Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 23 Apr 2024, 13:40

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 31 Aug 2017, 14:29 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
Presne taku skrutku pod skrutkou ma aj 400-vka na pravej strane. Mam ju v polohe ze nezasahuje do kanala. Da sa nou pekne rozhodit konzistencia.
Robovi nezavidim, ale spotrebitelsky zakon plati aj Cechach. Reklamacia a po 30 dnoch, keď nebude vyriesena vratenie penazi. Naposledy takto isla z domu pracka.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 01 Sep 2017, 00:27 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Tak a prišiel som o krb, lebo by som nemal čo nad neho zavesiť. Pri nastavovaní rýchlosti sa mi zasekla spúšť a musel som FTP zase rozobrať. V rozobranom stave som pátral prečo sa to občas zasekáva a potom častejšie. Na predošlej strane je tam obrázok spúšť. Na vyznačenom mieste som tam nalepil taký obdĺžnik z tvrdokovu. Plocha na ktorú som to lepil nebola rovná. Rátal som s tým, že sa to časom odlepí. To sa aj stalo, lebo mi prestalo zachytávať úderník. Tak som tam nalepil platničku po celej dĺžke viď. obrázok. Ten zachytávač úderníka je teraz ťažší a zväčšila sa aj lepená plocha. Z hrúbky 0,5mm som ubral na cca 0,25mm a zdá sa, že som hrúbku uhádol. V rozobranom stave som vystrelil 100 diaboliek a spúšť nezaváhala ani raz. Cez chrono pri nastavovaní rýchlosti som spúšť poskladal a vystrelil 80 diaboliek. Zbraň som natlakoval na 190bar a meral konzistenciu. Najprv 10 výstrelov a potom 2x po 50. Spúšť bez absolútneho zaváhania po vystrelení 190 diaboliek. Dá sa povedať, že FTP 900 je vyliečené.


Prílohy:
spušť.jpg
spušť.jpg [ 167.63 KiB | Zobrazené 1406 krát ]

_________________
EX
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 01 Sep 2017, 12:51 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06 Sep 2010, 17:28
Príspevky: 656
Bydlisko: Levice
Tak to je vyborna sprava konecne mozes strielat. Neuvazoval si to tam pricinovat pomocou pajkovacej kvapaliny by to malo na ocel chytit. Pripadne ak ti to opat odpadne tak skus, to by mohlo byt pevnejsie. Na crosmane som nieco podobne vyriesil pajkovanim a drzi to doteraz.

_________________
HW100T,Hawke Sidewinder 30 8-32x56,Kozap č.21
Crosman 1377mod.
Crosman1 2240-PCP mod.24" long barrel,Tasco 3-9x40 AO
Crosman2 2240-PCP mod.20" long barrel,BSA Deerhunter 8-32x44
FT-HFT Klub Horáreň Nový Tekov
:.m: :.s: :.r: 2016 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2015 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2014 :winner:
:.m: :.s: :.r: 2012 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2011 :winner:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 02 Sep 2017, 11:56 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 753
Lepidlom by som to riešil len na vyskúšanie, ale potom by som volil nejaký pevnejší spôsob spoja, napr. ako písal Petrof.
Som zvedavý, či ešte niečo niekde nevyskočí, ale je to do porazenia mať pušku, ktorá stále blbne. Dúfam, že si ju nastrelíš do najbližšej súťaže. Potom len priebežne kontrolovať úsťovky. Aj ja posielam na diaľku pozitívnu energiu. :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 03 Sep 2017, 15:44 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Včera som robil test koľko je možných výstrelov z 190bar do 100 bar. Vyšlo mi 160, ale posledných 30 výstrelov už klesala rapídne úsťova rýchlosť. Použiteľných je teda 130 výstrelov. Strieľal som ďalej aby som minul vzduch na 0. Ale prestalo mi zachytávať záver. Nalepená platnička odpadla vydržalo to cca 530 výstrelov. Zlepím to lepidlom na kov. Je to jednoduchšie ako cínom a lepidlo na kov sa dá vŕtať, brúsiť. Vzduch z kartuše som vypustil tým, že som dotiahol skrutku bicieho mechanizmu na max. Vyskrutkoval som kartušu vo vnútri za regulátorom bola špinavá tenká vrstva vazelíny. Z tela zbrane som vytiahol ihlu, kde už na pohľad boli vidieť nerovnosti viď odkaz. https://drive.google.com/open?id=0B4jtJ ... DhpaUl0aTA
Pri zväčšení obrázka môžete vidieť ako to vyzerá. Pripadá mi to, že táto zbraň bola poskladaná z nejakých nepodarkov, alebo zbrane v tejto kvalite idú naozaj na východný trh. Pedro mi poslal odkaz na regulátor HuMa: https://www.xtxair.com/collections/air- ... or-diy-fit
Sú tam aj videá. Pri videu FTP900 tam pán hovorí, že táto ihla má byť bez škrabancov a dokonale hladká (preklad Pedro). HW100 má tiež niečo podobné, ale je to dokonale hladké. Keby som peniaze sr..l, tak by som išiel do AA im tu perlu otrieskať o hlavu. To už Hatsan je kvalitatívne na vyššej úrovni ako AA. Pedro písal jednému pánovi ohľadom súčiastok. Tak som zvedaví čo odpíše a koľko budú stáť nové súčiastky. Pedrovi touto cestou ďakujem aj Minovi za pozitívnu energiu. Tej mám dosť len Lexaurin sa rýchlo míňa. :mrgreen:

