Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 14:03

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 10 Júl 2014, 08:31 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1073
Bydlisko: Trenčín
Mne sa nechce verit tomu, ze umyselne vypustia odflaknutu dielensku vyrobu na vychodny trh. Hlavne ked ide o vlajkovu lod produkcie.To si v dnesnej dobe internetu nedovoli ziaden vyrobca. Skor si myslim, ze zlyhava na strane AA kontrola kvality. Mali by mozno viac zaplatit zamestnancom aby boli viac motivovani vyrabat, resp kontrolovat vyrobu kvalitne. Takto velmi skoro " dostrielaju".

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Naposledy upravil VladoB dňa 10 Júl 2014, 15:00, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 10 Júl 2014, 08:47 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
na GS fore sa niekto vyjadril, že ten manometer sa, ale že veľmi podobá manometru na Hatsanoch... nuž OUTsourcing je dneska v móde :D

aj podaktoré diely na slávie sa vyrábajú na ďalekom "vyhódze"...

tiež sa mi nechce veriť, že by takto prznili "vlajkovú" loď špicasupernovinku... ale po skúsenostiach s predchodcom sa tomu ani nečudujem... snáď ani neexistuje EVO v našich končinách, ktoré by nemalo problémy...

ono je to možno aj tým, že dnes sa mladým nechce robiť a ak aj robia, tak na to dlabú... salám-párky system...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 30 Aug 2017, 10:06 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Včera som dvíhal výkon na AA FTP900 mal som 212 m/s s Expressmi. Podarilo sa mi to dvihnúť na 223 a viac sa už nedalo. Vzadu je nastavovacia skrutka na nej je oska a v úderníku je diera v diere pružina. Keď som to viac pritiahol, tak mi už nešiel natiahnúť záver. Pružina už bola tak stlačená, že záver nešiel úplne dozadu. Viď. Obrázok úderník. Aby som zvýšil rýchlosť, tak ma napadlo odrezať z konca úderníku. Odrezal som 1 mm poskladal a testoval. Rýchlosť sa zvýšila na 230. Chcel som to dvihnúť aspoň na 245. Tak som postupne urezával a skúšal. Dostal som sa na 242. Rozhodol som sa, že to ešte skrátim, ale pri poslednom skracovaní mi to "carbina" odrezala šikmo musel som to zarovnať. Po zarovnaní som to poskladal a výstrel nebol žiaden. Už to bolo tak krátke, že úderník neudrel do ihly v kartuši, ale do naťahovacieho mechanizmu a to ma oblial studený pot. Našiel som podložku z tvrdokovu a vyrobil dve podložky. Jedna bola málo pri jednej bola rýchlosť 135 m/s. Teraz mám rýchlosť 247m/s. Upravený úderník na obrázku úderník úprava. Keď som si myslel, že je to už OK, tak mi nezachytávalo úderník čo táto zbraň s tým mala od začiatku problém. Musel som nalepiť na jeden mechanizmus podložku o hrúbke 0,5 mm obrázok spúšť. Dneska prebehne test do kedy to vydrží.


Prílohy:
udernik.jpg
udernik.jpg [ 40.05 KiB | Zobrazené 1065 krát ]
udernik uprava.jpg
udernik uprava.jpg [ 92.25 KiB | Zobrazené 1065 krát ]
spušť.jpg
spušť.jpg [ 115.28 KiB | Zobrazené 1065 krát ]

_________________
EX
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 30 Aug 2017, 11:37 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 927
Bydlisko: Bratislava
... až mi mráz behá po chrbte z takejto činnosti ..., to čo je za "odrodu", čo má štandardne 11,5 J ?

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 31 Aug 2017, 00:00 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 750
Jojo, keď som to čítal, dostal som tlak na hrudi a na chvíľu sa mi zastavil dych. Ako to tak mohli vyrobiť....


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 31 Aug 2017, 09:38 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Mino, ty si mal tlak na hrudi a ja som pretlakovaný celý. Táto konkrétna zbraň nemala 16J ani omylom. Bez tých úprav čo som robil to nie je technický možné. Výkon sa dvíha skrutkou 39 na prvom obrázku. Keď sa to dotiahne potom nezasekne úderník nejde natiahnuť záver. 16,27J som dosiahol tak, že som natiahol záver a potom som dotiahol tú skrutku. Samozrejme po výstrele to už nešlo natiahnuť. Včera som išiel nastreliť tú anglickú perlu dostal som sa po 35m. Aj to s problémami, lebo keď som natiahol záver stlačil spúšť výstrel nenastal. Musel som znovu obtiahnuť stlačiť spúšť vtedy to cvaklo znovu natiahnuť a potom vystreliť. Do tých 35m sa to zopakovalo asi 12x. Potom každý druhý až tretí výstrel. Raz nechcela vystreliť vôbec a to som ju musel rozobrať aby som neprevážal natiahnutú zbraň s diabolkou v hlavni. Aby v spúšti odpadla jedna taká blbina, tak som búchal rukou po pažbe. Samozrejme to nepomohlo, ale utrpel tým kuker. Pri overení 30m čo mám nulu mi to strieľalo 2,5cm pod stred. Takže si môžem zopakovať nástrel znovu a musím vyriešiť aby bola spúšť spoľahlivá.

