Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 14 Máj 2024, 19:39

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 14 Júl 2014, 22:28 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1803
Bydlisko: Šamorín
...podla mna ti dali ten isty... moj subjektivny, nazor... je to divne... mam momentalne Haw. sid. 6-24x56 presiel si PCP, HW 97, TX200 a teraz je na malorazke, zateal uplna spokojnost... bude to nejaky vadny kus, opytal by som sa predajcu, ci ide o novy kus, alebo o repas toho povodneho, ak ide o novy kus, riesil by som to mozno aj s dodavatelom... celkom ma to zaujima, nakolko som jednal so zastupcami PYRA - dovozca Hawke... o moznej spolupraci... Ak ide o novy kus, daj vediet, a ked sa vratim z HR zavolam dodavatelovi...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 14 Júl 2014, 22:41 
Offline
senior
senior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2013, 22:32
Príspevky: 294
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Bolo mi povedane a aj na reklamacnom liste bolo uvedene " Vymena za novy kus ". Tak neviem.

_________________
HW 97 KT + Kozap + Hawke Sidewinder 8-32x56 + V Mach kit
:winner1: :winner1: :winner1: :winner1: :winner1:
:winner2:
:winner3:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Júl 2014, 04:04 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 756
Bydlisko: Limbach
Mam pocit, ze ten serpov Havkac este predtym sedel u mna na Daystate GP a po nom na HW97... :ghee:

_________________
Evanix Blizzard, AR6, U850 Hunter, DU-10 Condor, 2x HW97k, HW100, Daystate GP, Ripley AR5s, Anschütz 9003, Gamo PT-80
kukam cez 3x Big Nikko, Optisan 8-32, Walther 6x, Visionking 4-48x65, FireWolf 3-9 x32AO
Diktátor Národného FT centra v Limbachu, nafúkaný /na 200 barov/ manager pecenych klobasok a kvapalnych elektrolytov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Júl 2014, 06:38 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Adam88 predáva Hawkáča. Ten zatiaľ "šlapal" na PCP bez problémov. Možno by stálo za to ho vyskúšať.

_________________
EX


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Júl 2014, 08:05 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
ináč ako silno uťahuješ krúžky montáže... som si teraz spomenul, že ja ked som utiahol tie moje KOZAPy silnejšie, tak paralaxa išla velmi ťažko a zoom tiež nešiel... som nakoniec zistil, že stačí trošíčku "povoliť" zadný krúžok a už to išlo pekne... a pritom tubus nie je prevalený, ani nič, len jednoducho je to tam asi vo vnútri veľmi natesno a akonáhle som len o trošilinka silnejšie pritiahol montáž tak už to tuhlo...

a zrejme stačí to trošičku silnejšie utiahnuť a sa to sekne... aj keď na tubuse nebude vidieť žiadne zjavné "prevalenie" ...

potom som tie kozapy "skúmal" a zistil som, že aj ked ich mám jemne prebrúsené tak v tom najširšom mieste kde končia horné oká sa to rozširuje na šroby, ak priťahovaním sa stane to, že ten stred ide mierne dovnútra a tam môže byť pes zakopaný...

nakreslím ti obrázok, alebo skús si ich zatiahnuť naprázdno bez optiky a uvidíš čo sa stane aj ked si to lapoval... ono zalapovaním, len tak jemne pohladkáš to ryhovanie zvnútra čo je, ale toto sa zatlačí dovnútra možno 0,1 mm nebo i více... a to je problem... prišiel som na to podla toho že v tom mieste mi to otlačilo tie vrubky do eloxu... kuaaaaaaa

kozap už nechcem ani vidieť a č.23 zvlášť... to je celé krivé tak som to rozdelil a je z toho klasická 21...

ono je to skôr konštrukčná chyba... jednoducho oko montáže nie je delené na polovicu ale skôr 2/3 ku 1/3 a priťahovaním to jednoducho mení tvar... čo je dosť na kočku... pri polovníckych optikách s pevným zväčšením to nevadí... resp. polovník si to utiahne raz a navždy, ale variabilné optiky s paralaxou majú z toho zjavne problem... takže možno Hawke za to ani nemôže... a chyba bude v montáži... to je všetko čo som chcel k tomu povedať...


Prílohy:
IMG_20140715_081441.jpg
IMG_20140715_081441.jpg [ 174.66 KiB | Zobrazené 776 krát ]

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Júl 2014, 08:53 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4238
Bydlisko: Trnava
Na tom nieco moze byt.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Júl 2014, 08:59 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
ono ked tie oká naprázdno, bez puškohladu utiahneš, tak prechodom prsta po vnútornej strane ucítiš tú "hranu"...

takže potichúčko vyreklamuj hawkáča... zožeň BKL-ká alebo niečo podobné duralové, delené oká na 1/2 a jemne uťahuj... alebo zober do ruky bimbálku a treba brušic KOZAPA...

vyskúšaj a daj vedieť k akému si došiel záveru... (a ak to bude montážou, tak nenadávaj veľmo oni za to nemôžu... nevedia čo činia...)

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Júl 2014, 10:09 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 756
Bydlisko: Limbach
Ten moj optisan 8-32 je stale volny (za 300), dam ti k tomu zadarmo aj montaze.... Este na tom zarobis.

_________________
Evanix Blizzard, AR6, U850 Hunter, DU-10 Condor, 2x HW97k, HW100, Daystate GP, Ripley AR5s, Anschütz 9003, Gamo PT-80
kukam cez 3x Big Nikko, Optisan 8-32, Walther 6x, Visionking 4-48x65, FireWolf 3-9 x32AO
Diktátor Národného FT centra v Limbachu, nafúkaný /na 200 barov/ manager pecenych klobasok a kvapalnych elektrolytov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Júl 2014, 10:30 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Mad, presne ako si to nakreslil to plati aj pre moje oka, prebrusoval so ich na tych istych miestach. v Skycove moj napad bol ofrflany, ale ja mam pod okami jednu vrstvu elektrikarskej izolacky. Je tam lepsi grip, staci oka pritiahnut iba velmi zlahka a na tubuse nezostavaju ziadne stopy. Ma kozape preferujem tu ocelovu jednodielnu zakladnu. Na pruzine je fakt dolezita, len tie oka ma kozap horsie.

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Júl 2014, 11:01 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
ej veru... zober do ruky šubleru a uholník a zistíš že jednodielka od kozapu je krivá (poprehýbaná od razníka) jak hovado... samozrejme dá sa to vystrediť okami atd. ale na moj Eclipse bola lepšia dvojdielka, lebo má širokú stredovú kocku...

aj samotná dvojdielka tam kde bolo narazené logo bola prehnutá kua to jakou silou razia...

dalšia kapitola sú uťahovacie momenty M3 má pri triede 8.8 1,3 Nm a M4 má pri triede 8.8 3 Nm čo je "lahký" vánok...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.