Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 02 Máj 2024, 04:27

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 324 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 15 Jún 2018, 13:16 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Neuvazovali ste niekto nad PCP vzduchovkou znacky Pardini? Je to taliansky vyrobca a venuje sa vyvoju a vyrobe zbrani pre olympijske discipliny. PCP ma aj vo vykone do 16J a bez dioptra by sa to mozno mohlo hodit aj pre FT/HFT. Je to osvedcena znacka. Mozno by vsak bolo treba jednobodovu montaz pre puskohlad vzhladom ki konstrukcii zbrane, ale to sme riesili uz davno aj na FWB. Vyzera to dobre.

Ak by ste nad tym nahodou niekto premyslali, tak mam kontakt priamo na chlapika, ktory zastresuje distribuciu, dovoz, obchodne zastupenie a servis týchto zbrani pre Slovensko a Cesku republiku. Teraz riesim nakup gulovych tercovych specialov do klubu, tak som ziskal par informacii aj ohladom vzduchoviek.

Blizsie info najdete na strankach: http://www.pardini.sk

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 17 Sep 2018, 22:41 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 16 Sep 2018, 23:47
Príspevky: 1
Zdravím Vás. Prosím o radu. Potrebujem vybrať PCP vzduchovku a vhodnú optiku. Využitie hlavne na rekreačnú streľbu. Vzdialenosť streľby najčastejšie 40m-50m.Požiadavky opakovaná streľba (zasobnik).

Čo je podľa vás kvalitné a finančne v zdravej cenovej relácii, čo sa týka rekreačnej streľby... ?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 26 Nov 2018, 16:19 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Feb 2011, 09:09
Príspevky: 380
Bydlisko: Ľubotín, okr. SL
Adrian píše:
Neuvazovali ste niekto nad PCP vzduchovkou znacky Pardini? Je to taliansky vyrobca a venuje sa vyvoju a vyrobe zbrani pre olympijske discipliny. PCP ma aj vo vykone do 16J a bez dioptra by sa to mozno mohlo hodit aj pre FT/HFT. Je to osvedcena znacka. Mozno by vsak bolo treba jednobodovu montaz pre puskohlad vzhladom ki konstrukcii zbrane, ale to sme riesili uz davno aj na FWB. Vyzera to dobre.

Ak by ste nad tym nahodou niekto premyslali, tak mam kontakt priamo na chlapika, ktory zastresuje distribuciu, dovoz, obchodne zastupenie a servis týchto zbrani pre Slovensko a Cesku republiku. Teraz riesim nakup gulovych tercovych specialov do klubu, tak som ziskal par informacii aj ohladom vzduchoviek.

Blizsie info najdete na strankach: http://www.pardini.sk


Ja síce zbroják nemám, ale pán zástupca firmy sa javí byť veľmi ústretový a odpovedal mi obsiahlo na všetky otázky. Kto bude prvý, aby vniesol svieži vietor medzi značky Steyr, Walther a Weihrauch? Mimochodom, ceny streliva má neskutočné, až na to, že nie práve vhodné pre disciplíny FT/HFT. Ale pre mňa - strelivo s plochou hlavičkou - to sa rád nechám nahovoriť :super:

_________________
HW 50S (verzia F, <7,5 J)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 26 Nov 2018, 18:12 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 753
Minule som si prezeral tieto stránky, ale 16J verziu som tam nevidel. Bolo by nutné informovať sa, aké úpravy by boli nutné na dosiahnutie výkonu 16J, aká by bola následne konzistencia.
Pušky sa mi veľmi páčia. Kebyže som z BA, alebo okolia BA a nie som spokojný s Waltherom, resp. chcem zmenu, tak zvažujem kúpu Pardini, lebo je technická podpora, vyzerá, že seriózna, servis zabezpečený, čo je veľmi dôležité. Ceny čom som porovnával viac než dobré oproti iným zahraničným obchodom.
Pardini by som kúpil už len preto, že ho nikto nemá. Preto som bol aj prvý, kto mal na Slovensku Walther a doteraz som jediný spolu s mojim synom, ktorí s ním strieľame FT. Nerád idem s davom. Neviem či je v zahraničí nejaký FT strelec, ktorý strieľa s Pardini.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 26 Nov 2018, 22:14 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Feb 2011, 09:09
Príspevky: 380
Bydlisko: Ľubotín, okr. SL
Vidíš, Miňo, a mne úplne stačí 7,5 joulu. Veď na tých 10 metrov viac nepotrebujem. Ale jedno máme spoločné - ani ja nechcem veľmi tiecť s hlavným prúdom :) Keby som mal ísť na súťaž pružinoviek a bola by prihlásená väčšina HW, vzal by som so sebou AA. A naopak :hehe:

_________________
HW 50S (verzia F, <7,5 J)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 27 Nov 2018, 11:32 
Offline
nováčik
nováčik
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26 Nov 2018, 23:21
Príspevky: 15
Bydlisko: Bratislava
Mino píše:
Minule som si prezeral tieto stránky, ale 16J verziu som tam nevidel. Bolo by nutné informovať sa, aké úpravy by boli nutné na dosiahnutie výkonu 16J, aká by bola následne konzistencia.
Pušky sa mi veľmi páčia. Kebyže som z BA, alebo okolia BA a nie som spokojný s Waltherom, resp. chcem zmenu, tak zvažujem kúpu Pardini, lebo je technická podpora, vyzerá, že seriózna, servis zabezpečený, čo je veľmi dôležité. Ceny čom som porovnával viac než dobré oproti iným zahraničným obchodom.
Pardini by som kúpil už len preto, že ho nikto nemá. Preto som bol aj prvý, kto mal na Slovensku Walther a doteraz som jediný spolu s mojim synom, ktorí s ním strieľame FT. Nerád idem s davom. Neviem či je v zahraničí nejaký FT strelec, ktorý strieľa s Pardini.


Ak môžem, tak by som rád pridal pár slov k vzduchovej puške PARDINI. Jej vznik má zaujímavú históriu, pretože vznikla ako záverečná práca na univerzite. Špičkový talianský strelec, olympijský víťaz Nicco Campriani navrhol prototyp vzduchovej pušky, v ktorom skĺbil všetko dobré, čo našiel na puškách svetových výrobcov do jednej pušky tak, aby puška vyhovovala strelcovi po každej stránke (user friendly) a dokázala dosahovať špičkové výsledky. Spoločne s firmou PARDINI ju doladili takmer do dokonalosti a prakticky všetci strelci, čo ňou strieľajú hovoria, že vidno, že tú pušku navrhol strelec, nie inžinier, pretože na nej je všetko tak, aby to vyhovovalo strelcovi a nie puške. Veľkou konkurenčnou výhodou zbraní PARDINI ej spúšť, u vzduchových zbraní sa dá nastaviť spúšť podľa potrieb strelca, dá sa nastaviť dvojchodovo, alebo aj ako bodová spúšť, dá sa nastaviť odpor každého chodu zvlášť, charakteristika spúšte je stabilná a pripomína elektronické spúšte, ale bez neduhu zlyhania, korý u elektronických spúštiach vždy hrozí.

Puška je skonštruovaná špeciálne pre olympijskú disciplínu vzduchová puška, v kalibri 4,5 mm, ktorá sa strieľa na 10 metrov do terča, ktorý ma desiatku s priemerom 0,5 milimetra a na pretekoch sa ešte tá maličká desiatka delí na 9 desatín bodu, od 10,0 kedy sa zásah dotýka čiary (skor bodky) desiatky až po 10,9 keď stred zásahu je totožný s absolútnym stredom terča.

V súčasnosti na svetovej úrovni musí strelec zo vzduchovej puške strieľať 60 rán v priemere 10,5 bodu každú ranu, t.j. zásah na terči môže byť max 0,1 milimetra od absolutného stredu. Keď je stred zásahu 3 milimetre od absolútneho stredu terča, už to nie je desiatka a to všetko postojačky, bez opory, len za pomoci strelcovho tela. Rany, ktoré májú hodnotu pod 10,5 sa už v svetovej konkurencii počítajú ako zlé rany. Aj na Slovensku najlepší strelci strieľajú každú ranu v priemere 10,3-10,4 bodu.

Z uvedeného dôvodu je puška vyladená tak, aby bola schopná takej absolútnej presnosti, úsťovu rýchlosť má približne 185 m/s a podľa použitej diabolky úsťovú energiu okolo 9,5 J.

Úsťová rýchlosť sa dá pomerne jednoducho nastaviť, ale zmena odporučenej rýchlosti môže mať ako následok zhoršenie presnosti, samozrejme myslené presnosti z pohľadu terča s desiatkou o veľkosti 0,5 mm, čo asi pri FT nie je vyslovene potrebné dosahovať až takú presnosť.

Puška je konštruovaná ako jednoranná, bez možnosti použiť zásobník, hmotnosť ma približne 5 kg aj s plnou kartušou. Kartuša má pracovný tlak 250 barov, plná kartuša umožňuje približne 400 rán. Puška má vstavanú tlakovú komoru s nastaviteľným regulátorom, štandardne nastaveným na tlak približne 65 barov, takže pracovný rozsah kartuše je 70-250 barov. Tlakomer je umiestnený na konci kartuše, ale zboku, tak aby sa strelec vedel presvedčiť o aktuálnom tlaku aj bez pozerania sa do ústia hlavne pušky, tlakomer sa dá otočiť o 360 stupňov okolo kartuše.

Firma PARDINI začala výrabať aj verziu pušky s energiou 16J, aby vyhovela aj požiadavkam FT strelcov na výkon a dostrel zbrane, samozrejme s dosahovaním čo najlepšej presnosti.

