Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 04 Júl 2024, 20:25

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 324 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 33  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 13 Máj 2012, 13:35 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Apr 2012, 22:16
Príspevky: 35
Bydlisko: (HC)
TU JE MOZNE SI POZRIET CZ200S V POROVNANI S AA S410 classic

http://www.strelectvi.info/cz200s/recen ... aas410.htm

_________________
Vzduchova pistole tzv. "pľuvačka"
Slavia 630
Slavia 631
SMITH-WESSON 586, 6, cal. 4,5mm CO2
GAMO CSI 4,5mm
GAMO CFX ROYAL 4,5mm
Weihrauch HW100S 4,5mm


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 14 Máj 2012, 22:19 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 11 Máj 2012, 13:49
Príspevky: 8
Bydlisko: okr.NZ
Ahojte banda!

Odkedy som objavil vase forum a zacal sa prehryzat temou za temou, horim nedockavostou zaobstarat si PCP vzduchovku.
Cele to vzniklo tak, ze sa moja stara slavia (myslim ze to bola slavia... taka mini kratka,dostrel 6m :D) niekde zapatrosila. Asi bude na povale, ale uz je tam toho tolko, ze neviem kde. :lol:
Tak som zacal browsovat a som tu. Neskutočné! Vyzera to tu na dobru partu... ale k veci, aby hned moj prvy prispevok nebol spam ;)

Takze ako vravim, hltam temu za temou.... samozrejme, vela veci mi je este nejasnych, ale po tom, co som sa tu dozvedel som sa rozhodol pre :
AA 400S Clasic
nejaku 6-8lit/300Bar flasu
a optiku zatial toto (budget nepusti) – Sport HD IR 3-9x40 AO / HAWKE

Moje otazocky :
Vzduchovka 4,5 alebo 5,5?
Pouzivat by som ju chcel sutazne ( s vami) ::d , ale ak mi to nahodou nevide, (casovo-dve male deti) tak budem strielat skodnu a terce na dvore. Cize? 4,5? 5,5?
Flasa – da sa zohnat jazdena? ca do 100€? //edit: Pozrel som bazar... tak do stofky to asi nebude... :shock:
optika... ak by som mal €, dam tam Hubblov teleskop... :D inac vid vyssie. Nejake alternativy v tej cene? 100€?

Dalej: kde kupit, resp.kde omakat? Mate vy "maniaci" niekde zlavy? (myslim, ze to tu niekto spominal...) viete helfnut? (s cenou)
Drevo... je otazkou stastia vychytit nejaku zaujimavu strukturu?, alebo sa to da "niekde vybavit? :D

Takze zatial tolko odo mna. Dufam, ze som nepopisal vela somarin... vopred dik za info.
Zdravi Vás PEET!!!
:amen:

Aha! a este P.S. AA400S clasic- je tato vzduchovka vo svojej zakladnej vybave, bez uprav a upgradu konkurencie schopna? Vo vasej "komunite" myslim.
(KUPIM, NATLAKUJEM,STRIELAM, VITAZIM?) ::d :ghee: ::d
Diiiikes!

_________________
Nieco mam na povale... ak zistim co, dam vediet.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 15 Máj 2012, 07:14 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Vitaj PEET
Začnem kalibrom.
Napísal si, že by si občas zablúdil aj na súťaž (prípadne na záhrade nejaké terče) takže určite 4,5mm (cal .177). Nehovorím že s 5,5 sa to nedá, tiež som s tým začínal, ale rýchlo som prešiel na menší kaliber, pretože pri našej legislatíve (15J) je to rozumnejšie - vyššia rýchlosť diabolky - plochšia balistika - atď.
Flaše na trhu nie sú a tým pádom za 100 eur velkú 300 barovú flašu asi nezoženieš.
Optika do 100eur je tiež problém, no v bazáre máš 10-40x60 za 120 eur. Je to čína jak víno, no ja osobne som mal 3-4 kusy a úplne v pohode. Takže na začiatok kludne doporučujem.
Kde kúpiť, kde omakať.
No omakať na našej súťaži. Uvidíš pokope viac typov ako v špecializovanej predajni :) No a keď kúpiť tak z druhej ruky SK/CZ, nové Merkuria, GunShop, Anglický BAR. Keďže vzduchovica nie je gula a aj po x tisíc diabolkách nejaké opotrebovanie materiálu viac menej nehrozí osobne uprednostňujem kúpu z 2 ruky.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 15 Máj 2012, 07:20 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Keďže caco ma tesne predbehol :0 tak dodám len:

K tej zostave čo si napísal (zbraň, optika, fľaša) budeš ešte potrebovať toto inak AAčko nenaplníš. Dá sa to kúpiť v merkurii (merkuria.net -> príslušenstvo -> Ventil na tlakové fľaše s hodinami).

