Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 08 Máj 2024, 05:31

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 121 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Hatsan AT44
PoslaťNapísal: 11 Sep 2010, 00:34 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 02 Sep 2010, 20:59
Príspevky: 76
Bydlisko: Neded
Založil som túto tému,aby sa nerozoberali problémi AT44 všelikade.Vlastne som chcel reagovať len na problém orezávania diaboliek v hlavni pri kalibre 4,5.Netvrdím ,že to robia všetky. ale je to jeden z faktorov čo majú na svedomí presnosť. Skúmal som tri kusi podrobnejšie len dva a obydva to robili. Po zaobleni hrany z vnútornej strany hlavne na prepúšťacom kanály vzduchu sa na prvom kuse sa neuveritelne zlepšila presnosť, druhému to pomohlo na 50%.Na druhom je nepresné (časovanie zásobniku) čo má za následok odretie diabolky o kraj hlavne.Na českom fóre to podrobne opísal Troj a po vlastnej skúsenosti mu plne dávam za pravdu(už som to s ním aj prediskutoval).Týmto nechcem haniť(momentálne som jedného vlastníkom) ,za tie prachy je to super a po úpravách "bomba".


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hatsan AT44
PoslaťNapísal: 11 Sep 2010, 10:50 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Mal som Hatsan 4,5mm s hlavňou Lothar Walter :o (že vraj to bolo špeciálne na objednávku pre polský Kolter či ako sa volajú). Problém č.1 bol unikajúci vzduch z kartuše. Po osústružení silikónového púzdra (oprava dosadacej plochy) držala puška tlak aj pri menej ako 50 barr! Ďalším problémom bol zásobník č.1 kde jednu dieru na diabolku je potrebné prevrtať nakolko tá jedna diabolka vždy uletela hodne mimo (4,5,6cm do lava aj do prava). Ak sa táto diabolka vynechala bol sústrel na 30m cca 11mm! Toho hatsana som teraz predal jednému známemu a on na druhý deň urobil meranie konzistencie. 2x40 diaboliek +-1m!!!!!!!!!!!!!
No a teraz nech niekdo povie že Hatsan je zlý :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hatsan AT44
PoslaťNapísal: 16 Sep 2010, 21:30 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:59
Príspevky: 96
Bydlisko: Pezinok
Skúšal alebo videl niekto funkčnosť kompenzátoru na hatsana ktorý predáva merkuria? http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=538
Chcem vedieť či to je ozaj funkčné, alebo len trápna napodobenina ktorá mi rozptyl skôr zhorší ako zlepší. THX

_________________

Mám len testovaciu sadu diaboliek

//budúcnosť// HW97K(T) .177
//minulosť// HHF750, Hatsan AT44 QB78 deluxe


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hatsan AT44
PoslaťNapísal: 16 Sep 2010, 23:31 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 756
Bydlisko: Limbach
Podobny diel som videl vo vnutri tej ozdoby, co mas na konci hlavne.

_________________
Evanix Blizzard, AR6, U850 Hunter, DU-10 Condor, 2x HW97k, HW100, Daystate GP, Ripley AR5s, Anschütz 9003, Gamo PT-80
kukam cez 3x Big Nikko, Optisan 8-32, Walther 6x, Visionking 4-48x65, FireWolf 3-9 x32AO
Diktátor Národného FT centra v Limbachu, nafúkaný /na 200 barov/ manager pecenych klobasok a kvapalnych elektrolytov


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hatsan AT44
PoslaťNapísal: 16 Sep 2010, 23:40 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
No dier je tam požehnane. Nejaký vzduch by to aj mohlo orezať, takže čiste teoreticky by to mohlo ako tak fungovať. A po drobnej úprave by to fungovalo určite. A za 19 eur sa oplatí trochu experimentovať.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hatsan AT44
PoslaťNapísal: 16 Sep 2010, 23:59 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
z obrazka sa nic posudit neda, pokial to nebude mat niekto v ruke a nebude sa vediet vnutorna konstrukcia, vsetko budu len dohady :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hatsan AT44
PoslaťNapísal: 17 Sep 2010, 00:23 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 02 Sep 2010, 20:59
Príspevky: 76
Bydlisko: Neded
V podstate je to len okrasná koncovka bez vnútorných prepážok, upraviť to určite pojde.Cena a vzhľad super.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hatsan AT44
PoslaťNapísal: 28 Nov 2010, 18:02 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 28 Nov 2010, 12:48
Príspevky: 17
Plantex, kompenzátor mám aj ja, ale vôbec nepredávajú to, čo je na obrázku. Ale že by to nejako zlepšilo presnosť, to nemôžem povedať. Mám to len ako ozdobu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hatsan AT44
PoslaťNapísal: 27 Dec 2010, 20:51 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Ja mam aj kompik z Merkurie za 19 Euro aj origo od FX za 27 Euro a mozem ti potvrdit ze ucinnost Hatsan je cca 65% a FX 30%. Pexo ma pravdu ze je to tvarovo trosku ine ale velmi podobne FX, http://www.sportwaffen-schneider.de/product_info.php/cPath/40_103/products_id/21183 Na Steyery jednoznacne mam teda kompik z hatsana a sustrel sa mi nezlepsil ale ani nezhorsil ale hlavne mi to chrani zavit ktory je dost chulostivy lebo je z duralu a dizajnovo to slusne vyzera.v tom z merkurie je na konci prepazka s dierou 6,5 mm a FX ma prepazku s dierou 8 mm. Kompik FX ma vecsi ucinok pri kalibri 5,5.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hatsan AT44
PoslaťNapísal: 03 Jan 2011, 14:49 
Offline
mazák
mazák

Registrovaný: 04 Júl 2010, 18:51
Príspevky: 325
Bydlisko: Trnava
Ten kompenzator z Merkurie radim nech si kazdy pred pouzivanim odskusa. Mne to napr. podstatne zhorsilo presnost. S tymto sa mi na 30 m este nepodarilo nastrielat 10 ran do jednej diery. A nepomohla ani zmena otocenia, ci hlbky zaskrutkovania toho kompenzatora.
A ak to ma sluzit iba ako ochrana zavitu na konci hlavne, zeby to nezhorsovalo presnost strelby, da sa to skratit - urezat niekde k jeho zavitu a novy koniec podla vlastnej vole upravit na sustruhu.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 121 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.