Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 20 Apr 2024, 18:18

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: ATAMAN M2 SPORT FT
PoslaťNapísal: 14 Sep 2016, 06:03 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 756
Bydlisko: Limbach
Netusim, co tym naznacujes, ale ja hovorim o strelbe zo zbrane, polozenej na nastrelovacom stojane kde jedinym stycnym bodom bol prst na spusti. :wtf: :silent:

Mimochodom, testovali sme to traja, ja :( , Caco :| a Paja Boros :taistoi: :aille2: . Deje sa to odvtedy, co bola u neho na servise.

_________________
Evanix Blizzard, AR6, U850 Hunter, DU-10 Condor, 2x HW97k, HW100, Daystate GP, Ripley AR5s, Anschütz 9003, Gamo PT-80
kukam cez 3x Big Nikko, Optisan 8-32, Walther 6x, Visionking 4-48x65, FireWolf 3-9 x32AO
Diktátor Národného FT centra v Limbachu, nafúkaný /na 200 barov/ manager pecenych klobasok a kvapalnych elektrolytov


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: ATAMAN M2 SPORT FT
PoslaťNapísal: 25 Sep 2016, 02:07 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
S povodnym vyrobcom alebo skor vynalezcom DemyanLab som si o tejto zbrani pisal este v roku 2012. Vtedy mi odpisal, ze nenasiel investora, tak zo seriovej produkcie asi nebude nic, teda ak by som nechcel byt aj investorom. Je skvele, ze mu to nakoniec vyslo!

Mna oslovila tato zbran (ako strojara), potom ako som videl tieto videa:

Jedna sa o povodny prototyp M2 - je jasne ze je to velmi konzervativne PCP z overenych konceptov. Na jednej strane je to super, hlavne ked je to kvalitne vyrobene, ale na druhej strane z pohladu Feinwerkbau, Walther, Anschutz/Steyr, su niektore koncepty uz "old-school". Navyse mrzi absencia progresivnych prvkov - stabilizator, elektronicka spust...

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: ATAMAN M2 SPORT FT
PoslaťNapísal: 30 Sep 2016, 21:22 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4234
Bydlisko: Trnava
Zaklad je M2, ale oproti videam je pri verzii M2 Sport FT dost rozdielov, od hlavne, bicieho mechanizmu, nabijacej paky az po spust. Je to vec nazoru, ale elektronicku spust by som nechcel ani zadarmo a piesok v stabilizatore ma na ME uplne pochoval a len ucta k organizátorom a spolustrelcom mi zabranila odstupit. Ono vlastne aj EV2 je "old-shool" a Jack Harris to tento rok natrel svetu.
Aj ked nerad, musim priznat, ze Simonin Ataman je presnejsi nez vsetko ostatne co mame doma.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: ATAMAN M2 SPORT FT
PoslaťNapísal: 12 Okt 2016, 21:27 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4234
Bydlisko: Trnava
Kratke video: https://www.youtube.com/watch?v=qPInDQtV3dU

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: ATAMAN M2 SPORT FT
PoslaťNapísal: 12 Okt 2016, 23:36 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Fakt nechapem co tym myslel "fully ambidextrous", ked cela pazba je jasne pravacka :thumbdown: - a to nielen rukovat, ktora by sa dala jednoducho zamenit.

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: ATAMAN M2 SPORT FT
PoslaťNapísal: 13 Okt 2016, 01:36 
Offline
senior
senior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31 Okt 2014, 11:31
Príspevky: 260
Bydlisko: Detva
Ja budem musieť ozaj konvertovať na pravaka.
Tým, že ľudia ktorí strieľajú ako ľaváci sú
v menšine, firmy sa tak zameriavajú na pravákov a na
ľavákov iba málo, alebo úplne vôbec.
Je to jasné že sa to "neoplatí" tak bude jednoduchšie
stať sa pravákom, ako ostatne aj v iných oblastiach
som tak urobil.
Puška je to krásna, čas ukáže či je taká presná, ako Simonkina.
Videl som video, kde Atamanom zostreľoval kocky cukru na
tuším že 35m, a zakaždým zasiahol. Pekné. :)

