Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 19 Apr 2024, 18:00

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 20 Júl 2016, 23:43 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 19 Júl 2016, 23:49
Príspevky: 7
Tak sutazenie je este hodne hodne daleko :) Cize nieco lacnejsie...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 21 Júl 2016, 08:18 
Offline
pokročilý
pokročilý

Registrovaný: 27 Sep 2014, 06:52
Príspevky: 101
Bydlisko: Dolná Breznica
Na úplný začiatok tí stačí Nikko Stirling Air King 4-12x42 a ešte lepšie optisan viper 10x44 to je kvalitný puskohlad aj na hft súťažnú streľbu.

_________________
Hw97K HAWKE Sidewinder 8-32x56 Mil Dot ,, tuning V-mach, JSB 4,52mm exact
Hw 50s Optisan Viper 10x44 SCB


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 21 Júl 2016, 12:10 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 19 Júl 2016, 23:49
Príspevky: 7
Diky, ten Niko vyzera aj cenovo prijatelne. Ten Viper nejak neviem najst, ani v Merkurii ani u Schneidera :( Nasiel som na nete len jeho nastupcu EVX 10X4 ale cez 300 EUR....


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 21 Júl 2016, 15:41 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 929
Bydlisko: Bratislava
napr. http://optikanazbrane.sk/p/556/mtc-optisan-viper-10x44-irs/
- súťaženie nie je ďaleko, príď na najbližšiu súťaž alebo tréning, dúfam, že nečaká, že hneď vyhráš, to by si nás ... ;)
- čím skôr medzi nás prídeš, tým skôr sa posunieš strelecky i technicky dopredu
- nekupuj to čo je najlacnejšie, chalani Ti tu poradia vhodný typ, aby si to nemusel za mesiac, dva, zase predávať, pušku máš špičkovú, tak na to nepchaj lowend modely , tu si pozri puškohľady s ktorými sa bežne strieľa a z toho si vyberaj http://ft-hft.sk/domains/3s52qkuek8/my_files/vysledky_2015/vysl_listina_hft_open_2015.pdf

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 21 Júl 2016, 21:39 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Feb 2011, 09:09
Príspevky: 380
Bydlisko: Ľubotín, okr. SL
Už dopredu prosím, aby si nik nevykladal môj príspevok ako osobný útok alebo podrývanie autority členov a účastníkov súťaží SAFTA ;) Nemám takýto úmysel ani skúsenosti na to, aby som si to mohol dovoliť.
Myslím si, že dosť dobre chápem argumenty, prečo odporúčajú viacerí optiky od 500 EUR vyššie (Hawke 8-32x, Sightron, obzvlášť Nikko Diamond, Leupold...) - odskúšali to v zahraničí a neskôr u nás doma a za tú cenu (lebo sú aj drahšie, čo si budeme nahovárať) naozaj nič lepšie na súťaženie v pretekoch FT nie je. A keď strelec na súťaži "vybuchne", nemusí hľadať príčiny v zostave (lebo má to najlepšie) a zžierať sa, že ešte mohol pol roka/rok počkať a kúpiť si lepšiu optiku (tu si dovolím ľahkú iróniu a ospravedlňujem sa za to :) ) a teraz bude musieť so stratou predať tú svoju "lacnú" za dve stovky... Taký strelec totiž vie, že chyba je už len v ňom (prípadne ešte v montáži a zlej sérii diaboliek) a musí len viac trénovať a zúčastňovať sa súťaží.
Čiže v žiadnom prípade neodhováram embe-ho od kúpy Diamonda! Len si dovolím vo všeobecnosti pripomenúť, že vo výsledkovej listine je dosť strelcov, ktorých výbava spĺňa tie najvyššie kritériá pre FT, ale rozdiely medzi nimi sú aj 20 bodové. To rozhodne nie je argument proti "drahým" optikám. Ale priemerného strelca môže sklamať, ak "vysolí" za príslušenstvo tisícku a viac a aj tak sa bude pohybovať na spodných priečkach (ak to nerobí len pre číru radosť zo strieľania - ale na to v zásade nepotrebuje mať úplne to najlepšie) a zasa strelec s trochu väčším talentom dokáže aj za relatívne málo peňazí (čo je to "relatívne málo", však?) urobiť dobrú muziku... (Už počujem protiargument: Ale keby mal to najlepšie, dokázal by ešte viac... :lol: )
Ja viem, že tu nikoho nikto do ničoho nenúti (fuj, toľko záporov v jednej vete) a každý sa rozhoduje sám. A na súťaži je vítaný každý, aj so Slaviou a Waltherom 6x42. Nech to tak aj zostane. Pekný večer všetkým :wave:

