Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 19 Apr 2024, 23:26

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 214 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Air Arms S400/410
PoslaťNapísal: 03 Júl 2010, 09:51 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
Prvý krát som zbraň tejto renomovanej Anglickej značky videl v novembri minulého roku na zraze v Žiline. Bola to konkrétne AA S510 .22 ktorá ma úplne očarila, hlavne úžasnou pažbou a celkovo spracovanie na veľmi vysokej úrovni, no a keď sa mi dostala do rúk a prvý krát som si z nej vystrelil, bolo rozhodnuté že moja nová zbraň bude PCP-čko od Air Arms!
Po viac ako mesiaci sa mi splnil môj sen a stal som sa hrdým majiteľom AA S400classic...
Ale najskôr by som sem chcel dať zopár technických údajov (informácie som čerpal zo stránok výrobcu):

Air Arms S400/410 Carbine
Dĺžka: 885mm
Dĺžka hlavne: 395mm
Hmotnosť: 2.48kg
Plniaci tlak: 190bar
Pažba: buk, za príplatok orech
Energia strely: 16J
Počet výstrelov: 60 (.177) - 80 (.22)
Hlaveň: Lothar Walther 12 drážok, priemer 12mm
Plnenie: Quick Fill
Obsah vzduch.zásobníka: 181cm3
Záver: puškový
Obrázok

Air Arms S400/410 Classic
Dĺžka: 980mm
Dĺžka hlavne: 494mm
Hmotnosť: 2.72kg
Plniaci tlak: 190bar
Pažba: buk, za príplatok orech
Energia strely: 16J
Počet výstrelov: 90 (.177) - 100 (.22)
Hlaveň: Lothar Walther 12 drážok, priemer 12mm
Plnenie: Quick Fill
Obsah vzduch.zásobníka: 242cm3
Záver: puškový
Obrázok

Air Arms S400/410/(500/510) FAC
Dĺžka: 1080mm
Dĺžka hlavne: 494mm
Hmotnosť: 3.1kg
Plniaci tlak: 200bar
Pažba: buk, za príplatok orech
Energia strely: 28+J (.177) - 38+J (.22)
Počet výstrelov: 60 (.177) - 80 (.22)
Hlaveň: Lothar Walther 12 drážok, priemer 16mm
Plnenie: Quick Fill
Obsah vzduch.zásobníka: 314cm3
Záver: biatlon (naťahovanie páčkou)
Obrázok

Air Arms S400 MPR-FT
Dĺžka: 925mm
Dĺžka hlavne: 474mm
Hmotnosť: 3.33kg
Plniaci tlak: 200bar
Energia strely: 16J
Hlaveň: Lothar Walther 12 drážok
Plnenie: Quick Fill
Obsah vzduch.zásobníka: 242cm3
Záver: puškový
Obrázok

Na záver poznámka: AA S400 je jednorané prevedenie, S410 je typ so zásobníkom (má integrovaný mechanizmus ktorý pri naťahovaní záveru automaticky pootáča zásobníkom).
K S400 sa dá dokúpiť zásobník s ručným polohovaním.

Obrázok

A teraz späť k môjmu novému prírastku "do rodiny" :D
Zatiaľ som toho veľa zistiť nestihol, ale čo sa nedalo prehliadnuť bola kvalita použitých materiálov a ich spracovanie. Drevo (buk) s krásnou kresbou veľmi príjemné na dotyk s výraznou lícnicou ktorá mi sedí ako uliata. Kovové časti presne lícujú jedna na druhú, záver ide ľahučko a hladko bez zadrhávania, tak isto aj spúšť ide veľmi hladko, má dve polohy a je nádherne jemná...
Ďalšie moje poznatky a zážitky sem budem dávať postupne ako sa budem zoznamovať s mojou novou láskou, zatiaľ aspoň zopár fotiek:
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Nedávno som si našiel čas a zmeral Combrom konzistenciu výstrelov AA S400 classic. Puška je zatiaľ nerozoberaná, bez zásahov do nastavenia v pôvodnom stave ako mi prišla z JSB. Najskôr som si dôkladne vytriedil diabolky Exact Heavy 4.52 aby som čo najviac vylúčil chybu spôsobenú strelivom a naplnil pušku (podľa manometru na fľaši) na 190bar. Počas testu som si dával pozor aby som diabolky zatláčal záverom do hlavne plynulo a vždy rovnakou silou, no a výsledok je tu:
Obrázok
Najlepší výsledok som dosiahol od tlaku cca 175bar do asi 110bar, v tomto pásme mi vyšlo 96 výstrelov s konzistenciou +-3.1m/s (min 209.0m/s - max. 215.2m/s) čo sa mi zdá ako slušný výsledok na zbraň bez regulátoru...

