Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 19 Apr 2024, 23:09

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Diana mod. 75
PoslaťNapísal: 22 Júl 2016, 21:33 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 01 Júl 2014, 18:25
Príspevky: 19
Tak som sa vďaka Ferovi stal majiteľom tejto technickej rarity vo verzii HV, ktorá má staviteľnú botku a lícnicu.
základné údaje:

Celková dĺžka: 1130mm
Dĺžka hlavne: 480mm
Hmotnosť: 5,0kg
kaliber: 4,5mm
Úsťová energia: 7,5-7,9 J (171 m/s)

Je to zatiaľ najlepšia zbraň, akú som vlastnil. Strieľam len občas doma na záhrade i keď ma už napadlo zúčastniť sa súťaže FT či HFT. Tu je mojou brzdou problém s platničkami, pričom pri FT sede to dosť bolí :-) . Ale k téme... Držanie a veľkosť zbrane mi perfektne vyhovuje. Vzhľadom na vyváženie mi ani nepríde, že váži 5kg. Jediné, čo ma zaskočilo, je spúšť. Keďže doteraz som mal len bežné lacné pružinovky a QB 78, nebol som na jemnosť spúšte vôbec pripravený. Výrobca udáva odpor 100-400g. Musím si zohnať silomer, aby som to overil. HHF 900 som nastrelil asi 10timi ranami za 5-10 minút. Tu som po asi 100 výstreloch (musím si konečne nájsť viac času :-) ) nielenže ďaleko od nastrelenia, ale stále cítim, ako je Diana v mojich rukách nebezpečná. Steyr uvádza u svojich modeloch odpor spúšte od 30gramov.... tak to by som momentálne neovládol ani náhodou...

Mám rád OH disciplínu 10 m v stoji s dioptérom, ale momentálne som chcel pušku vyskúšať s puškohľadom.... teda... pre väčšinu z Vás ani nejde o puškohľad.... Pomocou Hawke jednodielnej duralovej montáže dĺžky 120 mm som na zbraň osadil NS Mountmaster 3-9x40 AO.
Pomerne veľkú kruhovú mušku som z hlavne stiahol a na jej miesto som nasadil vysústruženú silonovú trubku. Asi 5mm prečnieva cez koniec hlavne. Ak by som pocítil, že má toto riešenie negatívny vplyv na presnosť, budem hľadať iné riešenie.
Takisto som si vyrobil podložky na nastavenie lícnice, nakoľko k puške mal Fero len tri, ktoré mi nestačili. Použil som 5mm plátky SMC plastu, z ktorých som vyrezal kópie originálnych podložiek.

Zo zbrane som nadšený, no čaká ma veľa trénovania. Najmä zvyknúť si na spúšť. Na záver ešte dodám, že pri prevzatí v Štefanovej bola úsťová rýchlosť s exactami 4,50 niečo cez 174 m/s...


Prílohy:
D75_montaz.jpg
D75_montaz.jpg [ 545.86 KiB | Zobrazené 1055 krát ]
D75_hlaven.jpg
D75_hlaven.jpg [ 373.33 KiB | Zobrazené 1055 krát ]
D75_2.jpg
D75_2.jpg [ 418.52 KiB | Zobrazené 1055 krát ]

_________________
Diana 75 , Gamo P900, Gamo Forest, SPA Artemis 600W, HW57, Slavia620....
v minulosti: QB78, Slavia 634, HHF 900 Combo, Perun 734
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.