Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 20 Apr 2024, 01:49

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 14 Nov 2017, 18:19 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4234
Bydlisko: Trnava
Keby som si mal vybrať podľa seba naj osnovu na HFT, tak by to bola asi SCB od MTC.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 14 Nov 2017, 18:28 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 929
Bydlisko: Bratislava
- horný obrázok Delta Optical Titanium 4.5-14×44 FFP HFT Riflescope
- spodný MTC SCB


Prílohy:
hft_reticle.png
hft_reticle.png [ 60.65 KiB | Zobrazené 820 krát ]
scb.jpg
scb.jpg [ 12.27 KiB | Zobrazené 820 krát ]

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 15 Nov 2017, 00:11 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 752
Ja som mal pôvodne na HFT optisan mambu lite 4-16x44 do tej doby kým som si nevyskúšal Burris. Na Mambe bol kríž SCB, bol celkom fajn, ale obraz zďaleka nebol tak čistý ako cez Burris. Lepšie sa ním dalo podľa rozmazaného obrazu určiť vzdialenosť, ale chyba paralaxy bola aj 1,5 až 2cm od 34 do 41m čo bola katastrofa. Ináč podľa rozmazaného obrazu sa mi vôbec neosvedčilo odhadovať vzdialenosť, takže ani spätne neľutujem, že som ten Optisan predal. V tej chybe paralaxy je pre mňa Burris bezkonkurenčný hlavne v tejto cenovej hladine. Tam sa mi tá chyba paralaxy pohybuje do cca 0,5cm, čo je úplne v pohode. Zvažoval som ešte March 1-10x24, ale nemyslím si, že by som ním lepšie strieľal ako s Burrisom. Razím teóriu, že je to o tréningu s tým istým náčiním. Marcha by som si kúpil vyslovene len pre radosť, keby stál menej a strieľali sme namiesto FT HFT.
Ako som už písal viem si predstaviť upraviť kríž na Burrise, ale neviem či naberiem počas zimy odvahu to dať robiť, predsa nie je najlacnejší, ak by to nevyšlo.....
To HFT má stále pre mňa svoje čaro, veľmi ma baví, preto som toho roku aj trochu laboroval a zakaždým som strieľal iným zväčšením, raz 12x, raz 11x a vrátil som sa k pôvodnemu 10x. Je to celá veda, každé zväčšenie malo svoje výhody aj nevýhody, ale naposledy v Smolníku som zhorel hlavne kvôli väčšiemu zväčšeniu.
Na záver by som napísal, že univerzálny kríž asi neexistuje, každému vyhovuje niečo iné. Tie "vianočné stromčeky" pri SCB má tiež do istej miery rušia.:)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 18 Nov 2017, 10:23 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 929
Bydlisko: Bratislava
- pre zaujímavosť, jedna z patentovaných zámerných osnov od Horus vision, kvôli patentu musela aplikácia Strelok (Android) ukončiť ich používanie
- ako ju používať - https://www.horusvision.com/download/horus_tremor3_reticle_technical_specs.pdf
- ostatné ...https://www.horusvision.com/download/horus_vision_booklet_2017_reticles_booklet.pdf


Prílohy:
nh.jpg
nh.jpg [ 6.39 KiB | Zobrazené 770 krát ]

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 18 Nov 2017, 13:18 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 752
Tak s týmto by prenášanie na FT bolo určite presnejšie ako s mojim Big Nikkom. :) Pre nás "prenášačov" plne premakaný kríž zohľadňujúci veľmi podrobne aj bočné korekcie, nie len výškové.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 21 Nov 2017, 19:24 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4234
Bydlisko: Trnava
Dnes som bol s Burrisom v servise. Bol tam nejaky problem na objektive a aj problem s paralaxou. Malo by to byt uz v poriadku. Co sa tyka vymeny kriza u tohto puskohladu, je silne rizikove. Zavit tesne pred krizom je zalepeny. Hrozi mechanicke poskodenie pri rozoberani. Vlastne nemam s Balistic Plex ziadny problem,tak na vymenu netlacim. Ked ma Burris omrzi, tak si kriz vymenim sam. :idea:

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 21 Nov 2017, 19:28 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 752
Ja nejdem vymenit kriz urcite
Chyba nie je v mojom krizi ale u mna. :)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.