Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 25 Apr 2024, 00:27

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 30 Sep 2013, 12:17 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 30 Sep 2013, 10:44
Príspevky: 13
Zdravim priaznivcov vzduchoviek, po velkom hladani a rozhodovani som sa rozhodol pre tento model, este ma napada posledna a asi dolezita otazka co strelivo? povodne som chcel kupit Gamo vzduchovku a aj ich diabolo, zdalo sa mi to vhodne ale vsade vidim ludi pisat o JSB ale je ich dost vela:
JSB Exact (pologulate): su rozne 4.5 / 4,51 / 4,52 / 4,53 (rad by som vedel o rozdieloch v praxi)
JSB Straton (spicate): 4,5
JSB Monster Exact (pologulate, tazke) : 4,5

Osobne si myslim a aj z toho co viem z fyziky ze na serioznu strelbu (aj na dialku) budu najlepsie pologulate, len si celkom niesom isty kalibrom ale to je asi individualna zalezitost a zalezitost praxe, tie spicate alebo tazke by som skusal asi len na zabavu co to spravi s jablkom, plechovkov a podobne, skratka na skusanie priraznosti...ale paci sa mi ze maju aj testovaciu sadu kde je viacej druhov streliva tak tam by som asi vyskusal osobne

A prave pri pisani ma napadla jedna velmi dolezita vec, a co udrzba vzduchovky? Moze si ju lajk sam udrziavat alebo snou treba niekam chodit kde mi to spravia povedzme po 500-1000-2000 vystreloch? vobec nemam o tomto tusenie, jedine co by som si sam vedel robit je asi cistenie hlavne ale o ostatnych veciach nemam ponatia ako sa robia a co sa vlastne robi a nerad by som si svojim pricinenim nieco poskodil alebo zle urobil, hlavne pri rozobrani a nasledna skladanim :)

Inak dakujem za pomoc, toto je asi posledna otazka a o par dni ju idem kupit uz som na 95% rozhodnuty pre tento model


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 30 Sep 2013, 13:21 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
HHF 900 je na take bezne domace strielanie pre radost a relax celkom dobra puska. Poznam par ludi v okoli, co ju maju a pouzivaju ju presne na tento ucel. Su s nou spokojni.
Co sa tyka streliva, tak zostan pri znacke JSB, to je osvedcena kvalita. Na relax strelbu Ti bude vyhovovat polgulata hlavicka diabolky a co sa tyka kalibru tak 4,5mm je rozsirenejsi kaliber , pouzijes ho aj na sutaze, ked budes chciet. 5,5mm nie je az tak rozsireny medzi strelcami, ale na relax sa da aj ten.
Pre 4,5mm mas aj vacsi vyber modelov streliva. Mozes testovat od JSB - Exacty 4,50 + 4,51 + 4,52 + 4,53mm, pripadne JSB Heavy, tie su tazsie a lepsie sa spravaju pri veternom pocasi.

Udrzbu si u takychto zbrani riesi kazdy sam. V zaruke to riesi predajca. Na internete je dost materialov na studovanie konkretnej zbrane, takze to nie je az take strasne - urcite to zvladnes. U PCP vzduchoviek je to komplikovanejsie.

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 30 Sep 2013, 15:15 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 04 Sep 2012, 12:58
Príspevky: 262
Bydlisko: Košťany nad Turcom
Ahoj, mal som ju ale iba chvilu, asi 3 tyzdne.
Vyhotovenie bolo celkom v poriadku, aj funkcnost, len mi bola dost tazka a dlha.
Ak ju pojdes kupit osobne, kukni si to tesnenie lievikoviteho tvaru, ked ju natiahnes vtedy sa ukaze , aby nebolo zdeformovane.
A ak ta to nesuri, skus este chvilu pockat a pocitat recenzie.
Zazil som na jednej sutazi toto:
http://sport.bazos.sk/inzerat/29595592/ ... abolky.php
a bola to zrovnatelna kvalita, ved naco platit viac, ked nemusis.

_________________
FT:Steyr LG 110 HP Hunting + MTC 8-32x60
Slavia 630
Hoyt Pro Force Carbon Plus
Martin Phantom X4
SF Optimo +


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 30 Sep 2013, 15:27 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Mato, tu by som nebral ani nahodou. Podobnost s pruzinovkami Lider - znamymi "trhacmi prstov" je cisto nahodna. :)
HHF 900 je podla mna aspon o triedu vyssie.

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 30 Sep 2013, 21:20 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 20:00
Príspevky: 921
Bydlisko: Bratislava
Kupoval som pre rokmi naraz dve HHF900,jedna bola trosku ,,ina" pri natahovani,islo to jednoducho trosku krivo to natahovanie.
Tak ako pise adrian, HHF900 je predsa len lepsia,objednaval by som si ju z colosusu.aspon taka rada

_________________
HW97 BLACK MOLLY


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 30 Sep 2013, 23:21 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Aj ja som vlastnil dva roky HHF900. Za tie peniaze to nebolo az take zle. Iba nedavno jeden sikovny strelec s takouto puskou dokazal celkom slusne bodovat na sutazi Field Target. Mne sa darilo triafat po stipke ladenia a treningu za idealnych podmienok nafukane balony na 100 m, alebo na 40 m lietali PET stuple.