Overil som si aj ako presne meria manometer na puške a zároveň som si ho tzv. skalibroval podľa manometru na fľaši aby som mohol v budúcnosti (pri meraniach konzistencie výstrelov) čo najpresnejšie odhadovať tlak. Ručička a stupnica na "hodinkách" pušky je dosť hrubá preto som vždy po naplnení na určitý tlak urobil foto manometra na ktorom som následne zaznačil presnú polohu ručičky voči dielikom stupnice. (na obr.)
Obrázok
Po zmeraní konzistencie pušky v továrenskom nastavení som sa pustil aj do veľkej údržby zbrane...
Aby sa dala zbraň rozobrať je potrebné odmontovať koncovku (kompenzátor alebo moderátor) z hlavne a potom zložiť objímku ktorá je zaistená dvoma imbus červíkmi (na obr. modrá šípka).
Poznámka: pred rozoberaním bicieho mechanizmu netreba vypúšťať vzduch z kartuše!
Obrázok
Potom je potreba povoliť štyri imbus skrutky z vrchnej strany (zelená šípka), dva zo spodnej (ak je tam antitamper treba ho odvŕtať vrtákom pr.8mm) a jednu zo zadnej strany (žltá šipka).
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Po vyčistení od nečistôt a prebytočného maziva som jemne namazal handričkou trn a úderník olejom Napier Power Airgun a potom v opačnom poradí opatrne poskladal...
Obrázok
Všetky súčiastky sú z kvalitného materiálu veľmi dobre a presne opracované takže keď som AA-čko zložil a vyskúšal tak strieľalo prakticky tak isto ako pred rozborkou...
Pre ilustráciu sem dávam terč Online Súťaže (strieľané na 30 metrov) na ktorom som nastreľoval zbraň:
Obrázok

EDIT:
Za posledný mesiac som urobil niekoľko testov aby som zistil aký vplyv na konzistenciu má rôzne mazivo na vodiacej tyčke úderníka, podloženie bicej pružiny a regulácia škrtiaceho červíka prietoku vzduchu... (v prípade záujmu pošlem grafy cez SS). Po všetkých testoch som zistil jednu vec, že zbraň v nastavení od výrobcu má jednoznačne najlepšiu konzistenciu výstrelov (graf hore)...

Tu je ešte zopár tipov:
Ako zjemniť chod už aj tak vynikajúcej spúšte http://www.a2kda.com/trigger.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Český manuál: http://photo.uloziste.com/?tag=manual+aa+s410" onclick="window.open(this.href);return false;

Video, rozborka (odstránenie antitamperu): http://www.youtube.com/watch?v=4Srn78Pz5TA" onclick="window.open(this.href);return false;


Prílohy:
Poznámka: jedno aktuálne foto moje pušky
AA S400classic.JPG
AA S400classic.JPG [ 83.81 KiB | Zobrazené 10022 krát ]

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Naposledy upravil Robo dňa 26 Okt 2013, 16:36, celkovo upravené 2
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms S400/410
PoslaťNapísal: 29 Nov 2010, 20:47 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Male "review" AA 400S: http://www.youtube.com/watch?v=q5C0xtqd ... re=related

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms S400/410
PoslaťNapísal: 07 Jan 2011, 00:49 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
Na trhu je ďalšia verzia Superlight Deluxe...
Obrázok

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Naposledy upravil Robo dňa 26 Okt 2013, 16:39, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms S400/410
PoslaťNapísal: 07 Jan 2011, 01:52 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
aj 510 uz je... sice sak to len pazbu z karabiny dali co je na 400/410
ale na to oznacenie superlight som cakal vyraznejsie znizenie hmotnosti, nie len o 15%


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms S400/410
PoslaťNapísal: 07 Jan 2011, 18:08 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
A je to riesene v oboch variantach - orech aj buk.
Niekde najdete pre tento model aj oznacenie Hunter.


Prílohy:
air_arms_s400_hunter_air_rifle.jpg
air_arms_s400_hunter_air_rifle.jpg [ 32.32 KiB | Zobrazené 9598 krát ]

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms S400/410
PoslaťNapísal: 14 Jan 2011, 10:45 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
tak ten napad co si istou okruznou cestou "pozicali" od Vlada sa uz predava ... http://www.pyramydair.com/cgi-bin/zoome ... el_id=2386" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms S400/410
PoslaťNapísal: 14 Jan 2011, 13:40 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Tie fabrické údaje o počte výstrelov "Up to 180 useful shots on low power; up to 60 on high!"
Smeje sa mi slepé črevo :mdr1:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms S400/410
PoslaťNapísal: 06 Feb 2011, 00:13 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
Pekná práca. :super:
Zaujímalo by ma ako máš vyriešené upnutie hlavne objímkou? Máš to na pevno alebo je to plávajúca hlaveň, prípadne v púzdre s "O" krúžkom?

