Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 26 Apr 2024, 10:39

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 27 Mar 2011, 00:55 
Offline
pokročilý
pokročilý
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2011, 02:05
Príspevky: 133
Bydlisko: PO a KE
Ahojte, tak by ma zaujimalo porovnanie tychto dvoch puskohladov. Nasadenie: na PCP (AA s400).
Pre poriadok:
Hawke Sidewinder 8-32X56
- Mil Dot osnova, osvetlenie ano
- plneny dusikom
- all recoil rated
- Waterproof, fogproof, shockproof
- Vezicky: 1/4 MOA, uzamykatelne, nulovatelne

MTC Optics Viper 8-32x60
- SCB osnova (je vlastne 1/2 Mil Dot), osvetlenie ano
- plneny dusikom
- all recoil rated
- Waterproof, fogproof, shockproof
- Vezicky: 1/8 MOA, uzamykatelne, nulovatelne

Nasadenie: FT, HFT. Prosim neponukajte mi puskohlady za 600e a viac ako "lepsiu" alternativu. Na lepsie ako toto proste nenasetrim.

Najlepsie, ak sa ozvu ti ludia, co mali v rukach oba z nich, lebo predpokladam, ze inak vzniknu dva tabory obhajujuce jeden z nich. Niektori z vas tu ochotne ponukali, ze spravia recenzie na rozne puskohlady. Teraz maju moznost prejavit sa.

Jedna prosba: Ak ste mali v rukach len jeden z nich, nazor nan sa ceni, ale nezatracujte hned ten druhy, skor napiste, ze nemate s nim skusenost.

Co ma zaujima: kvalita vypracovania, kvalita skiel, obraz pri max. zvacseni, chod paralaxy, ocividne nedostatky, ...

Dakujem a tesim sa na podnetnu diskusiu.

Recenzie:
MTC Viper 8-32x60
http://www.shootforum.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=1083
...a good scope for foxing; very clear in the lamp and at anything over thirty yards is just fine...
...Whilst very clear and crisp, the eye relief is a problem at full mag and I found that it was better to shoot with it at around 25 times mag...
...it's performance on very high mag is awkward, the high mag is however, very handy...
...no low light hunting with the high mag version...
...a great long range vermin shooting scope with superb turrets...
Dost desiva reportaz na: MTC Viper 6-24x56
http://www.severi.be/airgunning/MTC%20Viper.htm
But the most important thing a scope should have is missing: good optics. It's just unbelievable how bad these optics are.
...rangefinding is just not possible...


Hawke Sidewinder 8-32x56
http://www.airgunbbs.com/showthread.php?335235-Hawke-Sidewinder-8-32x56-vs-MTC-Viper-8-32x60
Obsahuje rozne tvrdenia zalozene na skusenostiach. Tazko sa rozhodnut na jej zaklade.

_________________
AA 400 Classic Ginb Mod FT 9 + Hawke Sidewinder 8-32x56 + JSB Exact :super:


Naposledy upravil PeterG dňa 27 Mar 2011, 15:19, celkovo upravené 7

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Mar 2011, 01:17 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 22 Aug 2010, 18:50
Príspevky: 41
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
K tej kvalite skiel

Viete niekto či ma hawke naozaj sklenené čočky ? či to neni len plast.

_________________
AA TX200 MK3 - pažba orech + optika zatial nezvestna


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Mar 2011, 02:12 
Offline
pokročilý
pokročilý
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2011, 02:05
Príspevky: 133
Bydlisko: PO a KE
Mna by celkom zaujimalo, ci ten Viper je plneny dusikom :?: , lebo pokial viem tak Sidevinder je a oba su oznacene klasickym: shockproof, fogproof, waterproof.
EDIT: je...

Zatial som nadobudol pocit, ze su porovnatelne, co sa tyka obrazu a mechanickeho vyhotovenia - vezicky. Na MTC ma laka aj to, ze sa dodava s velkym metalickym kolesom a kopou prislusenstva. To iste aj Sidewinder len to koleso je mensie. No a dalsi predpoklad je, ze optika v tejto cenovej hladine nebude "strielat" zle.

No a kedze tu vsetci prerabaju, vyrabaju a inak spekuluju s kolesami :boulet: , moze to byt vec co nakoniec aj rozhodne.

_________________
AA 400 Classic Ginb Mod FT 9 + Hawke Sidewinder 8-32x56 + JSB Exact :super:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Mar 2011, 07:45 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Obidva sú China :)
Tak ako všetko je China :hehe:
Možno ich aj skladá jeden Chinan :mdr1:
Sú to kvalitatívne takmer identické puškohlady takže otázka je, ktorá osnova sa ti bude viac páčiť - viac vyhovovať.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Mar 2011, 10:45 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
HWall píše:
K tej kvalite skiel
Viete niekto či ma hawke naozaj sklenené čočky ? či to neni len plast.
Určite sklenené.

PeterG kde budeš kupovať tú optiku, u nás alebo v zahraničí? Ja osobne by som sa rozhodoval aj podľa záruky, puškohľad ako každá iná vec sa kazí takže je výhodou ak ho kúpiš na Slovensku prípadne v Čechách aj keď bude o niečo drahší, ono sa ti to vráti ak budeš musieť posielať optiku napr. do Anglicka a o komunikácii s predajcom v angličtine ktorú nie každý dobre ovláda nebudem ani hovoriť...
Napr:
http://eshop.ronin.sk/de/1-1-4/1/1.html
http://polovnaoptika.sk/index.php?main_ ... ts_id=1437
http://www.alliancze.cz/puskohled-hawke ... t/d-69670/
MTC sa myslím v SR ani v ČR nepredáva. Ďalšia vec ktorá by u mňa rozhodovala je možnosť si optiku prakticky vyskúšať. V Čingove si sa pozeral cez môj Hawke takže akú takú predstavu o tomto type máš, cez MTC sa pravdepodobne nepozrieš pokiaľ si ho sám nekúpiš lebo neviem o nikom kto by ho mal.

