Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 06 Máj 2024, 18:13

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 159 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Air Arms Pro-Sport
PoslaťNapísal: 09 Okt 2010, 18:39 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
Dnesok plny testov. Okrem ineho som zistil, ze natahovaciu paku nieje potrebne demontovat pri beznom mazani pruziny. :roll:
Ale k veci. Ten valcek tam uz mam. Oproti povodnemu cca 13mm na obrazku som ho vsak predlzil na 20mm. Nj mame doma sustruh tak nieje problem vytocit mrnavy valcek.
Samozrejme ten je osadeny v pieste. Vykon sa logicky musel zvysit ale co ma tesi najviac AAPS uz tolko nekope. Niekto by namietal, ze nekopal ani predtym. No ja to uz mam v oku takze si stojim za svojim.
Predtym napr ani nepresiel testom s diabolkou.
Tu je videjko co som prave natocil. Schvalne som vzduchovku polozil na nieco tvrde, ze ani tak hrozne neodskakuje.
:arrow: http://youtu.be/P6yGr2qeAHM Ten silny zvuk je ozvena od plechu obaleneho v handre, ktory bol 10cm pred hlavnou.
Skoda, ze netusim aktualny vykon. Ale nad 15J to isto nebude :geek:. Necham sa prekvapit v SNV pred sutazou.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Naposledy upravil MarekZCKE dňa 10 Okt 2010, 09:42, celkovo upravené 3

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms Pro-Sport
PoslaťNapísal: 09 Okt 2010, 18:42 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
neviem ako u prosporta ale u hatsana kedze bola kratsia pruzina tak tam ten kovovy valcek bol nato aby to nedrncalo. na vyplnenie priestoru pri kratsej pruzine. takze to vykon nemohlo zvysovat.
ked som dal pruzinu dlksiu original do hatsana-ziadnu tuningovu- tak valcek isiel preč a vykon sa zvysil az vtedy.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms Pro-Sport
PoslaťNapísal: 09 Okt 2010, 21:40 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
ked sa zamyslim na principom pruzinovky tak by to vykon malo zvysit.
pruzina je stlacena a ma najvacsiu silu prave v skratenom stave. pri vystrele sa jej sila prudko uvolni. ak je piest tazsi tak to zrychlenie nebude tak prudke, ale ziska tym zas bohovsku zotrvacnost, ktora hra velku rolu pri maximalnom tlaku v pieste. predpokladam, ze ten potrebny tlak bude az za druhou polovicou chodu piestu. lenze pruzina uz v tejto dlzke nema taku silu a zacina preberat zasluhy na vykone prave vyssia hmotnost piestu a jeho zotrvacna sila nadobudnuta v prvej polovici rozpinania pruziny. tento silnejsi raz do vzduchoveho vankusa sposobi, ze diabolka opusti hlaven pod vacsim tlakom a teda aj vykonom.
teraz v kocke:
1.-mame plynulejsi rozbeh piestu.
1.1.-nemame kopanec
2.mame vacsi tlak v pieste => teda vyssi vykon
2.1.-kedze je tlak vacsi tak aj piest ma kratsi dojazd (stlaceny vzduch ma mensi objem) po tom ako diabolka opusti hlaven a tlak prudko klesa
2.1.1.-tym, ze tlak zacne klesat zo svojho maxima nasleduje opatovny rozbeh piestu. ale kedze je teraz tazsi tak sa nerozbehne prudko ani v druhej dojazdovej faze => nenastane kopanec od pleca pri naraze piesta na dno valca :)

EDIT: presnost sa podla ocakavani mierne zvysila 10x na vzd 30m

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Naposledy upravil MarekZCKE dňa 10 Okt 2010, 13:10, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms Pro-Sport
PoslaťNapísal: 10 Okt 2010, 08:42 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 756
Bydlisko: Limbach
V minulosti som s tym dost experimentoval, dostal som sa az na 100g zavazie, ale tam uz dochadzalo k silnemu kopaniu dopredu aj pri tazkych diabolkach, cize netreba to prehanat. Ide o to, aby sa valec na konci drahy neodrazal od stlaceneho vzduchu, ale zaroven aby bol tlak dostatocne vysoky. Samozrejme to zavisi od pociatocneho prietlacneho odporu diabolky a jej hmotnosti. Cize pri inom strelive sa to bude cele spravat inak. Jedine male negativum zvysenia zotrvacnosti piestu je v tom ze sa o par milisekund spozdi vystrel oproti stlaceniu spuste.