_________________
EX


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 31 Aug 2017, 09:46 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4230
Bydlisko: Trnava
Vcera som ti posielal pozitivnu energiu, ale zda sa, ze nestacilo. Asi je cas zavesit FTP 900 nad krb, alebo iba na stenu a kupit Steyr.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 31 Aug 2017, 10:09 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 750
A.nedalo by sa riesit nizky vykon aj zvysenim tlaku v regulatore? Neviem ci na danej puske je to mozne. Ale malo by..
Na mojom walthri nestacilo zvysit vykon nastavovacou skrutkou ale bolo nutne zvysit tlak v regulatore. Skrutkou som ho len doladil.Potom to uz islo a tak to mam.dodnes. Walther ma povodny 7,5 J regulator. Toto by mohla byt cesta zvysenia vykonu aj u tejto flinty.
Pokukaval som niekedy po tejte flinte ale vytriezvel som...Skoda. Nechapem ako mohli tak domrvit a pustit z vyroby taku peknu zbran.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 31 Aug 2017, 11:10 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4230
Bydlisko: Trnava
Ja prave ladim rychlost na AA S 400 f. U tohto modelu sa neda nastavit vykon pritiahnutim bicej pruziny. Robim to nastavenim pritlaku ihly, ktory posobi oproti biciemu mechanizmu. 10 minut a nebolo co riesit. Rychlost bola blizko maxima, tak som pre istotu ubral.


Prílohy:
15041707108460.jpg
15041707108460.jpg [ 66.18 KiB | Zobrazené 1010 krát ]

_________________
https://irongoat.sk/
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AirArms FTP 900
PoslaťNapísal: 31 Aug 2017, 14:00 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Tak samozrejme mi to nedalo a začal som pátrať po výkresoch od FTP900. Nebolo mi jasné prečo by AN Ing. urobili nastavenie výkonu len reguláciou bicieho mechanizmu. Na výkrese som našiel dve skrutky kde je uvedené, že je to nastavovacia skrutka. Na zbrani to vyzerá ako keby tie skrutky mali niečo spoločné s kartušou. Jednu skrutku som vybral von a vo vnútri sa nachádza červík s ktorým sa dá regulovať výkon. Tak to ma oblial studený pot druhý krát. Povedal som si najprv si naštuduj výkres a potom chytaj carbinu do ruky ty blbec. Tak som začal s tým krútiť do vnútra rýchlosť klesala točil som teda naspäť a dostal som sa na 245 a fajront. Reguloval som to na pravej strane. Samozrejme aby to nebolo až také komplikované, tak to isté je aj na ľavej strane viď obrázok. Začal som teda aj na ľavej a dostal som s toho 251m/s a tam som skončil. Chcel som to vytiahnuť aspoň na 17J aby som do budúcna to mohol regulovať skrutkou na bicom mechanizme čo je omnoho jednoduchšie a je to celkom jemné nastavovanie. Takže chcelo by to veľkosť úderníka na akú som to urezal, ale to potom neklepne na ihlu ventilu. Určite sa dá pohrať aj regulátorom, len kartuša je na pevno. Tu viem vyšrubovať len vtedy, keď v nej nie je žiaden tlak. Do hrania sa s regulátorom sa mi vôbec nechce. Myslím si, že keď si človek niečo kúpi za nie malé peniaze, tak to má fungovať bez zásahu. Lenže v dnešnej dobe o kvalite nemôže byť ani reč a netýka sa to len Air fľusačiek. Robo si kúpil ospevovaný STEYR a má s ním problémy. Už raz bol v servise v Rakúsku. Vydržal cca 150 výstrelov. Pán Varga s ním cvičí, lebo teraz sú mechanici zaneprázdnený pre ISSF a nemajú čas. Aspoň tak to povedal Varga. Robovi doma leží kus hliníka, plastu a železná rúrka. Tiež to nestálo par centov. A toto je prístup predajcu a výrobcu. Za čias Jánošíka už by boli dve vatry. Jedna v Čechách a druhá v Rakúsku. Fero ďakujem za pozitívnu energiu, keď sa mi to nepodarí dať do kopy, tak idem kupovať krb.


Prílohy:
ftp900.jpg
ftp900.jpg [ 120.66 KiB | Zobrazené 993 krát ]

_________________
EX
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.