Lenze asi po 3 krabickach JSB-ciek som pochopil, ze ma vzduchovkarcenie tak lahko nepusti. A od toho momentu to islo so mnou z kopca. Zacali mi vadit veci ktore som povazoval uvodom v euforii za vedlajsie. Vzduchovka je pomerne robustna aj vo vnutri, zufalo vsak cinania podcenili spust. Ide o velmi zle konstrukcne riesenie, kohutik takmer priamo uvolnuje zachytavac piestu. Je neskutocne tvrda, vobec sa neda nastavit. Ked som strielal v zime, citil som ako ma pobolieva ukazovak od spuste. Nie ze by som nemal silu stlacit spust, ale po naraze piestu som dostaval rany naspat do prsta.

Dalej si treba hlavne uvedomit, ze aj ked predajcovia tvrdia opak, rozhodne ide o jednorazovku. Pruzinu a tesnenia som v pohode zohnal, problem by vsak nastal ak by som stratil nieco napr. zo spuste. Nikto z predajcov by to nemal sancu zohnat. Ved k tejto vzduchovke neexistuje standartny rozkres ake ponukaju bezne ine low end znacky ako napr. GAMO, Hatsan, Slavia. Vyjadujem sa k situacii ktora bola pred 3 rokmi. Ak sa nieco zmenilo k lepsiemu, dajte vediet.

Cize HHF900 bol v mojom pripade iba medzikrok. Dost dlho som si nasledne odkladal na novu zostavu. Novy majitel mojej byvalky je vsak spokojny. Kazdy ma svoje poziadavky.........

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Naposledy upravil VladoB dňa 01 Okt 2013, 06:29, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 01 Okt 2013, 04:46 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 756
Bydlisko: Limbach
Z tvojej byvalky si niekto len tak striela ... :ghee:

_________________
Evanix Blizzard, AR6, U850 Hunter, DU-10 Condor, 2x HW97k, HW100, Daystate GP, Ripley AR5s, Anschütz 9003, Gamo PT-80
kukam cez 3x Big Nikko, Optisan 8-32, Walther 6x, Visionking 4-48x65, FireWolf 3-9 x32AO
Diktátor Národného FT centra v Limbachu, nafúkaný /na 200 barov/ manager pecenych klobasok a kvapalnych elektrolytov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 01 Okt 2013, 08:39 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Feb 2011, 09:09
Príspevky: 380
Bydlisko: Ľubotín, okr. SL
Tie HHF900 zrejme budú čo kus to originál. Svoju HHF som kupoval z colosus.sk, podobne ako rollo som ju mal niečo cez dva roky - spúšť je síce tvrdšia a nedá sa nastaviť, ale moja mi rozhodne nekopala do prsta. A k tej hmotnosti - to by som určite nepovažoval za argument. Nejaký chlap v recenzii na merkuria.net píše, že má cez 100 kíl, cvičí a kýve to s ním. Neviem, kde je problém, lebo ja necvičím, mám okolo 85 kíl a zdala sa mi celkom v pohode. Keď som strieľal s AA TX200 a potom zobral do ruky HHF, tak mi pripadala ako príjemná oddychovka :) Krízová situácia môže nastať vtedy, ako rollo spomína, keď vyskúšaš niečo lepšie a potom ti už "mušky" pušky,ktoré si predtým akceptoval, môžu narásť do rozmerov otravných ovadov. Ja som bol s HHF veľmi spokojný a keby som nezatúžil mať čo najskôr HW, nepredal by som ju. Ale asi je treba sa zmieriť s tou jednorazovkou, pružinu i tesnenie zoženieš v merkurii, len čo tie ostatné komponenty - keby niečo. Presnosť - ak si aspoň priemerný strelec, tak na 50 metrov trafíš papierový terč 14x14 a pri streľbe s oporou to bude v čiernom kruhu. Ale asi záleží aj na tom, aký bude ten tvoj "originál".

_________________
HW 50S (verzia F, <7,5 J)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 01 Okt 2013, 13:24 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 30 Sep 2013, 10:44
Príspevky: 13
No hoši, tak nakoniec som si ju kupil vysla ma na 173e s 1500 diabolo roznych druhov (od značky JSB) a s puzdrom na zbran objednal som ju z mercuria.net dal som na doporucenia zopar ludi ktory ju tiez mali stadial tak som zvedavy očakávam ze mi prude za 2-3 dni


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Okt 2013, 17:44 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 10 Sep 2013, 18:31
Príspevky: 3
Bydlisko: Kysucké hory
Ahoj. Ja som tu tiež nováčik mám ju asi dva mesiace, strielam každý deň tak 150 výstrelov. Bol som s ňou teraz na prvej súťaži ale už s novou optikou. Pôvodná je nevhodná, slabá. A čo je ešte dôležité pazba je nízka, takže som si vyrobil drevenú licnicu na antikoro nozickach. Na súťaži som tam mal nalepený kus peny. Vďaka za pomoc kamaráti


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.