zacnem ja pekne od vzduchovky a to doslavne. Ziadna CO2, PCP, ale prava pruzinovka.
Takze, ked som zo SR a je tu asociacia preco neskusit a nepoziadat o radu tu. Ako kazdy aj ja musim prejst nakupom zbrane, optiky a nakoniec tuning a neviem cim vsetkym, necham sa prakvapit co ma caka.
Tak aby som sa tu neropisoval podme k veci. Chcel by som poradit aku pruzinovku kupit cena aj s optikou do 1000 €.
Dakujem za rady


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 13:39 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
ahoj, tak to je docela vysoka hranica, pri ktorej ta nic nelimituje a mozes si vyberat fakt z toho najlepsieho
ja osobne to vidim len na 4 moznosti
1. AirArms Prosport
2. Weihrauch HW97
3. AirArms TX200
4. Theoben SLR 98

ja osobne by som nic ine nekupoval keby som chcel pruzinovku

az na Theoben, ktory je velmi predrazny a je za cenu lepsej PCP (800€), kazda z tychto vzduchoviek stoji do cca 500€
takze ti este 500€ zostane na nakup optiky a prislusenstva a to je tiez dost penazi na to, aby si kupil to lepsie

na aky typ strelby sa chces specializovat? co od vzduchovky ocakavas? podla toho treba totiz potom vyberat aj optiku


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 13:53 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Ahoj.

Taktiez by som Ti odporucal riesenie a modely, ako navrhol Tomcat v predoslom prispevku.
Su to osvedcene a praxou overene modely a nespravis chybu pri kupe niektoreho z nich. Akurat ja osobne nepoznam Theoben SLR 98, ale s tych prvych troch by som vyberal aj ja.
Pozor potom pri kupe optiky. Pruzinovky su zname svojimi "kopancami" pri vystrele, na to treba dbat pri vybere vhodnej optiky, aby to tie narazy vydrzalo. Cenovo si to mozes porovnat medzi jednotlivymi typmi napriklad na www.merkura.net .

Rozmyslam, co by som uprednostnil, keby som pruzinovku kupoval ja. Pravdepodobne by som kupil HW 97: http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=407
alebo HW 97 v uprave KT: http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=640

Vela stastia pri vybere. :)

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 14:25 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 12 Dec 2010, 11:02
Príspevky: 9
Bydlisko: Trnava
Vdaka za rychle odpovede.
Tomcat - vyborne a dobre vyzerajuce vzduchovky. Ako pise Adrian, viac sa mi paci HW z Weihrauchu, neviem ani preco. Kto ich porovnaval, ma s nimi niekto skusenosti? Pozeral som na DE stranke a tam je HW s dlhsou hlavnou na 385 z 300 mm a tieto som na Mercuria nenasiel. Mate niekto s touto dlzkou skusenosti?
To je aj odpoved, preco chcem dlhsiu hlaven pre Tomcata, chcel by som sa zamerat na dlhsie vzdialenosti od 30 m a viac na terc, aby som si mohol zasutazit, ked uz sa nemozem plnohodnotne venovat sportu, kde je potrebne mat na 100% kolena.
Neviem ci mam pravdu, ale niekde som pocul, ze cim dlhsia hlaven, tym presnejsia, alebo sa mylim? Viem, ze najslapsi clanok je niekedy samotny strelec, ale aspon sa nebudem mat na co vyhovara.

Tu su tie s dlhsou hlavnou

http://www.versandhaus-schneider.de/ind ... del/page/3


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 15:40 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
JOe píše:
...To je aj odpoved, preco chcem dlhsiu hlaven pre Tomcata, chcel by som sa zamerat na dlhsie vzdialenosti od 30 m a viac na terc, aby som si mohol zasutazit, ked uz sa nemozem plnohodnotne venovat sportu, kde je potrebne mat na 100% kolena.
Neviem ci mam pravdu, ale niekde som pocul, ze cim dlhsia hlaven, tym presnejsia, alebo sa mylim?...


ano, mylis sa
dlhsia hlaven u pruzinoviek neznamena vecsiu presnost, skor naopak, vzhladom na kopance potrebujes aby projektil opustil hlaven idealne este pred kopancom...

