Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 02 Máj 2024, 22:15

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 324 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 05 Sep 2010, 15:38 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
v podstate si si vybral sam co by som ti navrhol ja :D
chalani si Hatsany "troska" upravuju co sa tyka presnosti, na CZ200 nie je co upravovat... mozno len dokupovat doplnky (podla toho aku verziu S200 kupis... ci jednodielna pazba, ci quickfill vpredu a podobne veci)... ale ak spocitas cenu doplnkov, dostanes sa celkovo na cenu S400 pripadne S410...
ak to chces hlavne na sutaze, kup S400, ak viac na zabavu ako na sutaze (cize rychlopalba a take to plinkanie) kup S410 ... je to ta ista puska, len S400 je jednoranka a S410 je so zasobnikom

keby si sa ozval o tyzden skor, Caco predaval komplet vybaveneho Hatsana uz po upravach ohladne presnosti...
treba sledovat inzeraty, hlavne na gunshop fore, tam sa CZ200 aj Hatsan docela casto objavuje


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 05 Sep 2010, 17:31 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Pokial by si uvazoval o CZ200, tak Alkaj ju ma na predaj komplet s vybavou. Skus mu napisat sukromnu spravu, urcite povie co a ako.

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 05 Sep 2010, 17:33 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Tak jak hovorí tomcat, hlavne si ujasni čo bude tvojou prioritou či súťaže alebo blbnutie. Na súťažiach sa vyžaduje jednoranné nabíjanie čo v prípade hatsana bude trochu problematickejšie ale dá sa to nacvičiť. Pri CZ 200 je zásobník kedykolvek bezproblémov demontovatelný a je z pušky jednoranka no je to trochu drahšie. Ale na CZ netreba nič dorábať a upravovať ako na turkovi. Čo sa týka AA 400 a 410 to už je predsa len iná cenová kategória.
No a na záver napr. Tomcat a Ferin odkedy majú na svojich HW-čkach jednoranné nabíjače, zásobníky už vôbec nepoužívajú. A ani mne už nechýba.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 05 Sep 2010, 21:50 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:59
Príspevky: 96
Bydlisko: Pezinok
Zásobnik premna nieje podstatný, makam jak viem a vyplata ide do zasrane drahého paštikárskeho podnájmu teda naozaj nemôžem moc skákať. Ajkalova ponuka je viac ako super, ale 700€ je premna proste privela. Preto rozmýšlam o CZ200 to by som zvládol, o mesiac príde flaša a ostatné vecičky aby to už bolo schopné strelby no a nakoniec poriadna optika. dostanem sa na cenu okolo 500-600€ ale postupne nie naraz.
Súťaže ma bavia teda po poslednej skúsenosti, ale moja prirota to nieje, ja stále beriem vzduchovky ako príjemny finančne nanáročny tréning na palné zbrane. Ako spestrenie nudných dní a dôvod stretať sa s ludmi na rovnakej vlnovej dĺžke.

_________________

Mám len testovaciu sadu diaboliek

//budúcnosť// HW97K(T) .177
//minulosť// HHF750, Hatsan AT44 QB78 deluxe


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 05 Sep 2010, 23:22 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Ja ti zas môžem niečo napísať o Hatsanovi. Ako prvé PCP je ideálny. Človek nemá ten rešpekt pri skúmaní ako to vlastne funguje, rozoberaní a vymýšľaní vylepšení ako u niečoho ďaleko drahšieho. Napísalo sa o ňom veľa zlého, ale väčšinou to šíria ľudia, čo ho v živote nevlastnili, ale iba šíria "správne" názory. V mojom okolí je šesť Hatsanov a žiaden nemal zásadné problémy. Treba priznať, že čo kus to originál. Po kúpe je treba upraviť spúšť, ktorá je dosť tvrdá (u mňa výmena pružiny) a mierne zväčšiť diery v zásobníku (ja som robil brúsnym papierom). Bez ďalšej úpravy som na jedno naplnenie 200Bar vystrelil 158 rán pri priemernej energii 14,3J a konzistencii +-4,4m/sek. Od 160Bar do 80Bar som dal 104 rán v konzistencii +- 2,35m/sek. Regulátor od Altarosa posúva Hatsana zasa ďalej. Čo sa týka presnosti, stačí pozrieť na výsledky JuraNR v FT vo Vígľaši a teraz v Štefanovej.
Zásobník, ako bolo napísané, na súťaže nie, ale na zábavné strieľanie je nenahraditeľný. Zakiaľ nabiješ jednoranku, tak väčšinou nemáž už do čoho strieľať. :D Nechcem ti nič vnucovať, chcel som ti iba pomôcť pri rozhodovaní, aby si mal čo najviac informácií. Ja by som svojho Hatsana zatiaľ nemenil.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 05 Sep 2010, 23:40 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:59
Príspevky: 96
Bydlisko: Pezinok
Na 80% som bol rozhodntý pre hatsana a ty si mi dal dalších 10% :)
Dlhé uvažovanie a počítanie až som sa viacmenej rozhodol.
Hatsan at44 je môj favorit na prvú PCP
myslím že presnosť sa nedá porovnať s HW ale určite nie asi s QB alebo umarexom. Teda premňa by to mohlo byť ideálne. Našiel som aj inzerát za 250€ ale tak nová je o 30€ drahšia to už by som novú kúpil.
Len mi prosím povecte čo je nanej treba bezpodmienečne upraviť aby bola schopná vysledku na FT súťaži. Ale ja som človek ako každý iný a možno to nakoniec cele zmením a predsa len vezmem CZ200 aj keď v tejto chvíli je to malo pravdepodobné. Tak váš názor na moje rozhodnutie?

_________________

Mám len testovaciu sadu diaboliek

//budúcnosť// HW97K(T) .177
//minulosť// HHF750, Hatsan AT44 QB78 deluxe


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 05 Sep 2010, 23:51 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Ak špekuluješ nad tou cz200 skús sa opítať alkaja či ti nepredá veci postupne.
Opýtanie je zadarmo :lol:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 05 Sep 2010, 23:58 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Asi vďaka JuroviNR v Merkurii Hatsany zdraželi :D
Ešte k presnosti. Tu máš 10 rán na 30m. V ľahu, opora Harris.
Len škoda, že to nie je môj, ale skúsil som kolegov. Ja sa s mojim na lepší sústrel ako 1cm zatiaľ nemôžem dostať.


Prílohy:
DSCF5185.jpg
DSCF5185.jpg [ 102.66 KiB | Zobrazené 1395 krát ]

_________________
https://irongoat.sk/


Naposledy upravil fero dňa 06 Sep 2010, 23:17, celkovo upravené 1
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 06 Sep 2010, 21:38 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:59
Príspevky: 96
Bydlisko: Pezinok
No táto fotka je aj na druhom fóre a ak som to správne pochopil, toto nieje strielane hatsanom ale niečim omnoho lepším.
Ale každopádne som rozhodnutý, beriem hatsana, ešte utajím odkial lebo to nieje s mojej strany na 100% doriešené.
Vďaka za ochotu poradiť, snáď nabudúce si splním ciel a skončím aspom predposledný :D :D :D

_________________

Mám len testovaciu sadu diaboliek

//budúcnosť// HW97K(T) .177
//minulosť// HHF750, Hatsan AT44 QB78 deluxe


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 06 Sep 2010, 23:15 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Nastrieľal som to Hatsanom, nie mojim. Majiteľ chcel zostať utajený, ja som to už aj tak každému vykecal. :D

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 324 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.