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Mar 2011, 12:13 
Offline
mazák
mazák

Registrovaný: 04 Júl 2010, 18:51
Príspevky: 325
Bydlisko: Trnava
PeterG - v prvom rade nepises, ci to chces na PCP, alebo na pruzinovku (v podpise mas Slaviu 634).

Ak na pruzinovku, tak treba zohladnit to, ze mas kopajucu vzduchovku, aby Ti neznicila puskohlad. Tam sa viac osvedcili puskohlady s pevnym zvacsenim. Napr. taky MTC Viper 10 x 44. Ten mam a nielen mne sa velmi pozdava. Ked som na svoje PCP studoval "surodencov" tohto puskohladu, tak som sa docital vela negativ na MTC Optics Viper 8-32x60 (mliecne sklo, poruchovost, ...). A tak nakoniec som si zohnal Nikko Stirling Platinum Nite Eater 8-32x60 AG IR 30mm. S cenou nieco malo nad 300€. Jasne su aj lepsie puskohlady, ale tu vzdy ide o pomer: VYKON - CENA. A za tie peniaze myslim, ze lepsi puskohlad nenajdes. Je to MADE IN CHINA, ale ako aj caco pise, dnes sa vseto vyraba v chine ...
No a este treba zohladnit aj vahu optiky - ako zmeni celkovu vahu zbrane a hlavne jej tazisko. Niekedy pomoze dat do pazby olovo, ale pravda, kto by vrtal do peknej orechovej pazby napr. na AA Prosport ... ?

Tych pohladov na vyber puskohladu je podstatne viac (typ kriza, hrubka kriza, prisvietenie, atd.) Najlepsie je sa s kupou neponahlat a popozerat nazivo u ostatnych strelcov niekde na stretnutiach.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Mar 2011, 12:26 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
PeterG chce kupovať PCP (AA S400) ak som ho v Čingove správne pochopil.
Inak neviem si dosť dobre predstaviť že by dával jednu z optík o ktorých je tu reč na sláviu. :mdr3:

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Naposledy upravil Robo dňa 27 Mar 2011, 12:29, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Mar 2011, 12:29 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Zabudol som dodať že ak sa rozhodneš napr. pre strelbu FT a budeš klikať, tak je v podstate jedno aký typ kríža zoberieš.
Najrozšírenejší je samozrejme mildot, je to univerzál a s tým odstrielaš v podstate všetko (môžeš aj klikať aj prenášať je to jedno).


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Mar 2011, 12:30 
Offline
pokročilý
pokročilý
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2011, 02:05
Príspevky: 133
Bydlisko: PO a KE
Robo píše:
PeterG chce kupovať PCP (AA S400) ak som ho v Čingove správne pochopil.
Inak neviem si predstaviť že by dával jednu z optík o ktorých je tu reč na sláviu. :mdr3:


Presne tak. Uz som to doplnil aj do uvodneho prispevku a snad je to jasne aj z podpisu.

Samozrejme, ze Cina. Ale dolezita je vystupna kontrola. Napr. v piatok mi dosiel balicek z Ciny (ebay.com) s doskou plosnych spojov a musim povedat, ze skutocne nadherna praca.

Tie osnovy su porovnatelne - bud klasicky Mil Dot (hawke), ale Viper ma svoju vlastnu SCB, co je vlastne Half Mil Dot (ako u niektorych Hawke-ov)


Jozef píše:
....tak som sa docital vela negativ na MTC Optics Viper 8-32x60 (mliecne sklo, poruchovost, ...)

Toto ma zaujima. Mas k tomu nejake linky?

_________________
AA 400 Classic Ginb Mod FT 9 + Hawke Sidewinder 8-32x56 + JSB Exact :super:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Mar 2011, 13:22 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
Cim viac toho precitas, tym v tom budes mat menej jasno. Pred rokom som riesil optiku na PCP v cene do cca 400€. Nemal som ziadne skusenosti. Precital som vela for nasich aj zahranicnych. Niekde danu vec vychvalili, inde totalne zhodili. Na konkretnu otazku cez SS uzivatel ktory poskytol zarucene informacie odpisal (ked nahodou odpisal) odpoved typu "kamaratovho kamarata spoluziakov bratranec pocul". Tak som nakoniec kupil Deltu Titaniu 4-16x42 ktoru som na zaciatku vylucil.
Tym som chcel iba povedat, ze nie je nad to ked si mozes veci osahat a pozriet cez ne. V konecnom dosledku sa budes musiet rozhodnut sam. Potrebujes aj trochu stastia, lebo aj tu plati, ako pri vsetkom, znizovanie vyrobnych nakladov ma niekedy vplyv na kvalitu.
Majitelov Hawke najdes aj tu na fore a MTC vlastnikov som zaznamenal na http://www.ft-hft.cz/ figuruju vo vysledkovych listinach, tat skus kontaktovat majitelov.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 112 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.