Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 28 Apr 2024, 16:28

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 13 Dec 2015, 20:49 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 09 Okt 2015, 20:13
Príspevky: 9
Zatím to nechám takhle,ale kdybych šel zpátky do Kozapu,tak vyměním šrouby a objednám podložky pod oka,abych měl puškohled výš,stejně jako ho mám teď s okama od KZK. (a to mám oka Kozap originál plus 4 mm) Celkově uvažuju o tom,že bych nejraději pořídil nějakou vyšší nakloněnou weaver lištu a měl bych pokoj.
Neměl byste někdo tip,jak to nakonfigurovat a konkrétně z jakých dílů?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 14 Dec 2015, 00:00 
Offline
mazák
mazák

Registrovaný: 04 Júl 2010, 18:51
Príspevky: 325
Bydlisko: Trnava
Pri Kozape tie "zuvackove" skrutky treba vymenit.
A ze tie montaze nemaju zaistovaciu skrutku ... ked si aspon trocha sikovny, tak zober vrtacku, nameraj presny stred, vyvrtaj dierku, do nej urob zavit, skrutka a mas to ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 14 Dec 2015, 10:43 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 09 Okt 2015, 20:13
Príspevky: 9
Jo,u Kozapu by to dodělat šlo,i když ne zase tak jednoduše. Není tam zespoda moc místa na další šroub. Jestli to někdo dělal,tak bych to chtěl vidět,jak se s tím popasoval.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 14 Dec 2015, 14:47 
Offline
mazák
mazák

Registrovaný: 04 Júl 2010, 18:51
Príspevky: 325
Bydlisko: Trnava
Tu montaz ZKM poznam, mal som to na Prosporte:
http://www.kozap.cz/zbozi/1188/10-mont- ... 611-1-d-l/
Je to ono, pravda ?

Tie oka su ku zakladni upevnene skrutkami zospodu. Tu zadnu vymen za dlhsiu s hlavickou na plochy skrutkovac - tu hlavicku na skrutke ak je treba obrus na priemer dierky v puzdre pruzinovky. No a tu skrutku vypodloz tak, aby hlavicka zapadla do tej dierky ...
Su aj ine moznosti, ale toto mi pride ako najjednoduhsi ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 15 Dec 2015, 09:11 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Ja mam s Kozap montazami iba negativne skusenosti, osobne by som riesil iného vyrobcu...
Videl som uz niekolko deformovaných tubusov na puskohladoch.

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 15 Dec 2015, 09:40 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 09 Okt 2015, 20:13
Príspevky: 9
S tim souhlasim. U Kozapu se musi davat na deformaci pozor. Nemam momentovy klic a taky se mi povedlo mirne zmacknout tubus. Navic jiz pri nasazovani ocek muze dojit velmi snadno k poskrabani eloxu. Kdyby ty KZK montaze drzely na miste tak jak jsou,byl bych naprosto spokojenej. Jak to mam ted pojisteny zakladnou od Kozapu,tak to drzi nastrel perfektne.
Jestli budu do budoucna neco resit,tak jedine prechod na weaver naklonenou listu. Mam dojem,ze montaze jsou dost podcenovana soucast celku a maji velky vliv na presnost strelby a "nervy" strelce.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 15 Dec 2015, 09:45 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 09 Okt 2015, 20:13
Príspevky: 9
Jozef píše:
Tu montaz ZKM poznam, mal som to na Prosporte:
http://www.kozap.cz/zbozi/1188/10-mont- ... 611-1-d-l/
Je to ono, pravda ?

Tie oka su ku zakladni upevnene skrutkami zospodu. Tu zadnu vymen za dlhsiu s hlavickou na plochy skrutkovac - tu hlavicku na skrutke ak je treba obrus na priemer dierky v puzdre pruzinovky. No a tu skrutku vypodloz tak, aby hlavicka zapadla do tej dierky ...
Su aj ine moznosti, ale toto mi pride ako najjednoduhsi ...


