Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 19 Apr 2024, 01:13

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: FEINWERKBAU P 70 FT
PoslaťNapísal: 22 Nov 2010, 16:15 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 04 Júl 2010, 19:15
Príspevky: 287
Bydlisko: Sliač
baru? ci FWB? :mdr1:

_________________
AA EV2 MKIV+Sightron SIII10-50x60; HW 100S-F.S.B. 177+Bushnell Elite 6500 2,5-16x50
AA S410 Classic .177+Bushnell Elite 6500 2,5-16x42; AA TX200 MkIII .177+Sightron SIII20x42
HW 97KT .177+DO Titanium 4-16x42

+ jedna krásna fena Brita


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: FEINWERKBAU P 70 FT
PoslaťNapísal: 09 Jan 2011, 14:21 
Offline
nováčik
nováčik
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Jan 2011, 12:45
Príspevky: 37
Môžete mi prezradiť, prosím, kde sa dá kúpiť nová FEINWERKBAU P 70 FT? Keď som sa díval na stránky výrobcu zistil som, že už ju v ponuke nemá.
Ďalej Caco píše, že tlak v regulátore bol nastavený na cca 130 bar. Nejak mi to nesedí. Caco, máš to originál 15 J alebo originál 20,4 J s jednoduchou úpravou na 15 J? Ďakujem za odpovede.

_________________
súčasnosť: ja som iba ten, ktorý tu hľadá najpresnejšiu vzduchovku
-------------------------------------------------------------------------
minulosť: hľadal som i iné veci


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: FEINWERKBAU P 70 FT
PoslaťNapísal: 09 Jan 2011, 17:34 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Vitaj ok3kxf.
Bohužial novú FWB P70FT už nekúpiš nikde (ale možno by sa dalo niečo zohnať :modo: ).
Nastavenie regulátora len tipujem nakolko pri poklese pod 130 bar najprv stúpne rýchlosť strely o cca 7-8m/s a potom postupne klesá cca -1 bar o cca -1m/s. Konzistentných rán dám cca 55-60 a tieto isté čísla som našiel aj na zahr. fórach.
Napr. tu: http://www.airguns.net/reviews_fwb_p70ft.php" onclick="window.open(this.href);return false;
píše:
To make this gun practical for field target, the power had to be increased. Shooting 570 fps just won't cut it. A regulator extension had to be added to increase the number of shot per fill with the increased power. The P70 I shot was getting 55-60 usable shots per fill at 800 fps. This was due partly to the regulator extension and the self regulating valve that comes standard on the rifle. Across the chronograph, the velocity seemed to drop around 10-15 fps and I naturally thought this to be the shot limit. However, there was no significant impact change noticed. In fact, the last groups were as tight as the first groups. Since most field target matches are typically 40 shots or less, there is plenty of air in the reservoir to complete an average match.
Moja znalosť angličtiny je nulová ale tuším tam tiež spomína 55-60 výstrelov.
A z tvojej poslednej vety mám tú druhú variantu.
Práve som začal riešiť s jedným známym (žije v Anglicku) nejaké vylepšenia (tiež striela s touto FWB) ale má vela roboty tak musím čakať.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: FEINWERKBAU P 70 FT
PoslaťNapísal: 09 Jan 2011, 18:36 
Offline
nováčik
nováčik
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Jan 2011, 12:45
Príspevky: 37
Myslel som si to. HW 100 má napr. regulátor pre FAC verziu nastaveny na nejakých cca 120 bar a na 16 J verziu cca 90 bar.

_________________
súčasnosť: ja som iba ten, ktorý tu hľadá najpresnejšiu vzduchovku
-------------------------------------------------------------------------
minulosť: hľadal som i iné veci


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: FEINWERKBAU P 70 FT
PoslaťNapísal: 24 Nov 2011, 12:06 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 05 Sep 2011, 23:19
Príspevky: 67
tahle puska by se mi hrozne libila....jedine co by me vadilo ze nema quickfield :? leda ho dodelat , coz by nemel byt takovy problem. Skoda, ze uz se nedela :(

_________________
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD
?????? - Bushnell 3200 10x40


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: FEINWERKBAU P 70 FT
PoslaťNapísal: 24 Nov 2011, 16:44 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Tomayo, to je ako keby si vycital monopostu F1, ze nema sklapacie sedadlo a kurenie :mrgreen:

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: FEINWERKBAU P 70 FT
PoslaťNapísal: 24 Nov 2011, 17:17 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 05 Sep 2011, 23:19
Príspevky: 67
no to spis .... ze ma pomaly pitstop, protoze musi nejdrive vymontovat nadrz pak ji naplnit a zase namontovat :) celkem problem...ja si fakt nedovedu predstavit ze bych dal 50-60ran a musel bych vysroubovat tlakovku .... nasroubovat ji na lahev.... napustit......zase vysroubovat ... a nasroubovat na pusku 8| 8/ ....skoncila by co nevidet v koute a strilel bych svym Daystatem MK4 se 150 ranama a napostenim tak lehkym jako nema zadna jima vetrovka nez Daystate ;) quickfield by byla prvni vec co bych na ni udelal

_________________
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD
?????? - Bushnell 3200 10x40


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: FEINWERKBAU P 70 FT
PoslaťNapísal: 24 Nov 2011, 17:21 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
radsej si ostan pri 'loveckych' zbraniach, lebo filozofiu 'olympijskych' si nepochopil

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: FEINWERKBAU P 70 FT
PoslaťNapísal: 24 Nov 2011, 20:06 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 05 Sep 2011, 23:19
Príspevky: 67
no igi79...ja nevim proc si sem napsal to co si napsal? Nejak to nechapu nebo jsem to spis pochopil tak, ze kdyz nemam ,,techno pazbu,, jako ty na sve zbrani nemuzu delat FT nebo jinak soutezit? Nebo kdyz na ni mam QF ze jsem out.
Vysvetlim ti rozdil mezi mnou a olympijskym strelcem(myslenkou)........ olympijsky strelec dela jen to ze strili a strili a strili,trenuje,zlepsuje, atd...nedela nic jineho ....tudis je to jeho prace a je za ni placeny a tak si muze dovolit ztratim nejakou hodinu denne tim ze plni kartus a neresi to. Ja jako pracujici clovek mam toho casu dost malo tak se snazim si ten zivot trochu ulehcit at uz to je quickfildem nebo velkou lahvi na plneni abych ji nemusel porat chodit plnit...to napriklad.
Jinak olimpijska ,,myslenka ,, filozofije ,, kterou tu uvadis je DAAAAAAAAAAAAVNO ta tam ..... driv lidi normalne pracovali a za vydelane penize sportovali protoze je to bavilo a chteli to delat,neceho dosahnout prakticky bez odmeny...ted je to jeden velky casto spinavy byznys :!:
Ja strilim protoze me to bavi stejne jako rybarina ve ktere mam uz tolik penez za 5let, ze takouvou pusku bych mel uz minimalne 4x i s optikou.
To ze se nekomu libi drevo a druhemu plast nebo hlinik je kazdeho vec a ty nemuzes nikoho odsuzovat ze se mu nelibi co tobe.
Kvalita me zbrane je s tou tvou minimalne srovnatelna at uz v konzistenci,presnosti nebo zpracovani. Na MS jich take par bylo i sposta zbrani ve dreve. Osobne mi Steyer FT prijde studeny jak psi cumak a nechci ho, ale tim nerikam, ze je spatny nebo ze se nemuze libit nekomu jinemu :!:
Tim ze bych na tuto vetrovku dodelal QF bych si zivot usnadnil a i zbran posetril. Obcas kdyz uz cas mam tak vystrilim i pres 500ks diabolek za den (coz je 10x plneni a 40x sroubovat kartus... osobne si myslim, ze pro tu zbran to taky neni zadna hitparada) a jeji ,,cenu,, bych urcite nesnizil.
Olimpijsky vitez ze me na 99,99999999999999999999999999999999999999999 procent nikdy nebude a popravde ani o to nestojim...je to pro me ciste zabava, relax a lidi co jsou kolem, ne prace :!: Pracuji proto aby tohle byla pro me zabava a mohl si udelat radost treba koupi nove zbrane nebo o ni alespon snil, tak mi to nekaz :) . Ty mozna mas ambice byt mistrem sveta, ale ja rozhodne ne. A tak to zustane!
Je to pro me CISTA RADOST v tomhle podelanym svete

_________________
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD
?????? - Bushnell 3200 10x40


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: FEINWERKBAU P 70 FT
PoslaťNapísal: 24 Nov 2011, 20:20 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Chlapi!
Už ste riadne OT!
Nezhody si riešte cez SS.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.