Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 05 Máj 2024, 08:30

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 82 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 22:22 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
JOe ale chce sportovat :). Zvladat klasicku vzduchovku je ovela zabavnejsie. Pri PCP odpada par klucovych kvalit strelca. To sa neda porovnat. A ze vacsina striela s PCP to nieje sposobene tym ze ich je viac. Len proste ludia co si kupia u nas PCP su ti aktivnejsi zakladatelia :) co nemaju casu na viac... (tiez uz nie tak uplne pravda)
No zatial je tento sport v plienkach a ja verim, ze pruzin casom pribudne ked sa to dostane k sirsej verejnosti. Potom to bude sport ako kazdy iny :think: .
S pruzinou si uz ale teraz na 100% zasutazite :-D

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Naposledy upravil MarekZCKE dňa 12 Dec 2010, 22:40, celkovo upravené 3

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 22:32 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Nov 2010, 13:25
Príspevky: 527
Bydlisko: Závod
chlapi nechcem sa tu nikoho zastavat ani nic podobne, ale ja osobne by som asi bral AA Pro Sport :) viacej sa mi paci aj ked som pusku este nedrzal v ruke...HW 97 ano vdaka joe933 - mu. HW mi nejak extra nesadla - paci sa mi, vsetko je na poradecku :D len AA sa mi zda sympatickejsie uz aj na obrazku.
taku istu dilemu by som mal aj pri vybere auta - BMW ci MERCEDES? :D
ked nasetrim korunky kupim asi nejaku pruznovecku od AA. :)

_________________
Slavia 634, AA S400, JSB HEAVY, EXACT
:amen: SCHMOUD_ek POWER SUPPORT SAFTA (Red&Blue LOCAL) :google:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 22:39 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
marekzcke píše:
Zvladat klasicku vzduchovku je ovela zabavnejsie.
Normálne by som ti aj uveril keby som pred PCPčkom nestrieľal cca 20 rokov so spružinou. :langue2:

Čakal som nejaké reakcie "hardcore pružinkárov" (potajme uvažujúcich o PCP všakže?).
Každopádne treba si vyskúšať pred kúpou aj PCP a potom kupovať podľa chuti.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 22:52 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
PCP by som chcel az po dalsej sezone to je pravda. Ale to uz mame v plane sa prestahovat do ceskej republiky. vobec neviem ako sa to potom zvrtne.
Ale kazdopadne keby si JOe kupil tiez AAPS a osadil novou pruzinou a tesnenim niektoreho z renomovanych kitov tak moze sutazit smelo na urovni aj popri PCP :) a to je potom uz aky fajn pocit sliapat PCP-ckarom na paty. Je to velka zabava :P

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 23:26 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Tento rok pružina stíhala "šliapať PCP na päty", ale na budúcu sezónu dosť strelcov bude mať inú zbraň a hlavne inú optiku takže situácia sa môže podstatne zmeniť (ale nemusí).

Optika je ďalšia vec v prospech PCP - tým myslím že tam nie je obmedzenie že musí mechanicky vydržať to čo musí vydržať optika na pružinovke.

Začíname byť OT. Takže ak máš záujem pokračovať v 1000x preberanej téme "pružina vs PCP" tak najlepšie bude keď sa presunieme do "Chalupári, Chatári a Rangeri...". PCP som v tomto vlákne spomenul preto aby JOe (a prípadne aj niekto ďalší hľadajúci info) vedel že existuje aj taká kategória vzduchoviek a že je v nej veľký výber presných zbraní.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 23:50 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
otázka je, či sa nadchádzajúcu sezónu vôbec nejaká pružinkárska kategória otvorí. Pre 3, 4-roch strelcov sa mi to zdá pritiahnuté za vlasy. :contrac:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 13 Dec 2010, 00:16 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
ale jasne ze bude aj nadalej kategoria pruzina :) len bohuzial asi budu na stupienku vitazov stale tie iste mena :D a bude to nuda :langue:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 13 Dec 2010, 00:58 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 15:42
Príspevky: 348
Bydlisko: Beckov
poda mna je pri kupe najdolezitejsie nepodlahnut takemu tomu masovemu efektu (hura efekt)
ale radsej si vsetko v klude premysliet, idealne "ohmatat na zivo" a potom sa rozhodnut.

_________________
Čo bolo: Umarex 850 Airmagnum + Walther 6x42
Čo je: CZ 200 S Colour + HAWKE VARMINT SF 6-24x44 ? Mil Dot


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 13 Dec 2010, 01:11 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
ha. nuda to nebude nikdy. nieje to o kvantite ale o kvalite :langue1: . A kedze sme v klube ProSport Zvolen sutazive typy, pomerne rovnakych kvalit tak ja sa nikdy nenudime.
ja by som chcel byt napr aj raz mimo stupienka a dostat poriadnu priucku :)

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 13 Dec 2010, 08:58 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
OFF:
Drviva vacsina PCPckarov, (vratane mna), zacinala s pruzinovou vzduchovkou. Takze rady a odporucania tejto skupiny vzduchovkarov su na mieste.
Je to vyvoj, ktory sa ani v tejto "brandzi" nezastavi a na zaklade vyvoja vznikli aj PCP pusky. Pruzinovky tomu samozrejme tiez podliehaju. Preto by som odporucal pred kupou vzduchovky skusit strielat z pruziny, ale aj PCP a potom sa rozhodnut. Odpadne tym mozno par uvah a rozhodovanie bude lepsie. A v konecnom dosledku aj financie by sa mozno usetrili. Ja som mal najprv par pruzinoviek, potom som presiel na CO2 a skoncil som u PCP. Podla mojich terajsich skusenosti som mohol rovno kupit PCP. :)
ON:

Zalozil som vlakno pre porovnanie PCP, alebo pruzina. : viewtopic.php?f=53&t=170

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 82 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.