Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 20 Apr 2024, 01:00

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: AKAH 10-40x56
PoslaťNapísal: 18 Okt 2015, 18:49 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 20 Sep 2015, 22:15
Príspevky: 14
Cauko. Chcem kúpiť túto optiku ale chcem sa poradiť či sa oplatí ju dávať na HW97. Ide mi o to ci zvládne tie kopance a či to je hodne tých cca 300e. Vopred ďakujem za odpoveď.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AKAH 10-40x56
PoslaťNapísal: 19 Okt 2015, 08:28 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Vlakno si nezalozil podla miestnych zvykov, chybaju parametre a fotky.....

Neviem o nikom kto by tuto optiku vlastnil. A uz vobec ci vydrzi na pruzine. Puskohlad tychto parametrov a v tejto cene je urcite vyrobeny v cine. To by nemusel byt v principe zasadny problem. Pri cinskej produkcii v tejto cenovej kategorii vyslovene zalezi od kusu, ktory sa Ti dostane do ruk. Pre FT je klucov e ma dobry obraz a dobre meranie paralaxou. Da sa povedat, ze vzdy sa musi najst niekto prvy kto to odskusa...... :)

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AKAH 10-40x56
PoslaťNapísal: 19 Okt 2015, 09:27 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Už som raz tu dával odkaz na jednu montáž, ktorú by som ja dal na pružinovku. Keďže som prešiel na PCP nemal som potom potrebu ju kúpiť. Ale s touto montážou by si mal ochrániť optiku na akejkoľvek pružinovke. Od nás tak ako túto optiku, tak aj montáž nikto nemal. Lepší výrobca udáva pri puškohladoch aj energiu, ktorú optika znesie. Inak "trpí" optika na palnej zbrani a inak na pružinovke. Pružinovka dá zabrať optike viac. Skús túto montáž ak máš obavy, alebo daj otázku priamo dodávateľovi prípadne výrobcovi. Túto optiku som našiel na nemeckých stránkach, tak bohvie kto je výrobcom. Odkaz na montáž: http://www.aczshop.cz/product_info.php? ... cts_id=184

_________________
EX


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AKAH 10-40x56
PoslaťNapísal: 19 Okt 2015, 12:04 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 20 Sep 2015, 22:15
Príspevky: 14
Jojo62 : No a je ta montaz spolahliva? Myslim to tak ci sa nebude menit nastrel. Priznam sa ze sa toho trosku obavam. Ma ju tu niekto?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AKAH 10-40x56
PoslaťNapísal: 19 Okt 2015, 12:07 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 20 Sep 2015, 22:15
Príspevky: 14
rollo : Prave ze si chcem dat poradit. Nemam zdroje na to aby som mohol nieco len tak kupit a otestovat :-). Ty si ako spokojny s Hawke. Asi to bude lepsia volba ako ten Akah. Este tak na PCP by som ho dal ale na prusinu sa bojim ze to neprezije.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AKAH 10-40x56
PoslaťNapísal: 19 Okt 2015, 12:24 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Lulu, asi si nečítal pozorne čo som napísal. Nikto od nás takú optiku nemal ani tu montáž čo som zverejnil odkaz. Ja som mal na Game CFX Royal optiku Hawke Sidewinder 8-32x5 a jednodielnú montáž. Po skončení súťaže som mal optiku posunutú vzadu o 15mm. Preto som to chcel riešiť tou montážou. Cca po roku a pol som musel kuker reklamovať. Už nemeral presne a mal som veľkú vôľu v paralaxe. Nový som už nechcel dať na pružinu a prešiel som na PCP ako som už písal. HW97 určite tak nekope ako Gamo. Rollo s tým nemá zatiaľ problém. Pravdepodobne by aj ten AKAH 10-40x56 vydržal.

_________________
EX


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AKAH 10-40x56
PoslaťNapísal: 19 Okt 2015, 12:49 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 20 Sep 2015, 22:15
Príspevky: 14
Jojo62 : aha :-) musim davat viac pozor. Dakujem za upozornenie. Spolieham sa aj troska na zaruku. Pri Hawke je tusim 10r zaruka. Asi bude rozumne ist do Hawke a ak sa nieco pokaka budem to reklamovat. Len ci to uznaju :-)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AKAH 10-40x56
PoslaťNapísal: 19 Okt 2015, 12:54 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Kuker je určený na pušku. Tak ak sa mu niečo stane, záruka musí byť uznaná samozrejme ak bude kuker bez vonkajšieho poškodenia. Tiež som pre tento dôvod išiel do Hawke. Nech sa ti podarí ten správny výber a zostava Ti robí radosť.

_________________
EX


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AKAH 10-40x56
PoslaťNapísal: 19 Okt 2015, 13:04 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 20 Sep 2015, 22:15
Príspevky: 14
Jojo62 : Dakujem :-) dufam ze sa rozhodnem spravne


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: AKAH 10-40x56
PoslaťNapísal: 19 Okt 2015, 15:44 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Každý nejak začal. Málokto zostal pri pôvodnej zostave či už kukerom, alebo zbraňou. Časom uvidíš či ste si sadli, alebo niečo zmeníš. Ale pre začiatok budeš mať slušnú zostavu a možno nebudeš chcieť nič meniť dlhé roky. Najlepšie to otestuješ na súťažiach, tak sa niekedy ukáž.

_________________
EX


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.