Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 25 Apr 2024, 09:00

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: WALTHER LGV
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 06:38 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
ono pozeral som tie "nové typy" už dávnejšie ale tie ceny sú proste šialené... aj keby ich robil originál Walther i ked pod záštitou Umarexu... jedna vec mi tam ale podla obrázkov nesedí... že dlžka hlavne 400 mm a na obrázku to vyzerá ako 250 mm hlaven s nasadeným nadstavcom pre lepšie naťahovanie... to tiež presnosti moc nepridá dlhá hlaveň na lámačke...

430 € za neoverenú lámačku aj ked technicky asi na úrovni... kúpim HW97 s pevnou hlavňou a ešte mi zostane na puškohlad...

toho zodratia hlavne by som sa nebál... ak tak jemne dobrúsiť a utiahnuť šrobom... tam problém nebude ak je uloženie presné... skôr je dôležitá fixácia pohybu, čo väčšinou nemci riešia guličkou, i ked tu je ako na slávii zapadajúcimi zubmi...

proste ked sa overí rokmi a sa z toho odstrielajú 10 000 výstrelov a bude to stále fungovať... potom to bude stáť za zváženie... tak ako nové autá... treba počkať rok-dva a sa uvidí ako to ide...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: WALTHER LGV
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 09:09 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 20:00
Príspevky: 921
Bydlisko: Bratislava
HW97 nema zaklz

_________________
HW97 BLACK MOLLY


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: WALTHER LGV
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 10:10 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
a kde má walther LGV záklz ??? :D myslíme reálny záklz aký majú Diany...

tu je len niečo ako optimalizácia piestu (ktorý je rotačný), pružiny, trecích síl a odraz piestu na elimináciu otrasov, čo určite prispeje hladkosti strelby, ale reálny záklzový mechanizmus tela a pušky tam teda ja nikde nevidím...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: WALTHER LGV
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 10:21 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 20:00
Príspevky: 921
Bydlisko: Bratislava
Dobre dobre vsak to vieme,ale tento princip by mal sa rovnat priblizne zaklzu.Netvrdim na 100% ze je to ako u Diany,ale hladam pruzinu,ktora nekope,alebo aspon to ma redukovane

_________________
HW97 BLACK MOLLY


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: WALTHER LGV
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 10:34 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
hmmm... tak potom sa pozri na nákres ako funguje nabíjanie a výstrel pevných hlavní ako HW97, AA ProSport a ich klonoch... a pochopíš, že "Walther" vymyslel horúcu vodu... ;-) OK možno použil všetko uplne nadoraz a natesno a na klzných lôžkach... len implementoval výhody pevných hlavní do lámacej vzduchovky... čiže slabinou aj tak zostane plávajúca hlaveň... a pri cene 430 € nie je čo riešiť...

volá sa to že nájdi rozdiel... a ešte by som povedal že u menovaných to bude lepšie, nakolko piest chodí v lapovanom valci, a takisto sú valce aj piest vystredené trecími krúžkami, piest je tiež rotačný, pružina má tiež dlhé kovové vodítko...

jediné načo sa chystám u mojho prosporta je prebrúsenie pružiny, vybrúsenie vnútra piestu a vloženie ALU tuningu (ktorý sa mi na jednom mieste predral je tam hrana od sústruženia vo vnútri piestu...) a bude to na 100% zhodné ak nie aj lepšie...

ja nepopieram, že to vyzerá na technicky najlepšiu lámačku ak vynecháme GasRam systémy... ale je to furt len lámačka... aj ked určite kvalitná... ale to by musela stáť tak okolo 250 - 300€ aby to bolo konkurencie schopné... toť vsjo...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: WALTHER LGV
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 10:55 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 20:00
Príspevky: 921
Bydlisko: Bratislava
presne preto som zalozil toto vlakno, aby som sa vedel rozhodnut a nespravil rychlu kupu a nezostali mi oci pre plac.Mozno to pomoze aj inym,predsa len to na reklamnych letakoch a strankach vzdy vyzera inak a realita je niekde inde.akosi prestavam mat naladu,riesit plnenie,flase a vsetko okolo toho,preto hladam nieco taketo,mozno ma to casom prejde,ale teraz som nastaveny takto.

_________________
HW97 BLACK MOLLY


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: WALTHER LGV
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 11:23 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
veď samozrejme... ja nekritizujem systém LGVčka, kritizujem cenu, ktorú zaplatí asi naozaj len fanúšik značky... aj keby to bola najsamlepšia lámacia pružinovka, myslím si že HW97čko, ktoré je od nej lacnejšie neprekoná, môže sa k nej priblížiť alebo dorovnať ale neprekoná... to proste konštrukčne nejde... jednoducho tam musia byť vôle, aby sa dalo hýbať hlavňou...

a ako som písal pohyb a mechanizmus piestu je rovnaký... ja ked som mal ten ALU tuning tak Prosport naozaj urobí len také žďuch... ale či chceme alebo nie tak to kopne, s tým sa nedá nič urobiť... proste štvrťkilový (alebo kolko to váži) piest v priebehu pár milisekúnd preletí 10 cm a narazí na dno...

to čo ty chceš je Diana Airking alebo 470TH, lenže tie sú tiež tak cenovo uletené, že je to za normálnych okolností nereálne... alebo FX Independence, ale to by sme už museli žiť v tom švajčiarsku, čo nám slubovali... ;-)

chcelo by to nejakého "testéra" :D kto sa hlási...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: WALTHER LGV
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 11:39 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Feb 2011, 09:09
Príspevky: 380
Bydlisko: Ľubotín, okr. SL
Ja sa hlásim za testéra. Kto bude sponzorovať nákup vzduchovky? :lol:

_________________
HW 50S (verzia F, <7,5 J)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: WALTHER LGV
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 11:41 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
Potom sa hlásim aj ja! :-D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: WALTHER LGV
PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 11:47 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
počkať, počkať... testovať budem JA... "testér" bude na otestovanie tej ceny :désolé1:

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.