PARDINI vzduchové zbrane sú zatiaľ novinkou medzi slovenskými strelcami, "normálne" pušky sú zatiaľ v obehu len 3 dodané slovenským strelcom v roku 2018, vzduchových pištolí je už podstatne viac. Pištoli .22 LR a .32 S&W koluje na Slovensku už pomerne dosť viacero rokov, keďže v tomto segmete sú pištole PARDINI najlepšie na svete.

Vzduchová puška so 16J sa zatiaľ na slovensku nenachádza, reálna dodacia doba je minimálne 2 mesiace.

Talianské zákony komplikujú predaj aj "obyčajných" vzduchoviek, takže každá jedna zbraň musí dostať povolenie talianskej policie na konkrétneho dovozcu a PARDINI ich z toho dôvodu nedokáže expedovať okamžite, aj keď by ich mala na sklade dostatok. Dovoz podlieha prísnym talianským zákonom a dá sa len cez špecializované prepravne spoločnosti, čo sa potom samozrejme odráža na cene, takže aj keď je cena "obyčajnej" vzduchovej pušky rovnaka s cenou "16J" pušky, doprava je podstatne drahšia ako u bežnej vzduchovky. A samozrejme, 16 J verzia si už vyžaduje zbrojný preukaz.

Pušky sú dodávané v 4 verziách, pričom puška ako taká je vo všetkých verziách rovnaká, líšia sa len výbavou, pre FT by mozno bola najvhodnejšia BASIC verzia, kde je len holá puška bez mieridiel, keďže aj tak sa vo FT používa optika, tak načo platiť za dioptrické mieridlá.

Po skončení vzduchovkovej sezóny, najlepšie v lete, je možne zapozičať pušku aj na testovanie, ak by bol zo strany FT strelcov záujem.

_________________
Nerobím iným to, čo nechcem, aby iní robili mne.
Strieľam z pištolí PARDINI K12, SP RF, HP a GT9 a vždy sa teším na tú chvíľu
A zatiaľ sa len občas vyteším aj s puškou PARDINI GPR1 EVO
www.pardini.sk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 27 Nov 2018, 13:39 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Velmi zaujimave citanie. Vdaka za prinosne informacie.
S par detailami si dovolim nesuhlasit.
Napriklad si myslim, ze v FT je naopak treba presnu pusku, nakolko sa striela do 50 metrov a dobry je sustrel 10 ran na tuto vzdielenost ktory sa schova pod cent, teda 15mm a lepsi.
Podla mojho laickeho nazoru je FT outdorova zalezitost, striela sa ked je vonku minus, aj ked je +37°C. Zo skusenosti vieme, ze co dokonale funguje v hale na 100% nebude fungovat vonku bez uprav.
Aj FT sa striela bez opory, jedina opora je vlastne telo.
Na stranke vo mne vyvolava zmiesane pocity, nazvanie streliva do tychto umeleckych diel brokmi.
Na zaver by som si ta dovolil pozvat zucastnit sa nejakej nasej sutaze, tak si najlepsie urobis obraz o tom co je to FT.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 27 Nov 2018, 13:58 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Apr 2011, 09:44
Príspevky: 541
Bydlisko: Bratislava-Dubravka
Len by som chcel doplnit, ze ak si najdes cas a prides pozriet FT sutaz tak nezabudni priniest ukazat Pardini. Ak aj nebude 16J verzia aspon uvidime ako je puska urobena.
Ak mozes dako zasiahnut do projektovania, urcite treba na FT plavajucu hlaven (co sme si prerabali sami) a pre nasu legislativu naladit vykon do 15j.

_________________
Weihrauch HW100 FSB Hawke Sidewinder ED 10-50x60


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 27 Nov 2018, 14:14 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Na Challenge som vratil k hlavni uchytenej vpredu v osmicke. Presnost sa zlepsila. Strielal som tak HFT open Skycov, par treningov pred Skycovom, naposledy Pyskowice kde isla teplota pod bod mrazu a nebol problem. Teda zalezi asi od celkovej konstrukcie. To sa zisti najlepsie pocas sezony.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 27 Nov 2018, 14:34 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 753
Neviem či som dobre pochopil z popisu pušiek Paerdini, ale vyrozumel som, že na 16J verziu treba zbrojný preukaz. Ak by to tak naozaj bolo, tak by to bola asi dosť veľká prekážka vo využívaní tejto pušky strelcami FT, resp. HFT. Každá puška má však regulačný šrúb na doladenie úderníka, kde sa šteluje bicia pručina a nie je problém naštelovať na každej puške limit okolo 15J. Kľudne môže byť aj 15,5, resp. 15,7, ale je dobré v súlade so zákonom aby bola prvá cifra 15J. Problémom však môže byť talianska legislatíva, kde si môžu podmieniť kúpu takejto 16J verzie zbrojným preukazom.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 324 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.