Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 05 Máj 2024, 14:26

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 389 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 05 Dec 2010, 20:16 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Dakujem Tomcatovi ze to Petrofovi vysvetlil za mna [tu pazbu] Dnes som mal maly problem zo Steyerom [vlakno Steryr LG110]. K tomu co som napisal o HW som aj uviedol ze pri nasom stretnuti nazorne ukazem. Radsej raz vidiet ako sto krat pocut.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Dec 2010, 21:53 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06 Sep 2010, 17:28
Príspevky: 656
Bydlisko: Levice
Dik za vycerpavajuce odpovede.Inak aj mne ta pazba nema vplyv na nastrel aspon som to nebadal,viac to bude robit puskohlad ktory nie je az tak najlepsi.Ale aj tak podla mna by skor zacalo pracovat to drevo ako hlaven,lebo pazba konci tam kde zacina hlaven ,a tu su aj sroby na jej uchytenie.A zelezo ja podstatne tvrdsie ako drevo.Takze hlaven je mimo akykolvek bocne sily.Myslim teraz na HW97.Na pcp je hlaven dlhsia ,tam by to mohlo nieco napachat. Tot moj nazor-neukamenujte ma zan.

_________________
HW100T,Hawke Sidewinder 30 8-32x56,Kozap č.21
Crosman 1377mod.
Crosman1 2240-PCP mod.24" long barrel,Tasco 3-9x40 AO
Crosman2 2240-PCP mod.20" long barrel,BSA Deerhunter 8-32x44
FT-HFT Klub Horáreň Nový Tekov
:.m: :.s: :.r: 2016 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2015 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2014 :winner:
:.m: :.s: :.r: 2012 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2011 :winner:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Dec 2010, 19:27 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Toto je celkovo velmi slusne forum a ludia sa tu k sebe slusne chovaju co ma nad mieru tesi a svedci to o nasej kulture. Som nozaj rad ze to tu funguje na vysokej urovni. Na ceskom Gunshope sa niektory dost nadraduju a pisu si aj slusne povedane ubohosti. Petrof tu na ukamenovanie zabudni. :hurt1:

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Dec 2010, 20:55 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Ben chrest som velmi rád že toto fórum považuješ za slušné fórum (sorry za tykanie ale lepšie sa mi tak píše).


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Dec 2010, 21:17 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 28 Nov 2010, 12:48
Príspevky: 17
Fórum to je slušné, lebo sem chodí oproti Gunshopu málo ľudí. Chválenkárov treba brať s rezervou.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Dec 2010, 09:27 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 21:08
Príspevky: 484
Bydlisko: NMn/V
Dufam, ze nam to aj tak zostane. :trefle:

_________________
Weihrauch HW100S .177 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Slavia 620 r.v. 1973


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Dec 2010, 12:56 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 21:08
Príspevky: 484
Bydlisko: NMn/V
Co sa tyka "jemneho doladenia HW100" alias fine tuning som sa docital, ze je lepsie mat o troska viac nastaveny regulator cca.95bar a jemnejsie nastavenie udernika...zevraj sa tym setri aj zivotnost ventilu - kladivo neudiera takou silou...

Moze toto potvrdit alebo vyvratit aj Bench Rest?

Tu je zdroj: http://weihrauchowners.freeforums.org/h ... b77c6ffa3e

tu je len "vycuc"
mdk01 is right - more than likely too low reg pressure, so you have to compensate with a higher hammer tension. A lot of people are adjusting the reg pressure to a slightly higher pressure e.g 95bar and this allows for the hammer to be slackened - reducing bounce. Really you need a reg tester for this - I offer mine to "borrow" should you require it. (free of charge)

However - this is only achievable if you have removed the "factory restriction" on the HW100. I and a couple of others on here have had some "tuning kits" made up that with a little bit of work converts the HW100 to its fully adjustable version - these adjustments are to keep the weapon within UK legal limits. Ideal for tuning the hammer bounce.

Disclaimer:
Replacing the factory restriction is COMPLETELY LEGAL.

As well all know 12fpe is the legal maximum for a UK airgin without an FAC ticket - penalties are severe and its your responsibility to keep it below 12fpe NO ONE ELSES.

Este zaujimave poctenicko:
http://weihrauchowners.freeforums.org/b ... ot%20count

_________________
Weihrauch HW100S .177 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Slavia 620 r.v. 1973


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Dec 2010, 16:35 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Presne tak , a hlavne zivotnost ventylbloku ako som povedal doraz udernika nesmie narazat na telo ventylbloku, ja aj pocas skusobnej nastavovacej strelby som mal namontovany manometer ktory meral tlak v regulatore pred, pocas a po vystrele. funguje to asi takto; tlak pred vystrelom v reg. 90 bar. v momente vystrelu cca na 3 desatiny sek. klesne tlak na 15bar a okamzite sa pritokovy ventyl reg otvori a regulator[vzduchova komorka za nim]sa v momente naplni znova na 90 bar. ukazem ti to na zraze.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Dec 2010, 19:11 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 21:08
Príspevky: 484
Bydlisko: NMn/V
Ok, dik! Som zvedavy na kolko sa im to podarilo nastavit vo fabrike.

_________________
Weihrauch HW100S .177 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Slavia 620 r.v. 1973


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Dec 2010, 20:07 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Vo fabrike sa im to urcite podarilo lebo oni to vedia ,to skor ako sa to dari nastavit nam ostatnym, velmi som sa bavil nad istym polskym vebom kde bol znazorneny nastavovaci inbus regulatora ze presne o kolko mas potocit sroubom a aky tlak budes mat v reg. a pritom vobec nevedeli aky je pociatocny tlak nastaveny z fabriky. Keby tam napisali ze to napr. plati pri 16J verzii tak to berem ale podla mna to bol navod ako znefukcnit regulator, respektive ho rozladit. Napriklad Steyr montuje dva reg. je to extra diel prisroubovany 4 inbusmi 100 a 85 bar, tam je istota a nemas co rozladit, bud prestane mat funkciu pri jednej alebo druhej hodnote. Vyhoda pri tejto PCP je ze si das stranku Steyr sportwaffen, product,kliknes na service movies a mas tam od rozobratia zlozenia nastavenia zvysenia znizenia vykonu cez vymenu dielov uplne vsetko aj s nemeckym alebo ang. jazykom. Toto firma Weihrauch nema a potom sa s tym laboruje a pritom nastavit reg. na HW 100 je hracka ked mas redukciu.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 389 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.