_________________
HW 50S (verzia F, <7,5 J)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 22 Júl 2016, 08:09 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Apr 2011, 09:44
Príspevky: 538
Bydlisko: Bratislava-Dubravka
Snazime sa poradit najlepsie ako vieme, kazdy casom ziskava skusenosti. Ja strielam druhu sezonu, od zaciatku som chcel PCP a nez som kupil prve trvalo to dva roky co som to tu sledoval, radil sa a postupne zvysoval latku toho co som chcel kupit.
Mam HW100 a Hawke 8-32x56 je to super zostava ale nie pre kazdeho, poslednu dobu mam problem s presnym odmeriavanim na dlhych vzdialenostiach (uz aj pri citani potrebujem okuliare a lepsie to nebude) na co je lepsia optika 10-50x60 ved nie nadarmo su vsetky FT optiky tekehoto rozlisenia. Teraz si uspesne drzim posledne priecky na sutazi ale to neznamena, ze vymenou budem prvy ani desiaty.
Ak by som mal oci a ruky ako Petrof tak nic neriesim.
Samozrejme su optiky za viac ako 2000 EUR ale to je vhodne pre polovnikov nie pre FT
Ak zvazujes sutazenie v FT (strielat len tak na zahrade ta nebude dlho bavit) prid na sutaz najblizsia bude v septembri Chvojnica, popozeras aj skusit mozes a potom sa rozhoduj. Aj mne takto chalani pomohli s rozhodovanim. Hlavne vyber nieco co sa da pouzit na presnu strelbu od 30 - 50m a tec 2,5 - 4 cm lebo blizsie toho moc na sutazi nenajdes. Urcite ta nepovzbudi ak by si dal za kolo dakych 7 bodov.
Ak nechces tolko investovat skus HFT tam su ine podmienky a naroky na vybavenie ale tu nemam skusenost ziadnu, este som HFT nestrielal.

_________________
Weihrauch HW100 FSB Hawke Sidewinder ED 10-50x60


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 22 Júl 2016, 08:11 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 929
Bydlisko: Bratislava
hoši bavíme sa o tejto časti súboru (výsledkovej listiny), HW97 je pružina nie PCP, aby bolo jasno tak to radšej priložím.
Embe, ak si si nie istý, že Ťa to chytí, tak si tam daj kľudne optiku z Číny za 30€, na začiatok to úplne stačí a ak Ťa to chytí tak preskoč NS AirKing a choď do lepšieho puškohľadu samozrejme s kvalitnou montážou. Ako najužitočnejší krok vidím prísť medzi nás a vypočuť si názory a pevne verím, že sa budeš medzi nami dobre cítiť.


Prílohy:
pruzina.JPG
pruzina.JPG [ 34.96 KiB | Zobrazené 863 krát ]

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA


Naposledy upravil Pedro35 dňa 22 Júl 2016, 08:21, celkovo upravené 1
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 22 Júl 2016, 08:20 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Apr 2011, 09:44
Príspevky: 538
Bydlisko: Bratislava-Dubravka
To je ten rozdiel u HFT staci pevna optika netreba zoom a preto je lacnejsia.

_________________
Weihrauch HW100 FSB Hawke Sidewinder ED 10-50x60


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 22 Júl 2016, 08:25 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07 Júl 2011, 21:54
Príspevky: 1038
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Prispejem aj ja ;-) či už FT alebo HFT je úplne jedno treba voliť niečo univerzálne, použiteľné, osvedčené takže za mňa je to Hawke sidewinder 8-32x56 s mildotom. Strieľanie na papierový terč doma na záhrade je niečo iné ako strieľanie na sklopky v rôznych vzdialenostiach kde máš iba jednu ranu. Tento vikend by mal byť tréning v Tekove viewtopic.php?f=47&t=1211&start=10 tak skús tam pokukať aby si nemusel čakať do septembra.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Optika na HW97
PoslaťNapísal: 22 Júl 2016, 09:31 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4234
Bydlisko: Trnava
Do pozornosti davam, ze je na svete Sidewinder 10-50x60 http://eu.hawkeoptics.com/sidewinder-ed ... 0-tmx.html Nehladal som cenu.
Na pruzinu by som sa nebal dat http://eu.hawkeoptics.com/airmax-30-sf- ... mx-ir.html Je to optika z rady Airmax, stranova paralaxa, dostatocne zvacsenie v cene do 400 €.
Z lacnych optik mozno http://www.benke-sport.de/epages/es9486 ... 10-40x50SF Je to Cina typu ZOS a vela inych, o tom niet pochyb, ale ked si na to Adam Benke da svoje meno, snad sa to nezlozi este pocas prepravy k zakaznikovi. Pise, ze by mala vydrzat na vykonnych vzduchovkách, je na to zaruka.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.