Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 12:33

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Hľadám - GAS
PoslaťNapísal: 18 Apr 2022, 16:42 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 30 Sep 2013, 10:44
Príspevky: 13
Asi taký docela častý dotaz a pre skúsených asi otravných no bol som zopár rokov mino.

Budem kupovať v ČR (nemám ani prehľad o aktuálnych weboch s dobrým sortimentom snad len balistas a colosus si pamätám)

CO2 ani PCP nechcem (kvôli cene)

Rozmýšľam nad GAS piestom no nemám s ním skúsenosti z minula, hľadám asi ako každý silu/prednosť/spoľahlivosť... radšej si kúpim drahšiu a kvalitnejšiu GAS ako lacnejšiu PCP (a k tomu treba ďalších XY veci)

Použitie záhradné strieľanie, či už zábavné no aj tercove, prípadne malé objekty
Hadam ze 5,5mm by už aj malo zmysel ked nebudem limitovaný 15J ako predtým

Doporučenia prosím? Ďakujem


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadám - GAS
PoslaťNapísal: 19 Apr 2022, 12:25 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 10 Jan 2012, 16:54
Príspevky: 43
Bydlisko: Blatná na Ostrove
Radšej kupovať lacnejšiu PCP ako gas piest!Ja som už mal aj vzduchovku s gas piestom a vôbec nebola presná,gas piest ničomu nepomôže,kopance spôsobí pohyb piestu!skôr pomôže odlahčenie piestu ako také.A to že nie si obmedzený na limit 15J k tomu len tolko že silná pružina alebo gas nikdy nebude presná.Taká vzduchovka bude dobrá len na plechovky a nie na terčovú strelbu.

_________________
AA TX200 MK3+Falcon X50 10-50x60FT


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadám - GAS
PoslaťNapísal: 19 Apr 2022, 18:04 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 17 Máj 2021, 20:28
Príspevky: 26
Bydlisko: Bratislava,Slovakia
Ak nechces PCP, kup overenu a dobru pruzinu - za malo penazi vela muziky a ked ta prestane bavit plinking na zahrade tak s takou pruzinou mozes ist aj sutazit. :) Po priatelskom rozhovore s VladomB od nas zo safty som zistil ze je to sakra zaujimava disciplina! Nebudes lutovat je to uplne iny svet ako PCP.

_________________
AirArms s410 .177 - Frankenstein + Hawke Sidewinder 8-32 + AirArms field .177


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadám - GAS
PoslaťNapísal: 19 Apr 2022, 18:08 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 30 Sep 2013, 10:44
Príspevky: 13
MartinP píše:
Ak nechces PCP, kup overenu a dobru pruzinu - za malo penazi vela muziky a ked ta prestane bavit plinking na zahrade tak s takou pruzinou mozes ist aj sutazit. :) Po priatelskom rozhovore s VladomB od nas zo safty som zistil ze je to sakra zaujimava disciplina! Nebudes lutovat je to uplne iny svet ako PCP.


Čo konkrétne znamená overena dobrá pružina? keď už tak so spodným alebo bočným natahom, nie zalamovaciu..
a aby mala tak 25-30J+ pri 5,5mm

Dík


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadám - GAS
PoslaťNapísal: 19 Apr 2022, 18:17 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 17 Máj 2021, 20:28
Príspevky: 26
Bydlisko: Bratislava,Slovakia
Podla mna Weihrauchom nic nepokazis ani AirArmsom HW97, TX200mk3, stare Diany s bocnym natahom (myslim ze to bol model 75 ale mozem sa mylit) stary Feinwerkbau a podobne... Zbytocne sa nahanas za vykonom... Hoc aky piest tam budes mat, pri 30J ta to proste kopne! A legislativu verim ze poznas.

_________________
AirArms s410 .177 - Frankenstein + Hawke Sidewinder 8-32 + AirArms field .177


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadám - GAS
PoslaťNapísal: 20 Apr 2022, 16:10 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 30 Sep 2013, 10:44
Príspevky: 13
MartinP píše:
Podla mna Weihrauchom nic nepokazis ani AirArmsom HW97, TX200mk3, stare Diany s bocnym natahom (myslim ze to bol model 75 ale mozem sa mylit) stary Feinwerkbau a podobne... Zbytocne sa nahanas za vykonom... Hoc aky piest tam budes mat, pri 30J ta to proste kopne! A legislativu verim ze poznas.


legislatívu poznám, no tá slovenská sa ma netýka, som už nejaký tu chvíľu v Prahe a tu je to od februára tohto roku bez limitu, môžem mať aj 100J PCP keby som chcel, stačí mi na to iba OP, preto som písal ze už nie som limitovaný 15J, chcel by som teda niečo okolo 25-30J plus, čo pozerám a citam tu alebo na FB tak tie gas sa nejako neosvedčili tak to vidím na pružinu... už sa len rozhodnúť akú


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadám - GAS
PoslaťNapísal: 22 Apr 2022, 14:43 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Apr 2011, 09:44
Príspevky: 538
Bydlisko: Bratislava-Dubravka
Diana mala model s zaklzom hlavne aby to tak nekopalo a ak sa dobre pamatam 22J.

_________________
Weihrauch HW100 FSB Hawke Sidewinder ED 10-50x60


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.