Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 16 Apr 2024, 13:30

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW57
PoslaťNapísal: 16 Júl 2012, 00:22 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 06 Jún 2011, 21:44
Príspevky: 7
Bydlisko: Ostrá Lúka,Zvolen
Máš pravdu rollo,musím ešte dosť potrénovať.Veď som cez pevné mieridlá nestrieľal už niekoľko rokov stále len puškohľady a puškohľady.Som rád že som na 57-ku nedal nijaký už teraz len strieľať,celkom ma to začalo baviť :thumbup: .

_________________
Diana 350 N TEC Magnum Panther+Discovery VT2 4,5-18x44 SFVF+BKL 263MB


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW57
PoslaťNapísal: 20 Okt 2013, 18:25 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
Tak od nedele som aj ja šťastným majiteľom tejto vzduchovky. Prvé dojmy..-
Po otvorení krabice som bol naozaj veľmi milo prekvapený. Nádherná pažba s orechovým nádychom s takmer žiadnými škrabancami ani výraznými známkami používania. Prvé výstrely boli hnedˇpo vybratí z krabice. Spúšť išla trošku z tuha ale vždy to bolo neporovnateľne lepšie ako pri HHF750. Prekvapili ma hlučnosť a priebeh výstrelu. Hlučnosť je o dosť väčšia ako pri HHF a po výstrele akoby vzduchovka zavibrovala. (pripisujem to tej 7.5J pružine). Kopance sú zas príjemné, ale nemôžem povedať že nekope. V porovnaní s HHF750 asi o polovicu miernejšie. Nabíjanie - pohodlné. Pár výstrelov a celkom som si na to zvykol.
Tak, keď som si dal asi zo 20 výstrelov som sa rozhodol že zhodím pažbu a kuknem,ako to vyzerá z vnútra. Všetko poctivý kov ( lúčik sa javí ako nejaká veľmi tvrdá zliatina plastu, neviem, možno je aj kovový). Mieridlá a muška takisto kov. Hovorím, nepodarilo sa mi nájsť plastovú súčiastku.
NA vnútornosti som nepozeral, ale pružinu som videl. Ak som po nej prešiel so šrobovákom tak sa napínala. Som presvedčený že to má za následok to vybrovanie po výstrele. 7.5J problém však hneď vyriešim výmenou pružiny za 15J. Nech kope ako kope, ja tam tých 15J chcem mať z dôvodu pokelsu dráhy strely na rôzne vzdialenosti.
Presnosť. To je vec,čo ma spolu so spúšťou prekvapili najviac. Ku spúšti len toľko, že ja som si ju vyladil asi najjemnejšie ako sa dalo a tá spúšť je taká jemná že kým som si na nu zvykol tak som sa často ľakol výstrelu. Už viem čo robí tieto vzduchovky to najlepšie ja trhu.
Najprv som urobil terč s HHF 750 na 21m. Tak som prehodil optiku a skúsil to s HW-čkom. Na 21m to nebolo až také výrazné ale priznajme si . Bol to môj prvý terč s touto vzduchovkou , so športovou spúšťou nuž keď som robil prvý terč s HHF tak mi to lietalo po celom terči (keď to bolo v terči , tak som bol rád).
Nuž ale tak som sa posunul o 9 metrov dalej na vzdialenosť 30m. Prvý terčík z online sútaže s JSB 4,51 a sústrel 18mm x 8mm. Potom JSB heavy a bolo to o dosť horšie (asi 3x 3,5 cm - neviem prečo, najskôr moja chyba). Potom JSB Exact 4,52 a sústrel 19mm x 7mm. Potom JSB RS a sústrel približne 20mm opísaná (takisto asi najskôr mojou chybou lebo po exactoch som pobehal ku terču a to ma tak trošičku rozkývalo). Nakoniec ľuby PO a musím povedať že to nebolo vôbec zlé. Dokonca lepšie ako RS-ky a Heavy 19mm x 20mm. Viec terčov som nerobil, ani nebolo kedy. Ja som nadpriemerne spokojný, a opakujem že to bolo strieľané s optikou Walther 4x32 ktorá je po HHF už dosť skopaná.
Tak a teraz druhé dojmy.
Trošku rozoberiem nabíjanie. Nabíjanie je plynulé, a ľahké (kvôli 7.5J pružine hlavne). Čo sa mi páčilo je, že nabíjanie je krásne plynulé a hlavne tichučké. Nepočuť vôbec pružinu ako pri HHF750. Ak nabíjacia páka dosiahne asi 7/8 vysunie sa zásobník, následne sa zahákne piest. Poistka sa zapne do polohy safe až ak je nabíjacia páka úplne na konci. Včera sa dokonca podarilo bratrancovi nabiť vzduchovku a nazapnúť poistku. Trochu mu robilo problém nabíjanie vzhľadom k jeho veku. Aj som sa mu ponúkol že mu nabijem, ale nechcel )
Teraz k téme. Niektorí majitelia tejto zbrane sa stažovali že zásobník sa tažko zatláča a po čase začnú bolieť prsty. Ja to však môžem vylúčiť. Nieje to také ťažké, aby to nezvladlo dieťa, nie to ešte aby to nezvládol dospelý chlap. Mne po asi 200 výstreloch nebolelo nič. Ani plece