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms S400/410
PoslaťNapísal: 06 Feb 2011, 00:41 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 15:42
Príspevky: 348
Bydlisko: Beckov
kokso tak ako by povedal Miňo Demovič, v AA môžu ísť handry fajčiť... :clap:
Parádny výsledok a už sa teším na ďalšie foto.
Aký objem majú zásobníky na vzduch? a pls. ta "farebne a materiálovo" rozdelená hlaveň má funkčné opodstatnenie, alebo ide len predĺženie základnej hlavňoviny?

v každom prípade si borec :super:

_________________
Čo bolo: Umarex 850 Airmagnum + Walther 6x42
Čo je: CZ 200 S Colour + HAWKE VARMINT SF 6-24x44 ? Mil Dot


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Air Arms S400/410
PoslaťNapísal: 06 Feb 2011, 01:16 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
jerem píše:
Kde je robo a jeho nová láska????

Kua celý deň na to čakám... alebo pre to dnes nešiel?

Tak už som doma... Ospravedlňujem sa ale myslím že iba Adrian vedel že sa zdržím, bolo to tzv. "výkupné" pre priateľku, keď už sme boli v ČR tak sme prenocovali v Ostrave (neďaleko Bohumína) a dnes sme tam museli vymiesť aspoň jedno nákupné centrum... :hehe:
A teraz späť k tomu pre čo som tam bol.
Veľmi príjemne ma v JSB privítal pán Kolebač a hneď sme prebrali vec ktorá sa stala nie jeho vinou, nedávno pre mňa objednal AA S400 Superlight Deluxe v 4.5mm a z Anglicka prišla 5.5mm ale o tom až neskôr...
Prvé čo ma zaujímalo bolo aký je rozdiel medzi klasickou verziou a verziou Superlight, takže "ľahká" verzia má pažbu z topoľa (ak sa nemýlim) a je obojstranná (aj pre pravákov, aj ľavákov, okrem páčky tá je na pravú stranu), celkovo zbraň by mala byť o 15% ľahšia. Ďaľšiu vec čo som si všimol až potom keď sme priamo porovnali oba typy pažieb, že superlight má o niečo nižšiu lícnicu, no a vtedy som začal byť celkom rád že neprišla taká puška akú som chcel. Ďalej mi veľmi nesedela ani povrchovka na verzií DeLuxe, je to síce veľmi tmavá pažba so žltými ornamentami čo by mi vôbec nevadilo ale tá až nechutne hrubá vrstva laku mi pripomenula nábytok z čias minulých a to sa mi vonkoncom nepáčilo...
Čo sa týka železa tak je rozdiel zanedbateľný, sú to prakticky len kozmetické úpravy a to v podobe nápisu AA S400 *** z oboch strán, ďalej pôvodné skrutky z vrchu na závere sú už na novej ukryté, pri koreni hlavne je "nejaká" ozdoba a koncovka hlavne s krytkou Quck fillu majú na povrchu rovnaké šikmé drážky ako S510.
Medzi tým všetkým som si stihol ošahať aj verziu MPR FT a dokonca aj EDGUN Bull Pull, čo ma celkom prekvapilo ale nebola tam náhodou, JSB začalo vyrábať diabolky aj pre firmu Edgun takže majú ich zbraň aby mohli priamo testovať strelivo pre tento typ pušky.
Ale späť k tej mojej, nakoniec som sa rozhodol že si zoberiem klasickú S400 (.177) s orechovou pažbou (a vybral som si tú najtmavšiu s najkrajšou kresbou čo tam mali) a zatiaľ čo sa pre mňa pripravovali diabolky a v kancelárií papiere, mi ochotne pán Kolebač ukázal kompletne celú výrobu od niekoľko kilového kusu olova až po finálnu podobu diabolky cez kontrolu kvality, balenie a expedíciu až po skúšobný tunel...
Keď to môžem zhrnúť, bola to veľmi príjemná návšteva v pohodovej atmosfére...
A tu je TO čo som si priviezol, fotené narýchlo pri umelom osvetlení (zajtra sem hodím kvalitnejšie obrázky).


Prílohy:
AA S400.JPG
AA S400.JPG [ 55.62 KiB | Zobrazené 8114 krát ]

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Naposledy upravil Robo dňa 06 Feb 2011, 12:10, celkovo upravené 1
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 214 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.