Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 04 Máj 2024, 12:08

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Autor Správa
PoslaťNapísal: 21 Mar 2011, 20:30 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06 Sep 2010, 17:28
Príspevky: 656
Bydlisko: Levice
Ja som to skusal nakreslit v Gimpe ale ani za boha neviem aj ked prestavim rozmer z pixel na mm nastavit tak aby to bolo v mierke.A popis je potom necitatelny.Aky program pouzit.??

_________________
HW100T,Hawke Sidewinder 30 8-32x56,Kozap č.21
Crosman 1377mod.
Crosman1 2240-PCP mod.24" long barrel,Tasco 3-9x40 AO
Crosman2 2240-PCP mod.20" long barrel,BSA Deerhunter 8-32x44
FT-HFT Klub Horáreň Nový Tekov
:.m: :.s: :.r: 2016 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2015 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2014 :winner:
:.m: :.s: :.r: 2012 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2011 :winner:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 21 Mar 2011, 20:38 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Corel draw je na to ako stvorený.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 23 Mar 2011, 23:42 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
schmoud píše:
Ale nam skromnym to staci :D
a ked mi jeden nemenovany znami nechce spravit to koleso :( ze Robo :langue2:

Kúp toto, nechaj sa inšpirovať týmto a máš po probléme... :hehe:

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 23 Mar 2011, 23:58 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Inak možno zaujímavá (a nie až tak nereálna) možnosť výroby kolesa je dať si ho "vytlačiť" na 3d tlačiarni.
Zatiaľ neviem o nikom na SR, alebo v ČR kto by to riešil takýmto spôsobom. Kto bude prvý? :)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Mar 2011, 00:28 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Dnes som par veci robenych na takej 3D tlaciarni mal v ruke. Je to sice pevne, ale dost krehke. Mozno sa da pouzit aj vhodnejsi material. Skusim nieco blizsie zistit.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Mar 2011, 08:08 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
ja si myslim že tá krájacia doska je celkom dobré riešenie... relatívne pevný a pritom aj pružný plast... takže aj v prípade pádu by sa to nemalo potento...

( PS: nemyslel som že to drbne z dvoch metrov... to už aj flintu možeš oplakávať... ale tak že to máš ja neviem na stole na stojato a flinta sa preklopí na bok... v prípade krehkého materiálu to praskne... :langue2: )

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Naposledy upravil madbugie dňa 24 Mar 2011, 11:25, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Mar 2011, 08:44 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
fero: Tie materiály používané v 3D tlačiarňach bývajú rôzne. Preto som dal link na použitý "stavebný materiál" lebo ma zaujalo že to je ABSko. Tiež tá technólogia čo tam spomínajú je trocha iná ako som vedel že sa bežne používa (nanášanie roztaveného materiálu). Zrejme vývoj pokračuje ďalej...
Viem že sa dajú robiť aj funkčné gumené prototypy takže asi bude dosť závisieť na použitom materiáli a technológii. Ak zistíš niečo bližšie tak daj vedieť.

madbugie: V prípade pádu sa nebude oplakávať koleso, ale optika. :langue3:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 17 Okt 2011, 11:52 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 06 Júl 2010, 09:52
Príspevky: 289
Bydlisko: Košice
Takže moja skúsenosť s NS Nighteatrom 8-32x44, ktorého vlastníkom som len veľmi krátku dobu. Počas strielania v teplotách od 26 do 30°C puškoľad držal nástrel ako výškovo tak stranovo, nebol taktiež problém s meraním vzdialenosti od 14 do 50m. Jeho kvality sa mi však prestali pozdávať pri strielaní, kedy bola vonkajšia teplota 12°C. Pri počiatočnej streľbe na terč vzdialený 25m (na túto vzdialenosť je nastrelená) bol nástrel tak nízko, že som musel naklikať namiesto 25m až 36m. Nemal som toľko času, aby som vyskúšal, koľko pri zväčšujúcej sa vzdialenosti treba rádovo naklikať. Večer pred poslednou súťažou som preto s pôvodným majiteľom prestavil vertikálnu korekciu paralaxy podľa posledne zistených skutočností, čo sa mi na nastreľovacej dráhe pred súťažou potvrdilo ako správne. Samotná súťaž už bola úplné fiasko. Puškohľad pri niekoľkých °C nad nulou meral vzdialenosť tak nepresne, že napr. namiesto 40m (nameranými inými strelcami) nameral 31m, namiesto 25m (na nastrelovacej dráhe) nameral 22m. Do vzdialenosti cca 21m meral relatívne presne. Najviac ma však dojala skutočnosť, že keď som po nedokončení súťaže (nakoľko som už na niekoľkých posledných stanovištiach netrafil ani sklopky vzdialené 14m) prešiel na nastrelovaciu dráhu, tak som na 15m vzdialenom terči zistil, že nástrel mi "odcestoval" 17cm! smerom doľava hore. Uskutočnil som preto 5 výstrelov aby som vylúčil chybu zbrane, avšak zásahy išli takmer do identického miesta. K veci dopĺňam, že stranovú korekciu puškohľadu som toho dňa nerobil, k mechanickému poškodeniu puškohľadu z mojej strany nedošlo a jednodielna montáž, na ktorej je NS osadený je originál z NS Airking Goldcrown. Nezatracujem ale týmto výrobky NS, pretože s predošlým NS Airking Goldcrown som bol spokojný (nemal však bočnú reguláciu paralaxy) a možno je to len chyba tohoto konkrétneho kusu. Možno je to tzv. letný puškohľad nevhodný do chladnejších podmienok (o čom som sa nikde nedočítal) ale určite viem, že tieto veci budem výhradne kupovať už len ako nové.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 17 Okt 2011, 12:04 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Tak ja ako povodny majitel doplnim - celkom nikdy som s nim nestrielal pri tak nizkych teplotach, takze mi je velmi luto ako sa sprava pri nizkych teplotach. Najnizsia teplota bola asi na stretku na Bani v Kosiciach, kde ale fungoval presne, co mozu dosvedcit aj ostatni ucastnici. Predaval som ho z dovodu, ze mildot ma pre zvacsenie 32x a teda na HFT celkom nevhodny, co som povazoval ze jeho jediny nedostatok... Zda sa, ze zo slovenskeho HFT nebude nic, takze este chvilu si HW100 polezi v kute "slepe" a potom ho asi tiez predam.

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.