Ak to bude v tvojich možnostiach tak určite prídi na najbližšiu súťaž. Odporúčam ti to urobiť skôr ako pôjdeš kúpiť vzduchovku. Najbližšia súťaž je vo Vígľaši.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 15 Máj 2012, 08:08 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 02 Sep 2010, 10:10
Príspevky: 543
Ja si myslim že s kupou sa netreba velmi ponahlať. Osobne si myslim že cenovi rozdiel medzi AA400 a HW100 je nejakych slabych 150€ a to by som určite došporil a kupil HW100 tych vyhod je určite viac v prospech HW či už na suťažne strielanie alebo to domace.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 15 Máj 2012, 08:16 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 11 Máj 2012, 13:49
Príspevky: 8
Bydlisko: okr.NZ
Ahojte,

to caco :
Diky za info caco, takze kaliber je jasny - 4,5.
Co myslis tym, ze flase na trhu nie su? (pouzite?)
Optika- ten moj vyber je uplne ze zle?
Omak vo Viglasi - dakujem za pozvanie. Rad by som prisiel. Uvidim ci to vide. (kolko sa Vas tam tak ca. zvykne zist?)

Kupa z druhej ruky - nebranim sa. Vies o niecom?
Diky

to ALKAJ : Diky za info. Dufam, ze s tym ventilom, by to uz potom bolo komplet... ci kto sa raz chyti?... neverending story?

_________________
Nieco mam na povale... ak zistim co, dam vediet.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 15 Máj 2012, 08:21 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 11 Máj 2012, 13:49
Príspevky: 8
Bydlisko: okr.NZ
JuroNR píše:
Ja si myslim že s kupou sa netreba velmi ponahlať. Osobne si myslim že cenovi rozdiel medzi AA400 a HW100 je nejakych slabych 150€ a to by som určite došporil a kupil HW100 tych vyhod je určite viac v prospech HW či už na suťažne strielanie alebo to domace.


Cawes JuroNR, myslis tuto?
http://www.merkuria.net/index.php?main_page=product_info&cPath=45_29&products_id=225
alebo inu HW100ku?

AA400S clasic je na merkurii za 499€ a HW100s za 900€

tak teraz nerozumiem...

Dikes!
PEET

_________________
Nieco mam na povale... ak zistim co, dam vediet.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 15 Máj 2012, 08:37 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 02 Sep 2010, 10:10
Príspevky: 543
Ospravedlňujem sa, prispevok som pisal len tak z hlavy a bol som v tom že AA410 stala 709€ a teraz pozeram že to už tak neni. Samozrejme 500€ a 900€ je už velky rozdiel. Ved chalani čo ju vlastnia ti určite napišu viac info. Ja som ju nevlastnil tak nebudem zbytočne zavadzať.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 15 Máj 2012, 08:54 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Vybral si si 3-9x40 to je v pohode do cca 20-30m.
Potom zistíš že triafaš každou ranou a tak si kocky cukru posunieš na 50m a vtedy si povieš " ja blbec, prečo som nekúpil ten 10-40x50? Mohol by som triafať aj tie muchy okolo cukru!" :mrgreen:
Jednoducho som si istý (a určite nie len ja) že v prípade kúpi toho 3-9 budeš riešiť jeho výmenu a jeho predaj v priebehu pár týždňov. To ti garantujem. Prešli sme tým asi všetci.
A čo myslím tým že flaše na trhu nie sú? No jednoducho to, že použité flaše 6-8 lit/300bar za lacnejší peniaz nezoženieš. Samozrejme nové nie sú problém, len tá cena...

takže si na 2.6. naplánuj volno a dobehni do Víglaša. Predpokladám že by sa nás mohlo zbehnúť cca 25 ludí (a možno aj 30 a viacej - teda dúfam) uvidíš to v reále ale hlavne dostaneš odpovede na všetky tvoje otázky.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 15 Máj 2012, 12:36 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 06 Júl 2010, 09:52
Príspevky: 289
Bydlisko: Košice
Co sa tyka toho porovnania CZ200 vs AA400, tak dost veci sa uz medzicasom zmenilo. Ide napr. o celopazbu pri type FS alebo Hunter, kedy uz nedochadza k pozdlznemu kruteniu oproti nekdajsej delenej pazbe. Zmenila sa kvalita spuste a nabijacej klucky. Taktiez vyladenie zbrane z vyroby je na velmi slusnej urovni. CZ200 resp. AA200 ma pistolovu rukovat, co je podla mojho skromneho nazoru pri sutaznej strelbe vyhodnejsie, ale proti gustu ziaden disputat. A v neposlednom rade je nadobudacia cena tejto zbrane, ktora je niekolkonasobne nizsia oproti premiovym znackam, s ktorymi dokaze drzat krok.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 324 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 33  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.