Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 05 Máj 2024, 16:22

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 280 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: AirArms EV2 MK IV
PoslaťNapísal: 01 Dec 2010, 10:24 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
bicí mechanizmus v EV2 je vyslovene zakázané mazať (úderník). Je uložený v nejakých, pravdepodobne samomazných, púzdrach. Spúšťový mechanizmus sa maže len tuším na 3, alebo 4-roch miestach.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms EV2 MK IV
PoslaťNapísal: 01 Dec 2010, 16:42 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Ináč väčšina strelcov s AA Evo na MS po dlhších presunoch medzi stanovišťami praktikovala ten výstrel naprázdno takže asi majú alebo mali problém s tlakom v regulátore (prípadne sa len chceli vyvarovať náhodnému nekonzistnému výstrelu ?) Všimol som si to jak u staršých evo II, III tak isto aj pri novej verzii IV.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms EV2 MK IV
PoslaťNapísal: 01 Dec 2010, 18:39 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 04 Júl 2010, 19:15
Príspevky: 287
Bydlisko: Sliač
Cacooooo! ::d NEVYMYSLAJ!! :nonon:
Ja ked som to sledoval na Duna TV from Tokio, tak ti co mali FWB "odpukavali dva krat"
Ze vraj preto, aby odvzdusnili hlaven :mdr3:

edit: a okrem ineho som pocul, ze si tam viac pokukaval po madarkach ako po puskach :pompom:

_________________
AA EV2 MKIV+Sightron SIII10-50x60; HW 100S-F.S.B. 177+Bushnell Elite 6500 2,5-16x50
AA S410 Classic .177+Bushnell Elite 6500 2,5-16x42; AA TX200 MkIII .177+Sightron SIII20x42
HW 97KT .177+DO Titanium 4-16x42

+ jedna krásna fena Brita


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms EV2 MK IV
PoslaťNapísal: 01 Dec 2010, 19:04 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
... aj v bufete bol casto. :diable:

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms EV2 MK IV
PoslaťNapísal: 01 Dec 2010, 19:59 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Chlapci ale ja som to myslel smrtelne vážne. Všímal som si Davida Combrika z JAR s ktorým som bol v teame a on to robil dosť často. A preto som začal "pokukovať" aj po ostatných okolo či to robia.
Ale kludne si robte zo mňa srandu :pleur3:
Normálne sa hodím o zem a nebudem sa s vami hrať :berk1: :pleur4:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms EV2 MK IV
PoslaťNapísal: 01 Dec 2010, 20:42 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
OK, tak teraz vazne.

Ja som si to tiez vsimol. Aj v nasom druzstve to robil kolega z Anglicka. On sice nemal AA Ev2, ale tusim Walthera a kazdy den pred sutazou pustil 2 rany do zeme. Ked som sa popozeral na nasej linii po palebnej ciare, robili to viaceri, ci uz mali AA EV2, alebo nie.

A aby som "zapadol do kolektivu" , druhy den sutaze som bol prvy v poradi na strelbu ja, tak som tiez "zamachroval". Pustil som 2 rany do zeme a az tak som zacal sutazit. Ked to zbadali ostatni, opakovali po mne. :mrgreen:

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms EV2 MK IV
PoslaťNapísal: 01 Dec 2010, 21:08 
Offline
nováčik
nováčik
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Aug 2010, 11:35
Príspevky: 49
Bydlisko: Szczecin, Polska (Štetín, Poľsko)
Adrian píše:
OK, tak teraz vazne.

Ja som si to tiez vsimol. Aj v nasom druzstve to robil kolega z Anglicka. On sice nemal AA Ev2, ale tusim Walthera a kazdy den pred sutazou pustil 2 rany do zeme. Ked som sa popozeral na nasej linii po palebnej ciare, robili to viaceri, ci uz mali AA EV2, alebo nie.

