Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 18 Apr 2024, 05:34

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 49 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW 50 s
PoslaťNapísal: 27 Aug 2017, 22:37 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 29 Nov 2015, 20:27
Príspevky: 6
Uvolni aj sekundove lepidlo?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW 50 s
PoslaťNapísal: 27 Aug 2017, 22:40 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 752
To neviem, ale za pokus to stojí.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW 50 s
PoslaťNapísal: 02 Sep 2017, 00:58 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 24 Júl 2011, 13:02
Príspevky: 63
Bydlisko: Kremnica
to lepidlo je do nejakých 150°C


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW 50 s
PoslaťNapísal: 02 Sep 2017, 11:51 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 752
Teplovzdušna pištol je určite lepšia, ale mne sa podarilo niekoľko skrutiek uvolniť nahrievaním fenom z úplnej blízkosti v priebehu niekoľkých minút. Záleží to aj od toho, aký je prístup ku skrutke a určite aj od použitého lepidla. Teplovzdušna pištol je istota. S horákom by som sa bál do niečoho takého ísť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW 50 s
PoslaťNapísal: 23 Sep 2017, 16:21 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 29 Nov 2015, 20:27
Príspevky: 6
Zdravim.

Tak srob nakoniec povolil az pan Sabik s merkurie. Uz je novy osadeny. Ale trapi ma dalsia neduha na 50. Ide o natahovu paku. Ta pri natiahnuti skre v drazke o puzdro piestnice z vnutra. Presne samotny koniec co tlaci piest. Prisiel som na to ze v natahovej pake je plast ktory na konci je pruzny a tym padom tlaci paku smeron nadol pri natahu a preto skre. Usudil som ze kvoli tomu je to tak aby netlacila paka piest nahor a nedrelo piestnicu v hornej casti.Presne rovnaka neduha ako mali S 620. Jedine co mi pomohlo je ze som tam dal vazelinu. Pomohlo ale po 100ran to zacalo znova. A obavam sa ze mi to zbrusi drazku z vnutra.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW 50 s
PoslaťNapísal: 28 Sep 2017, 22:41 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 05 Mar 2012, 15:48
Príspevky: 6
ahojte, ja som mal ten istý problém s 50II, že tá páčka škrela o piestnicu a ešte po preleštení spúšte /brúsnym papierom - bola strašne tvrdá/ mi sama začala stielať sama po zatvorení hlavne ako to ťuklo tak vystrelila X( čo som sa ja natrápil X-krát som ju rozoberal skladal ale už nič nepomohlo, takže som kúpil novú spúšť S- kovú /to bola iná pesnička/ aj tú páčku pretože bola odraná ako píšeš ryla do piestnice ked som už platil poštovné za spúšť páčka nebola drahá tak som ju pre istotu zobral, samostrielanie prestalo a rýchlo som sa jej zbavil ...... už sa presne nepamätám zdá sa mi, že tá nová išla lepšie už tak neškrela možno preto, že ešte nesedela do tej vyrytej drážky kĺzala po vrchu jednoducho mala trošku inú styčnú plochu - takže to bude asi jeden z neduhov na týchto vzduchovkách - už by som ju aj preto nechcel :nonon: /môj názor/ aj ked spracovanie a to čiernenie :super: šikovná vzduchovečka.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW 50 s
PoslaťNapísal: 16 Apr 2020, 12:16 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 30 Mar 2020, 14:32
Príspevky: 7
Zdravím chlapi, tak aj ja som sa stal majiteľom HW50S, objednané z DE so štandartnou 7,5J pružinou. Zatiaľ veľká spokojnosť, hlavne tá REKORD spúšť je super, presnosť tak isto. Chcem sa opýtať, či má zmysel do nej objednať aj exportnú 15J pružinu? So silnejšou pružinou nebude väčší "kopanec" na úkor presnosti? Nejde mi ani tak o silu, skôr o presnosť aj na tých cca 25-30 m. Silnejšia pružina = vyššia rýchlosť by mala byť aj plochejšia balistická krivka, ale bude to aj na úkor presností? Aký je Váš názor?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW 50 s
PoslaťNapísal: 16 Apr 2020, 18:22 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 756
Bydlisko: Limbach
Je to v pohode, vsetci strielaju s 15J pruzinou.

_________________
Evanix Blizzard, AR6, U850 Hunter, DU-10 Condor, 2x HW97k, HW100, Daystate GP, Ripley AR5s, Anschütz 9003, Gamo PT-80
kukam cez 3x Big Nikko, Optisan 8-32, Walther 6x, Visionking 4-48x65, FireWolf 3-9 x32AO
Diktátor Národného FT centra v Limbachu, nafúkaný /na 200 barov/ manager pecenych klobasok a kvapalnych elektrolytov


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW 50 s
PoslaťNapísal: 16 Apr 2020, 19:13 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Feb 2011, 09:09
Príspevky: 380
Bydlisko: Ľubotín, okr. SL
Ja strieľam so 7,5 J pružinou, odkedy som ju kúpil ;)
Keď som videl, ako presne strieľa na 10 metrov, nechcel som si to pokaziť. Pritom som ju kúpil od Schneidera spolu s 15 J pružinou. Ale nemenil by som... Absolvoval som takto aj jedny HFT preteky a podľa mňa celkom v pohode.
Na 15 J mám HW 77.

_________________
HW 50S (verzia F, <7,5 J)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Weihrauch HW 50 s
PoslaťNapísal: 16 Apr 2020, 21:34 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Do 30m je 7.5 j pri HW50 optimum. Mam ju doma. Je to velmi lahka puska. Vacsi kopanec musi rozhodit sustrel. Fyzika nepusti. Ak by som chcel poladit vykon, nad 12 J by som pri tejto puske nesiel. Inak ma vyborny sustrel s expresmi. Na 20 m davam v stoji bez opory PET stuple :D

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 49 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.