Kopance. Ťažko teraz písať keď má vzduchovka 7.5J. Sú však veľmi príjemné. Treba ju však držať ani nie úplne pevne ale nie tiež jednou rukou lebo niekedy mám problém ju udržať.
Vec čo väčšinu strelcov ktorí zbrane so spodným náťahom ešte neokúsili je ťažisko zbrane. Ťažisko trošku viac posadené do predu ale nepozorujem aby takzvane "nepadala na hubu". Ťažisko je veľmi príjemné a ja si streľbu v stoji naozaj vychutnávam.
Dnes som skúšal online terč a po nastrelení zbrane na Exacty som skúšal streľbu "na ostro". Prvý terčík - 20b, druhý 19b. Dopackal som však posledné dva terčíky v oboch radoch. Prečo?? Strieľal som dokopy asi so štyroma prestávkami. Pri HHF som mal takú istú prestávku po každom terčíku. Nuž výsledky s HW57 boli neporovnateľne lepšie ako pri HHF750. Došli mi zásoby streliva tak poprosím o službu risopepiho ale ak dôjdú, tak spravím sútažný terč a už teraz sa teším na výsledok.
Na dnes asi dosť, dúfam že som niekomu pomohol. :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW57
PoslaťNapísal: 20 Okt 2013, 18:27 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
Fotky tej mojej..


Prílohy:
PA140650.JPG
PA140650.JPG [ 181.13 KiB | Zobrazené 1942 krát ]
PA140649.JPG
PA140649.JPG [ 221.96 KiB | Zobrazené 1942 krát ]
PA140648.JPG
PA140648.JPG [ 184.15 KiB | Zobrazené 1942 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW57
PoslaťNapísal: 20 Okt 2013, 18:29 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
Teraz spomínané nástrely. Vzdialenosť 30m, v sede s oporou. Prvý JSB E. 4,51mm, druhý JSB E 4,52mm.. Časom budem pridávať svoje dalšie postrehy. :)


Prílohy:
PA140652.JPG
PA140652.JPG [ 85.57 KiB | Zobrazené 1941 krát ]
PA140651.JPG
PA140651.JPG [ 84.22 KiB | Zobrazené 1941 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW57
PoslaťNapísal: 04 Dec 2013, 22:06 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
Tak od včera v symbióze s MTC Viper 10x44 SCB. :blub:


Prílohy:
PC040652.JPG
PC040652.JPG [ 107.97 KiB | Zobrazené 1843 krát ]
PC040649.JPG
PC040649.JPG [ 107.16 KiB | Zobrazené 1843 krát ]
PC040648.JPG
PC040648.JPG [ 120.51 KiB | Zobrazené 1843 krát ]
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW57
PoslaťNapísal: 30 Dec 2013, 21:09 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
Neodolal som sa dnes som vymenil pružinu na mojom HW-čku. Zhodou okolností som mal vybitý mobil aj fotoaparát tak nemám nič zdokumentované. Avšak rozborka bola úplne jednoduchá. Trošku som mal problém so založením poistky ale podarilo sa. Streľbu na terč som nerealizoval lebo už bola tma. Avšak zopár postrehov:
Nabíjanie nieje také ťažké ako som čakal. Avšak mám obavy či by ju nižšia veková kategória dokázala nabiť.
Kopance - na susednom českom Gunshope mňa , a aj ostatných odradovali od výmeny pružiny lebo vraj po jej výmene sa HW57 kopancami vyrovná Slávii 634. Nebolo to tak dávno (2 mesiace) čo som strieľal zo S634 a tak to môžem len vylúčiť. V porovnaní so HHF750 (opäť HHF ale som mladý strelec a neprešlo mi cez ruky viac zbraní) je HW57 malé dievčatko. Naozaj kopance niesú nijak škaredé. Zbraň sa dá bez problémov udržať a čo je hlavné, kopanec má smer iba do zadu. Výstrel teraz nesprevádza žiadne drnčanie a vybrovanie. Ale HW57 dá aj teraz o sebe vedieť viac ako (trebárs :D ) HHF750.
Pri rozborke som celý piest, tesnenie, vodítko aj pružinu (pôvodnú aj aktuálnu) odmastil prostriedkom WD40, vytrel do sucha a namazal vazelínou. Piest som namazal iba jemne aby nedošlo ku dieslingu.
Od momentu kým mi prišla zbraň som registroval aj "vykyvovanie" nabíjacej páky do strán. Po dnešku je to už podľa mojich predstáv a síce som to neodstránil úplne ale je to omnoho lepšie ako predtým. Stačilo len dobiť kolík ktorý drží páku. Keď som to mal už tak všetko rozobrané tak som si povedal že aj prečistím hlaveň. Skúsil som ten druhý spôsob a to tak že som vybral vysúvací zásobník. Drží ho len smiešny gumový krúžok. Dá sa vybrať len za pomoci vlastných rúk bez kadejakého náradia. Dal som si aj zopár rán do tmy. Vyzerá že ku dieslingu nedochádza. Dal som si aj tri rany do 2cm smrekovej surovej dosky a podarilo sa mi ju z asi jedného metra prestreliť.
Zajtra to vyzerá 50 na 50 ale ak sa podarí tak urobím nejaké terče a aj (pre niektorých neodmysliteľné) deformačné účinky. :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW57
PoslaťNapísal: 31 Dec 2013, 00:24 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 29 Aug 2010, 11:11
Príspevky: 1264
Bydlisko: bratislava
ja som mal 57 par dni ale nejako som ju nevedel nastrelit... hned som ju vymenil za 97... ale inak je to fajn puska mala lahka dobre sa drzala... inak to nabijanie mi nejako nesedelo, stale som mal pocit ze ked to fukne a diabolka preleti zasobnik do hlavne... uz tam je spoj co moze vselico porobit pokial dobre nezasunies zasobnik.

_________________
FT Air Arms EV2 MK4 Big Nikko FT
Air Arms S400


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW57
PoslaťNapísal: 31 Dec 2013, 18:55 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 02 Sep 2010, 10:10
Príspevky: 543
Presne na to som sa chcel opytať, či ten zasobnik vždy zaklapne rovnako,ako to je riešene?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW57
PoslaťNapísal: 31 Dec 2013, 20:52 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
zásobník treba len zasunúť nadoraz a nehrozí aby pri výstrele vyskočil. Vyskočí len vtedy ak nieje dobre zasunutý ale to sa môže asi stať iba malému decku. Je to riešené dobre. Pri rozborke som ten kolík na zásobníku namazal a teraz to ide úplne ľahučko. Jeho jedinou nevýhodou je že si človek nemôže dovoliť každú optiku.
Dnes som sa dostal ku streľbe. Po vystrelených cca 50 rán bol sústrel na 30m cca 2,5cm s Exactami ale ak sa pružina a vyčistená hlaveň trochu zabehne tak to bude určite lepšie. Kopance nie sú nijak nepríjemné. Pri výstrele sa dá v pohode udržať. Či sa z nej dá dostať 15J alebo nie neviem teraz povedať. Chcelo by to vystreliť cez chrono. Čo viem ale iste je že je silnejšia ako nová HHF750. Skúsim to vyrátať pomocou balistickej krivky cez chairgun. Nebude to presné ale na presnosť +- 0,5J sa určite dostanem.
Dnes som celkom prestrelil 2,5 centimetrovú dosku z 10 metrov. Nemal som dnes veľa času ale v štvrtok sa mi to hádam podarí poriadne otestovať a fľusnúť aspoň 1 krabičku aby sa zabehla. Potom to už možno pôjde aj jednou dierou.
K tým kopancom ešte toľko že som skúsil známy test s diabolkou. Pušku som len jemne pridržiaval ľavou rukou a pravou som zmáčkol spúšť. Diabolka sa spätným rázom zbrane posunula cca 3mm smerom do predu a nespadla. Kopance nie sú naozaj nijak škaredé a ja osobne mám radšej keď vzduchovka kopne. No som zvedavý či nová pružina aj pridá na presnosti. To je vec čo ma zaujíma asi najviac.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.