Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 01:13

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Hämmerli Hunter Force 750 Combo
PoslaťNapísal: 05 Júl 2010, 22:57 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:59
Príspevky: 96
Bydlisko: Pezinok
Hämmerli Hunter Force 750 Combo
Obrázok
Parametre:
Kal.: 4,5 mm
Úsťová rýchlosť: 260 m/s
Strelivo: diabolky
Typ mechanizmu: pružina-piest
Montážna lišta: 11mm
Pažba: drevená monte carlo
Dlžka hlavne: 410 mm
Celková dlžka: 1170 mm
Poistka: automatická
_________________________________________________________________________________
Som nový vlastník tejto vzduchovky, zatial nemôžem zhodnotiť jej kvalitu a presnosť no pár detailov ktoré už mám omakané pridávam.
Takže začnem vzhladom. Je to pekne opracovaná flinta s peknou bukovov pažbou. Celkom pekné mieridla so svetlovodivým vláknom ktoré je možno nastavovať horizontálne aj vertikálne. Cielnik je zelený a muška červená, celkovo pri miereni dobre viditelné.
K puške je dodávana aj optika 4x32 ktorá ale nestoji za vela avšak na strelbu pre krátenie dlhej chvíle to úplne stačí.
Spúšť je na môj vkus príliš tvrdá a jej chod velmi nepravidelný a neplinulý. Optori slávii 631 je omnoho tuhšia a narozdiel od slávie sa nedá zjemniť jednoduchým odstránením súčiastky. (Teda zatial som to neskúšal) inak je spúšť nastavitelná.
Sila a presnosť su z môjho pohladu dobré, ale viac vám prezdradím až po riadnom odskúšaní s novou montážou a strelivom ktoré bude mojej HFF750 najviac chutiť. Zatial ma presnosť moc nenadchla, ale ani doslova nesklamala.
Váha zbrane nieje najnišia a optika tomu tiež neuberá, takže nezvyknuté ruky sa rýchlo unavia čo ma za následok nepresné mierenie, zato údery srdca su eliminované na únosnu mieru.
Puška moc nekope, ale nemožno hovoriť o žiadnej nežnej ženskej, náraz piestu je citelný, no nič extra a povedal by som že slabší ako u slávie čo je ale spôsobené vyššou váhou samotnej pušky.
Ďalšie presnejšie informácie budem naďalej dopĺňať.
Budem rád ak aj iný vlastník tejto zbrane prispeje svojou troškou do témy, aby sme psi mohli porovnávať skúsenosti a postrehy.

_________________

Mám len testovaciu sadu diaboliek

//budúcnosť// HW97K(T) .177
//minulosť// HHF750, Hatsan AT44 QB78 deluxe


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Júl 2010, 21:48 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:59
Príspevky: 96
Bydlisko: Pezinok
Takže včera som skúsil presnosť zbrane s novými diabolkami. Používal som testovaciu sadu od JSB a moja spokojnost rázom stúpla. Na obrázku je nástrel každej streli na 20m okrem levických tie sú strielane s 8m. Môžem teda s čistým svedomím povedať že presnosť tejto vzduchovky je naozaj na vysokej úrovni aj keď nepatrí medzi špičku, určite je to dobrá flinta pre začiatočníka a aj na sútaže. Ešte dám novú kvalitnejšiu optiku a motáž a potom to hádam bude na 10m lietať jednou dierou, ale to už preháňam :D
Obrázok
Len dodám že korekciu puškohladu som nerobil žiadnu, s jedným nastavením som to odtrielal všetko a až potom ako som sa rozhodol ktoré dibolky budu mojim spoločníkom som puškohlad znova precízne nastrielal. Strielal som v sede a oporou mi bol balíček vreckoviek. 6iadny stojan stoho by bol rozptyl určite ešte lepší.

