Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 18 Apr 2024, 03:11

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 02 Okt 2011, 16:42 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 29 Sep 2011, 20:31
Príspevky: 8
Bydlisko: Košice
chlapci to nepochopili :)

za cely zivot som vystrelil zo vzduchovky dokopy 50x cize v mojom pripade to nahoda je:)

a na fotenie ti pomoze www.fotoroman.cz :)

_________________
www.vojcekfoto.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 14 Aug 2013, 14:04 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
22. Septembra bude presne rok čo mám túto vzduchovku. Je to moja druhá vzduchovka po Slávii 620 s ktorou som si zastrieľal len málokedy v roku.
Teraz k HHF - vystrieľal som už asi 21-23 krabičiek diabolo po 500ks (čiže dokopy asi 11 000 výstrelov) a okrem prasknutej pružiny ktorú som nejako poskladal plne funguje. Je to veľmi odolná vzduchovka. Pružina mi praskla vlastnou vinou lebo som v dlhých zimných dňoch nedbal na chlad a striaľal som "letným tempom". Dá sa povedať že aj štandartne dodávaný puškohľad ma stále prekvapuje.
Pevné mieridlá Tru Glo ma nijako nenadchli, lebo preferujem streľbu s optikou. Jemne som muškou škrtol o stolík a tru glo sa mi rozsypali. Mieridlá zostali aj naďalej funkčné čiže mi to vôbec nevadi.
HHF má celkom vydarenú peknú bukovú pažbu , sedí v ruke . Lícnica by mohla byť trošku vyššie ale je to vec vkusu.
S presnosťou som spokojný . Na 50m nemám problém v sede s oporou dávať dole krabičky od diabolo s priemerom necelých 6cm.
Na začiatok je to výborná vzduchovka ktorú môžem len odporúčiť hlavne tým ktorí nechcú vrážať veľa do novej vzduchovky. Dokonca si myslím že za tú cenu je to najlepšia alternatíva aká sa sa tu u nás dá kúpiť.
Pridávam sem nejaké linky z mojej streľby. Skúšal som aj streľbu na niečo cez 100 metrov a výsledok bol taký že všetky výstrely z desiatich sa mi zmestili do krabice od rajčín. Sústrel teraz tak z hlavy povedať neviem ale zistím to.
Tak tu sú tie linky - http://www.youtube.com/watch?v=Kt7pj2qCYeU
http://www.youtube.com/watch?v=5KYtZ85wD_M
Aj jeden long range shooting :D - http://www.youtube.com/watch?v=mCzj-CaCANM
Fotky sústrelov sa mi sem pridávať nechce. Všetko podstatné som napísal sem (ak ten story o pružine :D) http://www.risopepi.sk/index.php?page=f ... 1&tema=116


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Aug 2013, 17:14 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
to je fajn že ťa to baví a darí sa ti.
natrénuj streľbu na rôzne vzdialenosti a šup na súťaž. zabaviť sa. :thumbup:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Aug 2013, 23:35 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
Mal som ze sa tuto sobotu zucastnim na prvom spisskom hft ale nejako nevydalo. Prave si brusim zubky na 9. Kolo v cingove. A hadam uz s aj novou vzduchovkou. :)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 16 Aug 2013, 08:25 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 20:00
Príspevky: 921
Bydlisko: Bratislava
Paly750 vela robi aj strelec a skusenosti.Podla toho,co pises mas nastrielane viac nez ja a puco dokopy, nakolko jednoducho nemame na to bohuzial tolko casu.Jenoznacne sa treba vybrat na sutaz, pokial to neskusis nazivo ;) nevies o com je rec.Ide o zabavu a ak ta to bavi
a puska ti striela je vsetko ok.Radi ta uvidime.

_________________
HW97 BLACK MOLLY


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 15:20 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
Práve som zmeral ten sústrel na 100m. Bolo to všetkými desiatimi v 22cm opísanej kružnici.
Dnes som si po dlhom čase vyskúšal streľbu na nejakých 31m v sede s oporou. Ako opora mi slúžila stolička a 9 z 11 výstrelov bolo v 23mm opísanej kružnici. Neviem či je to dobré,či zlé ... pre neveriacich sem kľudne hodím nástrel. :)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 15:38 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 20:00
Príspevky: 921
Bydlisko: Bratislava
Pri FT potrebujes dat sustrel do 25mm kruznice do 25metrov.Cize si na tom velmi dobre.

_________________
HW97 BLACK MOLLY


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 16:01 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
Pali skor pod 20 mm na 25 m lebo treba spravit 40 mm na 50 m... to skor pri HFT plarti ze co 10 m to 1 cm... avsak tam je zasa limit optika a strelcove oci a odhad...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 16:21 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 20:00
Príspevky: 921
Bydlisko: Bratislava
hej mas pravdu rychlo som pisal 15mm do 25m 25mm do 35m do 50m 40mm

_________________
HW97 BLACK MOLLY


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 16:56 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
Palo73 - ako píšem,strieľané to bolo v sede s oporou. Keby som to strieľal napr. vo FT sede alebo v ľahu/kľaku tak si na tú istú vzdialenosť netrúfam dať sustrel pod 30mm. Puška na to má no ja momentálne nie. Môj najlepší sústrel vo FT sede bol myslím 35mm na vzdialenosť 35m. :)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.