A aby som "zapadol do kolektivu" , druhy den sutaze som bol prvy v poradi na strelbu ja, tak som tiez "zamachroval". Pustil som 2 rany do zeme a az tak som zacal sutazit. Ked to zbadali ostatni, opakovali po mne. :mrgreen:



Zawsze tak robię po ładowaniu kartusza. Zaraz po przykręceniu kartusza prędkość wariuje, sprawdźcie sami na chrono a zobaczycie jak jest. Natomiast to, o czym pisał caco to dość częsta wada EV2. Jeśli przerwa między strzałami jest większa niż 15- 20 minut, to następny strzał po tej przerwie jest wolniejszy.


Tego linka już podawałem w innym temacie
http://shooting-the-breeze.com/forums/s ... php?t=3980

Citácia:
Next day at the club, and I noticed that if it was left for more than 15 mins, that the first shot would go low, after checking it over the chrono it was found to loose about 30-40 fps, but after that shot it would stay consistant.


Podejrzewam, że karabin tego strzelca z którym caco był w grupie był ok, ale pewnie gość chciał mieć pewność, że wszystko pójdzie OK i wolał odstrzelić na pusto.

A tak w ogóle to powiem wam, że Walther rulez ;)

_________________
Walther Hunter, DOT 4-16x42


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms EV2 MK IV
PoslaťNapísal: 01 Dec 2010, 23:32 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Boli casy kedy EV2 bol moj sen ale po niekolko rocnych skusenostiach s PCP [caco vie o com hovorim] ma EV2 tri nedostatky. Kartus pevna s telom pusky, diabolka pri nabijani prechadza cez vzduchovy kanalik v hlavni co moze v niektorych pripadoch hlavne pri pouziti streliva 4,52mm a viac viest k nepresnosti strely a kompenzator ma konstrukciu ozajstneho kompenzatoru strelnej ostrej zbrane ktora kope. Smer vzduchovych odvadzacou na konci hlavne je opacny ako by mal tento system mat pre odvedenie [orezanie] vyriaceho vzduchu okolo diabolky. Inak EVO je excelentna puska a nehanim ju len nieje uplne dokonalá. No a je to tak, čas to ukázal že nie je dokonalá.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Naposledy upravil Bench rest dňa 01 Júl 2012, 17:35, celkovo upravené 2

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms EV2 MK IV
PoslaťNapísal: 01 Dec 2010, 23:52 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Slavozv aka hruba je hlaven na EVE?

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms EV2 MK IV
PoslaťNapísal: 02 Dec 2010, 00:01 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
ano, ...ten kompenzátor som mal tú česť aj ja okukať a podľa mňa je to "polofunkčná atrapa". Fakt netuším čo viedlo súdruhov časť orezávajúcu vzduch za strelou umiestniť až do prednej časti kompenzátora, kde už účinok pravdepodobne nemá, pretože kým sa k nemu strela dokotúľa, tak už pár faciek výriaceho sa vzduchu schytá. Ďalšia vec, ktorú spomína aj kolega vyššie sú podľa mňa príliš malé odfukové otvory v jeho tele. Odfukové otvory sú navŕtané proti smeru prúdiaceho vzduchu ( systém úsťovej brzdy), čo odvodu vzduchu z kompenzátora určite nepridá, priam zhorší. Pri meraní zbrane s kompenzátorom sa pri výstrele triasli kvety, umiestnené tesne za lapačom, čo dokazuje to, že to moc toho vzduchu spoza strely neodstráni. Časť orezávajúca vzduch spoza strely by mala byť od ústia vzdialená zhruba na dĺžku strely +-autobus. Nástrel s a bez som neskúšal, pretože by som ju (EV2) asi fakt rozsekal sekerou, zapálil, opiekol na nej špekačky a tie potom vyhodil do koša :super: . Toľko môj postreh.

Novopečeným majiteľom tejto zbrane želám mnoho bezstarostných a rovných výstrelov ..... 8-)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 280 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.