_________________

Mám len testovaciu sadu diaboliek

//budúcnosť// HW97K(T) .177
//minulosť// HHF750, Hatsan AT44 QB78 deluxe


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 29 Sep 2011, 22:00 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 29 Sep 2011, 20:31
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice
dobry den. Kedze som tu novy tak ma berte trosku s rezervou, som totalny amater ktory si kupil vzduchovku aby mal co robit na chalupe a odpocinut si od beznych problemov:)

tuto vzduchovku som si kupil v Kamennom obchode v Kosiciach a zatial sluzi dobre, myslim ze na moje biedne vykony zatial staci.

pomalicky sa zlepsujem asi najlepsi vykon bol na 40 M plechovka od piva no ako tak citam je to uz skor o nahode ako strelbe :)

flinta zatial staci, jedina nevyhoda asi to nabijanie, ked ma to bude stale bavit po case budem pomyslat nat niecim lepsim :)

_________________
www.vojcekfoto.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 29 Sep 2011, 23:16 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
o nahode by to bolo keby si strielal cez pevne mieridla
ak strielas s pouzitim optiky, svojej vzduchovke rozumies a mas na nej vychytane vsetky neduhy (a tych nie je malo), tak by si tie plechovky mal davat do 50m kazdou ranou :-)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 30 Sep 2011, 14:06 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 29 Sep 2011, 20:31
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice
strielam skor v bojovych podmienkach cize zo stolicky s pomocnou oporou na dalsej stolicke, optiku som si nastreloval ties len svojpomocne z ruky, mozno by pomohlo nejake skolenie od skusenejsieho strelca :) popr doladenie flinty

som skor dobry v hokeji a foteni. toto bola len skor hracka na chalupu no preco sa nezdokonalit ked mozem.

_________________
www.vojcekfoto.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 30 Sep 2011, 15:34 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
pán inžinier, keď prídeš na najbližšiu akciu do Čingova, ktorá je presne za 2 týždne, tak tam bude taká koncentrácia odborníkov a extra super zbraní, o ktorej sa Ti ani nesnívalo :alcool1: :frime1: . Príď si po chrobáka do hlavy !


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 30 Sep 2011, 19:54 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Tak ako vraví ferin.
Nič sa neboj a príď. A kludne prines aj svoju vzduchovicu. To že bude jednoduchšia, lacnejšia, trochu menej kvalitná ako ten zvyšok z toho si žiadnu hlavu nerob. Nikdo z nás nezačínal hneď s nejakým "delom".
Dôležité je vedieť to, že napriek tomu, že niektorý prezentujú naše súťaže ako sterilné a nezáživné opak je pravdou. V prvom rade ide o stretnutie dobrej partie s rovnakým koníčkom. Nikto z tzv "nováčikov" nie je nikdy odmietnutý, takže ak sa kohokolvek opýtaš na čokolvek (samozrejme o vzduchovkách) dostaneš odpoveď na každú otázku.
A samozrejme po súťaži si môžeš omakať, prípadne aj streliť z hociktorej pušky pretože všetci chalani ti to bezproblémov umožnia a aj ti o tých puškách radi porozprávajú.
A naviac bývaš odtial "čo by kameňom dohodil"


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 30 Sep 2011, 20:03 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
hej... a dones aj fotoaparát, tie naše kšunty moc dobré fotky nerobia !! :pausecaffé:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 30 Sep 2011, 22:32 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 29 Sep 2011, 20:31
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice
nic neslubujem nakolko som prisiel o pracu no ak by sa dalo mile rad prijdem. zajtra stiahnem tu svoju zo zahrady domov a preco nie:)

ja zvyknem strielat s inych zbrani :)

Obrázok

Obrázok

alebo prezmenu strielaju namna :)

Obrázok


sorry za trosku off topicu :)

_________________
www.vojcekfoto.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 01 Okt 2011, 21:20 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Feb 2011, 09:09
Príspevky: 380
Bydlisko: Ľubotín, okr. SL
tomcat píše:
o nahode by to bolo keby si strielal cez pevne mieridla


...nesúhlasím. A to tak, že veľmi.

_________________
HW 50S (verzia F, <7,5 J)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.