Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 21 Máj 2024, 07:43

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1363 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 137  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 26 Máj 2016, 10:29 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Zaujimave fotky. Rad by som videl ako natahovali snury cez to jazierko. :)
Inak ten Steyer je fakt pekny. :thumbup:

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 26 Máj 2016, 16:20 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
Petrof. Plavajucu hlaven mam aj ja aj Palo napriklad. Preto lebo steyr je vyrobeny "krížom krážom" tak si myslím že je to kus od kusa ktorý striela rovno s poistenou hlavňou a ktorý s uvolnenou.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 29 Máj 2016, 20:06 
Offline
senior
senior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31 Okt 2014, 11:31
Príspevky: 260
Bydlisko: Detva
Pozeral som si galériu obrázkov, čo dal link Petrof a zaujal ma tento, kde sa strieľa povinná poloha kľak.
http://s125.photobucket.com/user/martinft/media/MFTA%20Summer%20League%202016%20Millride%20and%20Harriers/IMG_3132_zpsejsr2aau.jpg.html
Myslím, že priehlavok má správne, no pozrite si ako drží pušku na kolene, porušuje pravidlo o tom, že sa
nesmie opierať o celú ruku, neviem inak napísať, ale myslím, že je to jasné.
Opiera palmrestom o celé predlaktie, nie iba dlaň.
Pravidlá tvoria hlavne v Anglicku a tam ich aj porušujú? O čo potom ide?

_________________
HW97K+ V-Mach pružina a PET tuning
ZOS10-40x60 MilDot, JSB Exact 4,52 0,547g
http://mobius.rajce.idnes.cz/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 29 Máj 2016, 22:07 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4238
Bydlisko: Trnava
Mas to trochu pomylene, v FT medzinarodne pravidla urcite netvoria hlavne Anglicania. Pri tvorbe pravidiel mozu pripomienkovat tak isto ako Slovensko a v hlasovani maju rovnako ako kazda clenska krajina WFTF iba jeden hlas. Asi si to pleties s HFT. Je pravda, ze oni si to na tych svojich bezvyznamnych, regionalnych sutaziach rozne zlahcuju. Dokonca tak strielali na MS v Litve. Tam im to preslo, lebo rozkaz pre marsalov znel jasne - kontrolovat nohy. Myslim, ze v Portugalsku si takto neskrtnu.
Aby sme neboli uplne OT, na plavajuce hlavne sa roznia nazory. Niekto u Steyra vyberie z osmicky cervika a teflonovu podlozku, niekto k tomu zvacsi dieru v osmicke a niekto osmicku odreze. Ja na svojich chlapcoch mam vybratych cervikov a teflonove podlozky, hlavne mam uplne v strede diery v osmicke, v ziadnom mieste sa hlaven nedotyka. Teda zbytocne rezat. Aby som ale povedal pravdu, s Emilom som nemal problem ani ked som mal cervika zlahka dotiahnuteho. Podlahol som davovej psychoze o skodlivosti opretej hlavne. Simone som zas cervika s podlozkou vratil v Litve rano pred prvym sutaznym dnom, ked jej zacal Emilko strielat ako brokovnica. Ako viete, zlepsilo sa to po tomto zasahu.
V Litve som rozpraval s par uzivatelmi Steyrov a dost ludi malo hlavne nalepene v tele sivym Loctite (co je nejaky tekuty kov). Tvrdili, ze to kvoli tomu, ze bez tejto upravy, iba plavajuca hlaven u Steyra nefunguje.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Júl 2016, 19:25 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1159
Bydlisko: Bratislava
Fero píše :Ci ti zychyti po natiahnuti stabilizator vidis na polohe zapadky. Rovnako vidis podla polohy aj ci ti po vystrele uvolni stabilizator. Ten piesok je realita, pri natahovani uplne drhne zaver.
Budem informovat, zatial su to len dohady.
Piesok je svina. Na vlastne oci sme videli ako nesla z jedneho Steyra vybrat kartusa. S blickami ju u Steyra technik povoloval. Potom chcel pusku rozobrat, vsetko povolil a chcel vybrat zo zadu cely blok, ale to neslo. Tak dal pusku do zveraku a kladivom mlatil z predu po kartusi aby povolil zadok a islo to rozobrat.