_________________
EX


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 03 Sep 2017, 16:38 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
Neviem, ci uvazujes nad vymenou regulatora. Z videa je zrejme, ze regulator Huma na FTP 900 tesni kruzkom o vnutornu plochu kartuse. Tu citim trochu problem. Ten problem je kvalita trubiek na kartuse ktore pouziva AA. Kartuse su z vnutornej strany dost porovite a pri takomto sposobe tesnenia moze dochadzat k uniku vzduchu. Nemyslim si ze by FTP malo inu trubku ako S 400 - vka.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 03 Sep 2017, 17:12 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06 Sep 2010, 17:28
Príspevky: 656
Bydlisko: Levice
Ako pozeram na ten regulator tak by sa dal priadat dalsi okruzok aby tesnil okolo kartuse. Na konci zavitu a priruby je vybratie kde by sa dal usadit o-kruzok. Takze tesnit by to mohlo o nieco lepsie. (miesto v strede regulatora- nie je to sice origo drazka ale po dotiahnuti kartuse by to odtial urcite nevyfuklo)

_________________
HW100T,Hawke Sidewinder 30 8-32x56,Kozap č.21
Crosman 1377mod.
Crosman1 2240-PCP mod.24" long barrel,Tasco 3-9x40 AO
Crosman2 2240-PCP mod.20" long barrel,BSA Deerhunter 8-32x44
FT-HFT Klub Horáreň Nový Tekov
:.m: :.s: :.r: 2016 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2015 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2014 :winner:
:.m: :.s: :.r: 2012 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2011 :winner:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 03 Sep 2017, 17:26 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
Myslim, ze takto je to riesene kvôli odvetraniu regulatora. Samozrejme sa mozem mylit, nepoznam presne konstrukciu regulatora Huma. Video som si pustal bez zvuku, tak mozno tam bolo nieco o tom povedane.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 03 Sep 2017, 17:41 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Keď by som išiel do výmeny regulátora, tak presne to riešenie čo tu dal Petrof ma napadlo. Takto je riešená aj kartuša na CZ 200. Tesnenie je pri prírube a na začiatku rúry nie je závit, takže tesnenie sa nepoškodí. Regulátor HuMa má tesnenie na konci a to musí prejsť cez závit v rúre. Pedro mi to včera prekladal a ten pán tam hovorí o preleštení závitu (odstránenie ostrapkov). Pri prehrávaní videa treba kliknúť na titulky potom tam ide aj text.

_________________
EX


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.