medzi nami, tiez mi je HW97 sympatickejsie :)

este upozornenie, ak to zoberies od schneidera, budes mat namontovanu pruzinu na vykon 7,5J
treba si k tomu bud samostatne objednat exportfeder/exportnu pruzinu, co dava nasich legalny 15J, alebo si radsej kupit nejaky z ponukanych setov (odporucam klein set - pruzina, terce, diabolky) kde ta to vyjde lacnejsie ako keby si si ten set vzduchovka + pruzina naskladal z jednotlivych tovarov
http://www.versandhaus-schneider.de/ind ... del/page/2
v danej ponuke setu si potom vlavo dole treba vybrat z pulldown menu exportfeder
mozno by sa oplatilo si hned aj nahradne tesnenie piestu objedat, nech ta nic neprekvapi, je to spolu s pruzinou standardny spotrebny material, ktory casom treba vymenit

cize si potom pruzinu vymenis doma, robota na 15 minut...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 15:54 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 04 Júl 2010, 19:15
Príspevky: 287
Bydlisko: Sliač
A pozrel si dobre aj AA?
http://www.air-arms.co.uk/products_TX200.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.air-arms.co.uk/products_prosport.html" onclick="window.open(this.href);return false;

osobne mam TX200 aj HW 97KT
Obidve su to krasne a presne pusky spracovane na vysokej urovni, ale osobne by som si vybral radsej AA - krajsi ( tlmenejsi ) zvuk vdaka integrovanemu moderatoru v hlavni a bezdebaty mensi spatny raz ( objektivne ) + krajsie spracovana pazba ( to uz je ale subjektivne)
U mna po zmerani na chrone ma AA 15,5J a HW o 1J menej a prakticky maju obidve odstrielane rovnako - zatial malo

_________________
AA EV2 MKIV+Sightron SIII10-50x60; HW 100S-F.S.B. 177+Bushnell Elite 6500 2,5-16x50
AA S410 Classic .177+Bushnell Elite 6500 2,5-16x42; AA TX200 MkIII .177+Sightron SIII20x42
HW 97KT .177+DO Titanium 4-16x42

+ jedna krásna fena Brita


Naposledy upravil slavozv dňa 12 Dec 2010, 15:56, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 15:55 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
tolko krat sa tato tema preberala tak netreba zabudnut na to najdolezitejsie, ze pred kupou je dobre si vsetky tieto 3 modely potazkat.

Niekomu sa zda HW97 nevyvazene lebo ju drzi lavou rukou ako ja, skoro upne pri spusti. Pri dlhej hlavni je to tazisko este viac v predu a zbran sa javi ako tazka.
U AAPS nie kazdemu vyhovuje sklon rukovate, kde treba laket dvihat vyssie. Preto zvoli radsej pistolovu na HW97.
A TX200 tam sa casto spomina bezpecnostna poistka. Pre niekoho je neprakticka (u AAPS je uz zabudovana v natahovacej pake a u HW netusim).

Preto najlepsie bude si ich vsetky otazkat a dat par vystrelov.

Este do uvahy prichadza 4 znacka a to Diana s bocnou pakou - s nou bola moja prva vzduchovka a je to velmi prakticke. Tu ale clovek zozne kritiku za plastove komponenty. Je to skor vsak zavist ako objektivne zhodnotenie :-D
:arrow: http://www.dynax.eu/e-shop/action/productdetail/oc/350.xhtml

PS: dopln si do profilu Bydlisko a pevne verim, ze jeden kusok sa nejde aj v tvojom blizkom okoli.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Naposledy upravil MarekZCKE dňa 12 Dec 2010, 16:12, celkovo upravené 3

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 15:58 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 04 Júl 2010, 19:15
Príspevky: 287
Bydlisko: Sliač
Poistka u HW presne ako pri TX 200 manualna

_________________
AA EV2 MKIV+Sightron SIII10-50x60; HW 100S-F.S.B. 177+Bushnell Elite 6500 2,5-16x50
AA S410 Classic .177+Bushnell Elite 6500 2,5-16x42; AA TX200 MkIII .177+Sightron SIII20x42
HW 97KT .177+DO Titanium 4-16x42

+ jedna krásna fena Brita


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 16:06 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
ono su to konstrukce takmer totozne vzduchovky, a to ze mas medzi nimi rozdiel je skor sposobene udrzbou nez tym ze by bola jedna kvalitnejsia ako druha

Diany su predrazene, na sutaziach ich nik nepouziva lebo strasne kopu, to je dan za dimenzovanie na podstatne vyssi vkon ako HW a AA...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 16:19 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 04 Júl 2010, 19:15
Príspevky: 287
Bydlisko: Sliač
Tom: Ved ja nikoho nenutim, ja len viem o com pisem, lebo ich viem kedykolvek v rovnakych podmienkach bezprostredne porovnat. A u mna to urcite nie je v udrzbe, na to mozes vziat jed. Mne osobne je to uplne jedno ze ma HW o nieco menej ( v podstate tym splna nas limit), ale ze je slabsie a pritom hlucnejsie a kopne viacej ako AA tak o tom nemienim s nikym polemizovat ( a s tebou by som si ani nedovolil, lebo viem ze ty sa vyznas) :hello:

_________________
AA EV2 MKIV+Sightron SIII10-50x60; HW 100S-F.S.B. 177+Bushnell Elite 6500 2,5-16x50
AA S410 Classic .177+Bushnell Elite 6500 2,5-16x42; AA TX200 MkIII .177+Sightron SIII20x42
HW 97KT .177+DO Titanium 4-16x42

+ jedna krásna fena Brita


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 82 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.