Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 14 Máj 2024, 13:39

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 82 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 19:04 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
drzal si to v ruke, strielal a videl ten mechanizmus ako pracuje?
myslis ze tie gumenne O kruzky to utlmia? asi nie, ten kruzok je po stovke vystrelov vhodny na vymenu...
obavam sa ze rozpravas o niecom s cim nemas skusenosti, najviac by pomohol komentar radusza, ten ich mal niekolko...
urcite okrem osobnej skusenosti ti pomoze aj precitat si zahranicne vlakna o tejto vzduchovke a vybere optiky na nu... kolko ludi tam place ako im na to stale odchadza optika
skus do tej medzeri medzi pazbou a zelezom strcit prst a zmacknut spst, uvidime ako velmi si tvoj prst bude pochvalovat o tom ako to nekope :D

ale kedze to tu uz zas ide do offtopicu co patri do vlakna o konkretne vzduchovke, tak sa prosim vratit len k teme vlakna...
offtopicy uz budem mazat


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 19:13 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
zmysel takehoto vlakna je prebrat pre a proti. a potom sa dotycny rozhodne. je to vlakno toho kto si ho zalozil a mal by mat tiez pravo sa pytat na cokolvek a aj o optike montazi a tak dalej.
predpokladam ze kazdy clovek ma svoj usudok a svoj vkus ci moznosti. preto by nebolo od veci po kladnom vybaveni zalezistosti cele vlakno zmazat, prave pre hore spomenute dovody. uz nikomu nemusi totiz opatovne posluzit.
a po tom co si clovek vybral, ziskal skusenosti, isto prispeje aj do spravneho vlakna a nahodou ak o nejaky cas bude dalsie nove vlakno kde niekto chce poradit tak to opat vsetko od zaciatku prediskutujeme.
mne sa nepaci sa drzat striktne temy kde ide hlavne o riesenie komplexneho problemu. je prirodzene, ze sa to riesi formou volnej debaty. a nepocita sa s pozdejsim vyuzitim pre dalsie potreby

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 19:19 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
zmysel vlakna bolo pomoct vyberu vzduchovky a to sa uz stalo, uz potrebuje poradit s optikou, a to ze sa tu uz zacalo riesit ako kope Diana je offtopic, ak mas potrebu to riesit, zaloz k tejto vzduchovke relevantne vlakno, a tam sa moze pokracovat, ja tam prispevky odtialto presuniem...

marekzcke píše:
mne sa nepaci sa drzat striktne temy kde ide hlavne o riesenie komplexneho problemu. je prirodzene, ze sa to riesi formou volnej debaty. a nepocita sa s pozdejsim vyuzitim pre dalsie potreby

cize inymi slovami ti vyhovuje bordel a chaos ako na GS, prepac, ale to zas nevyhovuje mne, lebo potom vlakno kde su 4 prispevky k teme ma 300 prisevkov mimo temu, ktore treba preluskat a stracat nimi cas...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 19:34 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
nn chapes to zle. poriadok ma byt. ale azda jedine vlakno ktore ma hodnotu aj ked sa nedrzi presne temy je vyber vhodnej zostavy. uz nikto sa tu nebude nikdy luskat. a ked to zmazes aj cele tak to nikomu nebude chybat. clovek si vyberie podla seba a vkalno navzdy zapadne prachom. a dalsi pripad bude opat jedinecny.
alebo kazdeho kto pride v nudzi pre radu posleme hned do vlakna kde sa nieco predtym riesilo podobneho a prikazeme mu hladaj si tam odpoved lebo u nas je vsade poriadok? :)
lahsie a prehladnejsie je taketo vlakna ked uz niesu aktualne cele zmazat ako sa stresovat a ist proti logike premazavanim OT.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 19:42 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
tak musis to nazvat spravne, ze ti vyhovuje vseobecna diskusia :D

ja som praveze chcel toto vlakno zachovat, pretoze tu o vybere nic nemame, nech sa nezakladaju nejake dalsie, jednoducho teraz sa tu riesilo nieco z vyssej cenovej kategorie kde nie je obmedzenie na peniaze a kde ide o kvalitu, neskor by sa tu zas niekto spytal na presny opak, co najlacnejsie a tak... nech tu o vybere vzduchovky nemame 20 vlakien a denne nejake pribudne na takmer tu istu temu s rozdielom ceny 50€ ako to je na GS :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 19:49 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 12 Dec 2010, 11:02
Príspevky: 9
Bydlisko: Trnava
Je pravda, ze som sa uz rozhodol o aku vzduchovku pojde - HW97, 98 by som nebral, je to lamacka a tam sa to bude casom uvolnovat a prestane to byt tesne co bude viest nepresnostiam. Hlaven v celku, to je moje rozhodnutie - pevne. Tak vzduchovku uz nechajte - ja si ich tento tyzden omakam ako pisete a dam vediet ako som s ktorou spokojn. /teda ak ich budu mat skladom/
Co sa tyka tohto vlakna, mozem povedat, ze pre zacinajuceho vzduchovkara je to velmi pomocne a ak tu ostane pre buducnost verte vsetci si ho radi precitaju v takomto zneni ako je.
Podme k veci.
Optika, hovorite dat pozor na to, aby vydrzala otras a aby bola schopna zamerat od 9-10m. Skuste byt trocha konkretnejsi, typy a mozno aj odkazy alebo foto by nebolo na skodu.
Drziaky na optiku: Tu som cital, ze je potrebne, aby slo o zelezo - ocel, dovody? Druhy ?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 19:56 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
moj favorit viewtopic.php?p=4385#p4385 alebo sa uskromnit a taku ako mam ja z 3200 rady :) (vid podpis)
montaz: KOZAP model 23 - CZ 452 (vid podpis)

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 21:48 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
JOe: Skôr ako sa definitívne rozhodneš si kúpiť pružinovku mal by si vyskúšať PCP :diable: aby si pozdejšie neľutoval že si kúpil pružinovku.
Rozdiel je značný, okrem toho ak sa rozhodneš rozšíriť naše rady (zúčastňovať sa HFT/FT) tak kategóriu PCP strieľa podstatne viacej ľudí.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 21:57 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
:amen: SVATÁ PRAVDA :amen:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 21:59 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 04 Júl 2010, 19:15
Príspevky: 287
Bydlisko: Sliač
Pockajte vy dvaja posledni, ked si to precita Ivco!
Vas zozerie :mdr1:

_________________
AA EV2 MKIV+Sightron SIII10-50x60; HW 100S-F.S.B. 177+Bushnell Elite 6500 2,5-16x50
AA S410 Classic .177+Bushnell Elite 6500 2,5-16x42; AA TX200 MkIII .177+Sightron SIII20x42
HW 97KT .177+DO Titanium 4-16x42

+ jedna krásna fena Brita


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 82 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.