_________________
HW97K+ V-Mach pružina a PET tuning
ZOS10-40x60 MilDot, JSB Exact 4,52 0,547g
http://mobius.rajce.idnes.cz/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: ATAMAN M2 SPORT FT
PoslaťNapísal: 12 Mar 2017, 22:40 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4234
Bydlisko: Trnava
FT legenda Richard Beaugie testuje Daystate Tsar:
http://www.airgunshooting.co.uk/news/ft ... _1_4870273

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: ATAMAN M2 SPORT FT
PoslaťNapísal: 31 Aug 2017, 10:22 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4234
Bydlisko: Trnava
Pokusim sa v kratkosti napisat par dalsich postrehov o tejto puske. Pred ME v Nemecku pri poslednom tréningu v sobotu pred odchodom sme zistili, ze Ataman nie je v poriadku. Rychlost kolisala, nesla nastavit, skusal som vsetko mozne. Neviem presne kedy to zacalo, Simona netrenovala a nechodila na nastrelovacku pred ziadnou sutazou. Osvojila si moje heslo, ze pred sutazou nastreluju iba zbabelci. V Polsku to uz urcite nebolo v poriadku, tam som dal par ran na nastrelovacke a zistil, ze 40 mm killzonu dalej ako na 35 m nebolo mozne trafit. Urobil som korekciu otocenim kominka a zil v tom, ze iba klesol vykon, ktory som po Slovak open znizoval, lebo tam chrono ukazalo hodnotu blizko maxima a uz je to v poriadku.
Doma som pusku rozobral a zistil vadny O-kruzok v hlavni. Bola sobota vecer. V pondelok a utorok som musel byt v praci dlhsie, kvôli dovolenke od stredy. Tym padom, keby v Trnave nemali potrebny O-kruzok, nebol by cas na nastrelenie nahradnej pusky. Tak som v nedelu, bez ohladu nato, ci kruzok zozeniem, alebo nie prehodil veci na nahradnu pusku. Na zaklade toho ME odstrielala Simona s mojim starym HFT Steyrom. Bola chora pred, aj pocas sampionatu, tak ho prvy krat chytila do ruky az na nastrelovacke pred sutazou. Nedopadlo to celkom podla jej predstav, ale podla mna to s prihliadnutim na okolnosti ktore predchadzali nebolo to az take zle. Tymto chcem iba povedat, ze Steyr jej ergonomicky sedi ovela viac, nechce mi ho vratit a na posledných dvoch ligových kolach bola s nim 2x v rozstrele o prve miesto v kategorii open!!! Pri Atamane ma problem s uchopom a nevyhovujucim vyvazenim.
Na druhu stranu musim povedat, ze po vymene kruzka som zobral Atamana na HFT sutaz do Smolnika. Rozumeli sme si od prvej rany, sutaz som s velkym náskokom vyhral aj ked som do toho casu vystrelil z Atamana iba cez chrono, pripadne z bagov. Pojdem s nim ME v Cholticiach, tak uvidíme...
Pripajam par obrazkov z rozborky. Niektore su zlej kvality fotene vecer mobilom. Spust je taka klasika, ale zatial funguje spolahlivo. Mal som moznost vidiet rozobratu spust na Anschutz a ta uz je oproti tomu ako z iného sveta. Hlaven je ulozena v tele v dlzke 55 mm. V pazbe je upevnena kovova platnicka a do nej je uchyteny system dvomi skrutkami.
Na zaver doplnim, ze pri pouzivani pusky v HFT moze nastat problem s licnicou. Ja ju mam v uplne spodnej polohe a este by to kusok chcelo. Bez nevratnych uprav to ale nejde. Puska nie je moja, tak nechcem rezat, pripadne vrtat. Budem sa musiet viac tlacit z hora do licnice.


Prílohy:
IMG_20170709_075811.jpg
IMG_20170709_075811.jpg [ 173.21 KiB | Zobrazené 879 krát ]
IMG_20170708_195910.jpg
IMG_20170708_195910.jpg [ 188.03 KiB | Zobrazené 879 krát ]
IMG_20170710_200646.jpg
IMG_20170710_200646.jpg [ 191.13 KiB | Zobrazené 879 krát ]
IMG_20170710_200655.jpg
IMG_20170710_200655.jpg [ 170.89 KiB | Zobrazené 879 krát ]
IMG_20170709_080836.jpg
IMG_20170709_080836.jpg [ 195.68 KiB | Zobrazené 879 krát ]

_________________
https://irongoat.sk/
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.