Ano,je to tato montaz ,pouze jine cislo, myslim 452,ale to na principu te upravy nic nemeni. Jak pisu,koupil jsem vyssi dvoudil od Kzk ,tak zatim upravu odlozim.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 15 Dec 2015, 18:23 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Petr - pozor.
Príspevok 2x za sebou. Vid pravidla fora...

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 20 Júl 2016, 18:03 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 19 Júl 2016, 23:49
Príspevky: 7
Ahojte, tak som objednal od Schneidera HW97K a riesim puskohlad. Dostal som do daru svojho casu Umarex 850 Airmagnum a na nom je Nikko Stirling Silver Crown 6x40.
Popravde naposledy som strielal zo vzduchovky na niekedy pred 20timi rokmi na skole, mozno aj davnejsie, ale kedze som vzdy chcel strielat tak som si konecne urobil radost po precitani mnozstva diskusii tu i tam :)
Mam uz sice pokrocilejsi vek, ale chcem sa tomu seriozne venovat, moc teda este neviem, castokrat o com tocite, ale v dnesnej dobe netu a youtube to nebude problem pochopit a pomaly sa naucit vsetko. No co ma prekvapilo, su tieto puskohlady. Nikdy by som si nemyslel ze bude taky problem zrovna puskohlad na vzduchovku. Myslel som ze dam max 100 EUR a vybavene :) No ako pozeram hlboko som sa mylil :( Vzduchovka + Vmach kit (snad je to Vmach kit kedze Schneiderova stranka je priserna na dnesnu dobu http://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/products_id/30841) + doprava stoji 483 EUR no a tu najviac diskutovana optika Hawke Sidewinder aj ked su tu nejake kritiky, tak vyjde okolo 500 EUR a to je brutal.

Neviem moc o parlaxii a merani vzdialnosti, mildot, zastrielani a pod, popravde prakticky nic, to sa chystam naucit a trenovat. Nikto nespadol z neba mudry. A tym padom neviem ci ma pre mna vyznam kupovat zrovna takyto puskohlad.

Ale zase neviem ci si vystacim s tym hore spominanym Nikko Silver 6*40. Urcite ho nasadim na uplny zaciatok pokial daco neobjednam, ale to by som sa chcel poradit, ze co kupit nazaciatok, aby sa to nerozpadlo po 100-500 vystreloch, co by to malo mat ake "funkcie" a pod. Na druhu stranu razim cestu ze nie sem dost bohaty aby sme kupovali lacne veci, cize nerad by som teraz vyhodil 100-200 EUR na nieco co nebude dobre.

Po com sa mam teda poobzreat? Co som zanedbal ja, by som chcel casom naucit syna, ked ja sam budem vediet, syn ma teraz malinko cez 2 roky, cize casu mam dost :) Proste chcem sa tomu v ramci casovych moznosti seriozne venovat. A s takou super vzduchovkou:) Ked som minule mal na tyzden pozicanu od kamarata vzduchovku, tusim to bola tiez Umarex, ale nebola zla, na to ze som o tom vobec nic netusil, tak ten pocit poznate, ked ju berete do ruky, no napisem to rovno, pocit vzrusenia :)

Dik za kazdy dobry tip a radu akou cestou sa vybrat. P.S. Ten darovany Umarex je z druhej ruky, flase a bomby mi nesedia, okrem toho ked som to vyskusal tak to kolecko / zasobnik sa zasekaval, proste ziadna radost zo strelby :(

Dik,
maros


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 20 Júl 2016, 19:21 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Apr 2011, 09:44
Príspevky: 538
Bydlisko: Bratislava-Dubravka
Ja mam sice na PCP ten Hawke 8 - 32 x 56 ale maju ho na pruzinach. Mne ale robi problem male priblizenie a chcem to zmenit za 10 - 50 x 60 idealne Diamond ale je to zatial mimo moj rozpocet, preto setrim aby som nekupil daku blbost. Lacnejsie varianty mi neboli doporucene co potvrdzuje aj fakt, ze kto mal lacnejsiu verziu sa jej zbavil a kupil NS Diamond.
Ak budes sutazit tak zvaz min Hawke ale ja by som uz bral Diamond

_________________
Weihrauch HW100 FSB Hawke Sidewinder ED 10-50x60


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.