Tak k tomu piesku, ano že ti drhne záver berem (veľa krát sa mi to stalo) ale stabilizator že raz ide a potom ho nezachytí a + - 60m/s to ťažko dokáže stabilizátor. V uzávere je mikro dierka nad ktorou je ta malinká gulička na ktorú tlačí miniaturna pružinka (mne praskla) a aj keby toto nefungovalo tak krk dám na to (a to ho mám len jeden) že či tento mini ventilčok čo spúšta stabilizátor do protipohybu nemôže robiť takú galibu aby to házdalo + - 60m/s (mne +-5m/s). Buď regulátor alebo bicí mechanizmus (pružina úderníka a pod.) Ešte taká eventualita že v komôrke za regulátorom je otvárací ventyl s o krúžkom na ktorý udiera tyčka úderníka tak jedine že by bolo voľačo s tým o krúžkom.Momentálne ma nič iné logicky nenapadá.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Júl 2016, 20:01 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4238
Bydlisko: Trnava
Nie +- 60, ale rozdiel bol cca 60. Ked tak nad tym rozmyslam, ta ten udaj o rychlosti nemusel byt uplne spravny, lebo kolegovia spominali, ze in chrono nameralo kraviny. Dam teda ine indicie. Sklopka na 43 m (overene u oboch kolegov), strela dopadla cca 20 cm pod miesto kam mala dopadnut. Vie niekto vypocitat rychlost z týchto udajov?

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Júl 2016, 20:09 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1159
Bydlisko: Bratislava
20 cm pod cieleny bod je strašne strašne veľa a je jedno či +- 30 m/s alebo -60m/s ,proste toto nebude problem v stabilizatore, ak ti to pomôže a chceš sa presvedčiť a potvrdiť si že ti tu galibu nerobi stabilizátor môžem ti požičať uzáver bez stabilizátora a hneď bude jasno či to robi on alebo nie.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Júl 2016, 20:22 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4238
Bydlisko: Trnava
Od pocitaca to neopravim. Dnes som urobil udrzbu Atamana a do Steyra sa pustim zajtra. Budem informovat.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Júl 2016, 20:30 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1159
Bydlisko: Bratislava
Inak ja keď som mal už slaby tlak v kartuši že ručička v žltom tak nespúštalo stabilizátor, slabý tlak aby ten jazýček odoplo. Z toho mi neustále vycházda že akože si mal málo vzduchu i keď si mal nabombovanú kartuš. No veľmi som zvedavý čo sa tam poondialo.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Júl 2016, 20:48 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4238
Bydlisko: Trnava
Dnes som sa dlho odhodlaval pozriet na maroda. Nechcelo sa mi ho rozoberat, tak som sa ho snazil precistit stlacenym vzduchom. Ked som videl kolko bordelu z toho stale ide, tak som zacal s rozborkou. Neslo to dobre nafotil, ale bolo tam dost piesku. Rovnako bol piesok aj v stabilizatore. Dostal sa tam velmi lahko, otvorom v ktorom je zapadka. Aj ked sa to zda divne, ale piesok mi pocas sutaze skripal aj medzi zubami, bol zakerny a bol vsade.
Po vycisteni, je Steyr lepsi ako novy.


Prílohy:
IMG_20160719_173553 - Copy.jpg
IMG_20160719_173553 - Copy.jpg [ 341.75 KiB | Zobrazené 520 krát ]
IMG_20160719_172338 - Copy.jpg
IMG_20160719_172338 - Copy.jpg [ 241.46 KiB | Zobrazené 520 krát ]
IMG_20160719_174151 - Copy.jpg
IMG_20160719_174151 - Copy.jpg [ 270.87 KiB | Zobrazené 520 krát ]

_________________
https://irongoat.sk/
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 1363 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 137  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.