Ivco - Napriek tomu, ze si to nemyslis ti to zavazie vykon zvysovalo. Keby si ho tam dal teraz a premeral to, tak by si videl rozdiel.

30 - 50g zavazie zvysi vykon o cca. 2J - 3J, co dostane vacsinu vzduchoviek tesne pod 15J, kedze realne maju z obchodu tak 10-12J, v horsom pripade (gamo s deravym piestom) 5J. Ked sa prekroci optimalna hmotnost, uz to len viac kope, ale vykon nerastie.

_________________
Evanix Blizzard, AR6, U850 Hunter, DU-10 Condor, 2x HW97k, HW100, Daystate GP, Ripley AR5s, Anschütz 9003, Gamo PT-80
kukam cez 3x Big Nikko, Optisan 8-32, Walther 6x, Visionking 4-48x65, FireWolf 3-9 x32AO
Diktátor Národného FT centra v Limbachu, nafúkaný /na 200 barov/ manager pecenych klobasok a kvapalnych elektrolytov


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms Pro-Sport
PoslaťNapísal: 10 Okt 2010, 19:14 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
MZPRX píše:
Ivco - Napriek tomu, ze si to nemyslis ti to zavazie vykon zvysovalo. Keby si ho tam dal teraz a premeral to, tak by si videl rozdiel.

no keby som ju este mal tak ajtak by som ho tam nemohol vratit lebo by sa nedala natiahnut pre dlžku.
musel by som naspet pružinu skratit.

ale ma vyznam to rozoberat? a vo vlakne o AAPS?
prosport striela 15J +- a vyrava preteky. raz moj raz Marekov. takže racej treba viac pružinovkarov dostat na preteky ako zavazia do piestov.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms Pro-Sport
PoslaťNapísal: 10 Okt 2010, 19:34 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
s tym ze sa nedala natiahnut som sa prave pekne opinkal... hodil som tam podlozku a uz bol pruser. napinacia paka sa nedostala az do polohy za spust ale len po prvu polohu :-D. takze som to nemohol odistit... nastastie som podumal a nasiel riesenie.
dnesok som testoval opat. pridane dalsie 2mm pred pruzinu. a uz to dalej neriesim.

ivco- ma to zmysel riesit. pretoze som dostal uz dve spravy na presny postup napr. k TX200. mozno to pomoze ludom k lepsiemu vysledku a odhodlaju sa na sutaz :)... ved strielat na 30m s 1cm rozptylom je uspokojive myslim pre kazdeho.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms Pro-Sport
PoslaťNapísal: 10 Okt 2010, 19:41 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
mne je jedno. strelis cez chrono a bud pojdes na kávu alebo si zasutažime. že. to je na každom.

zabudol si napisat v akej polohe bolo to co si dal na KVS forum. ak s oporou tak moj nazor som uz napisal. sustrely ma nemaju prečo zaujimat. iba ako test novej flinty.
ani FT a ani HFT sa v takych pevnych polohach nestreila.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms Pro-Sport
PoslaťNapísal: 10 Okt 2010, 19:46 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
strielal som to v klasickej FT polohe v sede. ako aj na sutazi. stale vsak nemam ten beanbag...
Obrázok

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms Pro-Sport
PoslaťNapísal: 10 Okt 2010, 20:01 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
tak teraz ma to uz zaujima ked bez opory. ale nie ako sustrel ale ako vykon strelca. parada. vopred sa vzadavam na dalsej sutaži. :)

a čo je to beanbag... slovensky by sa to nedalo?
lebo net mi nasiel toto: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... anbags.jpg
anglictina je dost obmedzená na vyjadrovanie. naco po slovensky na slovenskom foré ked mozme aj nezrozumitelne.

Alkaj: vdaka ja som len sa nachval sprostý urobil. aby som Mareka mohol dobre pichnut do živeho. :)


Naposledy upravil Ivco-Ivan dňa 10 Okt 2010, 20:05, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms Pro-Sport
PoslaťNapísal: 10 Okt 2010, 20:03 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Bean bag má v strelectve viac významov, ale v tomto prípade sa jedná o "podritník".


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 159 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.