Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 19 Apr 2024, 21:37

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50
PoslaťNapísal: 28 Máj 2011, 08:03 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
tak páni kukadlo dorazilo a ako alexxxus hovorieva je to riadne héblo... rovných 800 g váhy a 410 mm dĺžky

prvé dojmy mi pripomenuli cacove stretnutie tretieho druhu s jeho nikkom... na nižších rozlíšeniach super na vyšších rozlíšeniach des a hrúza... avšak len dovtedy, kým sa to pomocou paralaxy dobre nenastaví... čo je trošku problem s 36 mm kolieskom ktoré ide príjemne ztuha sa to moc dobre nedá...

takže big wheel bude nutnosť... (chystám sa vyrobiť to plastové z krájacej dosky)...

mildot je true pri 10 x čiže pri 20 x je to halfmildot podsvietený je len stredový bod ktorý je oddelený a čiarka začína tak v cca polke milu... klikanie je metrické čiže 1 cm na 100 m, po našom 1 mm na 10 m

od zväščenia 18x hore začína byť puškohlad citlivý na uhol pozerania priamo v osi (ale to je pre mna pri vzduchovkovej strelbe na presnosť skôr k dobru)

paralaxa je konštrukčne mimo osi elevačných komínkov cca 2 cm... pri ostrení sa obraz trošička zoomuje zaujímavosťou môže byť že ten stred kolesa zo znakom je napevno a stojí a obtáča sa len koleso paralaxy po obvode

rozsah 10 - 100 m je na 180° kruhu a konkrétne oblasť 30 - 50 m zaberá 11 mm čiže na 100 mm kolese to bude (100:36)x11= 30 mm čiže 1,5 mm na 1 meter, čo je myslím si super... samozrejme sa to bude musieť overiť v praxi ked budem mať velké koleso...

dnes skúsim porobiť nejaké testy, a fotky ak sa bude dať... počasie nič moc...

Obrázok

PS: nemá niekto dve zbytočné oká od kozapu na 30 mm stredná výška t.j. +3 mm prípadne aj vysoké + 6 (cez SZ)

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50
PoslaťNapísal: 28 Máj 2011, 10:19 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Nov 2010, 13:25
Príspevky: 527
Bydlisko: Závod
to chces dat na slaviu? - nerozbije to pruzina?
a vies hodit aj cenu kolko kostovala sranda? resp. link kde si kupoval? :)

_________________
Slavia 634, AA S400, JSB HEAVY, EXACT
:amen: SCHMOUD_ek POWER SUPPORT SAFTA (Red&Blue LOCAL) :google:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50
PoslaťNapísal: 28 Máj 2011, 12:03 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
kupoval som u nás (http://www.polovnaoptika.sk)... 280 € :-(

je to hawke all calibre shockproof, s extra prítlačnou pružinou (trčí z tela tubusu ten závit), skrutkou zaistitelná očnica, kríž je leptaný do skla, malo by to byť OK a ak nie tak 10 / 30 ročná záruka ;-) aj ked to je taká skôr fikcia

a ked sa časom nazbieraju bubaky tak pojde na hw97čku

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50
PoslaťNapísal: 29 Máj 2011, 21:27 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
tak som niečo včera a dnes nafotil, ale nebol čas to spracovať... tak len taktok...

samozrejme realita je iná (lepšia) ako na obrázkoch, ale sa mi to nejako brutálne blbo fotí v provizórnych podmienkach... priblíženie som dal 10 a 20 x kedy je mildot true a half-mildot

nejak sa zblbol imageshack tak som to nahral ako malé náhlady a link na velke obrazky si treba rozkliknúť a kliknutím priblížiť... :wink:

tutoka strecha na cca 85 metrov... v reále je pekne vidno detajly machu, špiny a pod.

Obrázok

http://img26.imageshack.us/img26/2102/strecha.jpg

toto je cca 180 metrov... v noci a cez den... sranda kolko svetla vygenerujú reklamy pri nákupnom centre... a cez den je v puškohlade pekne vidieť ako sa "tetelí" vzduch, teda keby som natočil video

Obrázok

http://img861.imageshack.us/img861/356/balkonk.jpg

a toto som teraz večer fotil na 10 metrov kríž, ale až ked som si teraz pozeral fotky mi došlo že v detskej izbe svietilo svetlo a mám tam brutálne odlesky... (toto asi ešte raz nafotím niekedy... nie som spokojny) :D

Obrázok

http://img233.imageshack.us/img233/7789/10metrov.jpg

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50
PoslaťNapísal: 29 Máj 2011, 21:41 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06 Sep 2010, 17:28
Príspevky: 656
Bydlisko: Levice
Pekne si to nafotil. Dufam ze ti bude robit radost novy ,,Hawkac,,.

_________________
HW100T,Hawke Sidewinder 30 8-32x56,Kozap č.21
Crosman 1377mod.
Crosman1 2240-PCP mod.24" long barrel,Tasco 3-9x40 AO
Crosman2 2240-PCP mod.20" long barrel,BSA Deerhunter 8-32x44
FT-HFT Klub Horáreň Nový Tekov
:.m: :.s: :.r: 2016 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2015 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2014 :winner:
:.m: :.s: :.r: 2012 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2011 :winner:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50
PoslaťNapísal: 30 Máj 2011, 07:11 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Obraz pekný čistý, len mám obavu z toho aby tie výpočty že od 30 do 50 m budeš mať na kolese s priemerom 100mm vzdialenosť 1meter 1,5mm.
Ja mám na Targetmasterovy na 150mm kolese paralaxy od 30 do 50metrov: 1 meter 1,5mm. Ale v prípade že to tak naozaj bude tak klobúk dole pred tým Eclipsom lebo potom má zameriavanie na dlhšej dráhe ako Targetmaster, a to je ešte ďalšia vec že ty máš (píšeš) od 10 do 100m v rozsahu 180°. Ja to mám len 150°.
Tak ak to prax potvrdí tak lacnejší Eclipse je lepší ako drahší targetmaster (netvrdím že eclipse je konštrukčne kvalitnejší). Dúfam že prídeš do mestečka a dáš mi do toho zázraku kuknúť. :|

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Naposledy upravil Bench rest dňa 30 Máj 2011, 16:22, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50
PoslaťNapísal: 30 Máj 2011, 09:40 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
Pred pár dňami som ho mal požičaný a musím potvrdiť že paralaxa má naozaj dlhší chod ako väčšina puškohľadov, odhadujem cca 270°. Inak je to pekná robustná optika takže možno niečo vydrží aj na pružinovkách, vadili mi na ňom iba dve veci a to trochu tmavší obraz pri najväčších zväčšeniach za horších svetelných podmienok a podsvietený bod ktorý za tmy pri pohybe hlavy pôsobil ako keby jemne plával po osnove ale to určite nieje konštrukčná chyba ale očný klam...

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50
PoslaťNapísal: 30 Máj 2011, 09:50 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
to bola jedna z vecí čo ma na ňom zaujala... hawke majú tú stredovú "kocku" raz tak velkú ako iné puškohlady a paralaxa je mimo ovládania komínkov...

konštrukčne predpokladám že je ako sidewinder alebo tactical líšia sa len použitými menšími vežičkami a rozdiel asi bude v použitých vrstvách skla...

zo sklom som spokojný obraz je čistý od kraja po kraj pri dobrom zaostrení aj na väčšie vzdialenosti sa dajú pozorovať detajly... puškohlad začína strácať v šere a tme ale ja v noci strielať nebudem... potom býva kritický ten uhol pozerania ked sa zhoršia podmienky pri zväčšeniach 18 x a viac musíš nájsť ten stred ináč nevidíš dobre... ale za dobrých podmienok je to OK...

bude to chcieť to velké kolo paralaxy,... sa to nedá dobre nastaviť...

kríž ma prekvapil najviac trošku som sa obával aké to bude s tým bodom v strede ale v pohode pri 10 x zaberá 2 mm a nitka je možno 0,3 mm hrubá a ked sa dá 20 x zoom tak na 50 m prekrýva 5 mm takže v pohode aj na terčovú strelbu...

uvidím ked to cez víkend ak bude čas otestujem na štandardné vzdialenosti 10 - 50 m a nejaké terče alebo sklopky... skúsim pofotiť...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50
PoslaťNapísal: 30 Máj 2011, 11:01 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
Inak zabudol som spomenúť že aj na tejto optike sa dajú resetovať (vynulovať) komínky, trvá to trošku dlhšie ako na Sidewinderi ale ide to, takže je to optika aj pre tých čo klikajú. Stačí odskrutkovať tú striebornú skrutku (s drážkou pre mincu) a komínok stiahnuť z mosadzného tisíhranu (na začiatku môže ísť trochu z tuha) a natočiť na nulu a je to.

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50
PoslaťNapísal: 30 Máj 2011, 11:29 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
tak tak... jedna otočka je 60 klikov takže by mala stačiť na naše palebné pole, ale na pružinovke by som radšej neklikal... uvidime možno skúsim...

skúsim preveriť aký je rozsah klikania... a dám si to do absolutneho stredu a po montáži na slávku uvidím kolko idem do kelu... :D

a to podsvietenie som skúšal tiež ale ono to nebude pohybom bodu ale toho podsvietenia... ked je kríž leptaný na skle ktoré má nejakú hrúbku tak je tam asi odraz z druhej strany tej čočky tak je to také zdvojené akokeby... ale to sa prejavuje u mna zatial len v noci cez den to svetlo prebije a svieti len bod...

s tým je spojená zvláštnosť kríža... že ked pozriem trošku zboku tak kríž je strieborný (to je asi odraz svetla z tváre ale tá stredová bodka zmizne a pri inom uhle zasa zostane bodka a zmizne kríž (bavíme sa o extremnom pozerani uplne z uhla do optiky), akokeby kríž bol leptaný z jednej strany čočky a bodka z druhej...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.