Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 02 Máj 2024, 19:58

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 04 Sep 2012, 06:08 
Offline
senior
senior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13 Sep 2011, 18:37
Príspevky: 268
Bydlisko: Levice
Ako poznám Ferove kvality,tak tá jedna diera mala priemer max.4,55mm. :merci:

_________________
HW 100T Hawke Sidewinder 8-32x56 Mil Dot Reticle
HW 45 Black Star
FT-HFT Klub Horáreň Nový Tekov
minulosť:
Gamo Extreme kal.4,5mm
air Magnum850 CO2


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 22 Apr 2013, 13:16 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13 Apr 2012, 16:57
Príspevky: 844
Bydlisko: Liptovske Sliace
Otázka na teoretikov:
puškohľad Eclipse mildot true pri 10x, použité zväčšenie 24x

1) Koľko klikov musím urobiť, ak na vzdialenosti 10 m som jeden mildot nad stredom?
2) Koľko klikov musím urobiť, ak na vzdialenosti 30 m som jeden mildot nad stredom?

Mne to vyšlo, že počet klikov je zhodný počtu mildotov pre ľubovoľnú vzdialenosť. Už to len overiť v praxi.

_________________
HW 100 a S&B 12.5-50x60 FT
AA TX200 a Viper 10x44
Zoraki ultra 4,5 a Leapers UTG 2-7x32
Predtým: HW97, S634, Crosman 357 CO2, hatsan mod 25 supercharger, FX Ranchero 5,5, z optik Hawke Eclipse, Falcon FT, "bignikko"


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 22 Apr 2013, 14:04 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Zlozite to nieje, musis vsak napisat ake delenie ma 1 klik na tvojom puskohlade. Tusim ze to nieje udavane v MOA ako na sidewinderi.

edit. na stranke hawke som nasiel toto pre tvoj puskohlad : Turrets are calibrated to 1 click = 1cm @100m.

Ak je to pravda, na 10 m mas 1 klik na jeden mm. Ák je true mildot pri 10 x, pri 24 x na 10 m je velkost mildotu 4,2 mm. Tam potrebujes 4 kliky. Pomer medzi klikmi a mildotom sa nemeni vzdialenostou. Cize ak ti to pada vysie tiez o jeden mildot na 30 m, tiez to vykompenzujes 4 klikmi. Budes kompenzovat 3 x 4,2 mm. Snad som to vypocital dobre :)

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 22 Apr 2013, 21:08 
Offline
mazák
mazák

Registrovaný: 31 Júl 2012, 21:11
Príspevky: 451
Bydlisko: Klatova Nova Ves
:super: kua rolo,sa nezdáš,dobrý :super:

_________________
Steyr 110 lg hp - Hawke 8-32X56 Sidewinder
AA 400 F, Optisan cobra 3-9X42
Crossman 2240, Optisan cobra 3-9 X42
Alfa 641- "22"


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 23 Apr 2013, 06:27 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
pixi a preto je ideálne z Eclipsu strielať na 20x čiže máš half-mildot kríž a klikanie je 5mm na 100 m čiže:

0,5 mm na 10m,
1 mm na 20m,
1,5 mm na 30 m,
2 mm na 40 m,
atd.

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 23 Apr 2013, 08:31 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Mad, dovolim si ta opravit. Ak ten eclipse nema vazne opticke chyby pri maximalnom zvacseni, nevidim dovod preco by muselo byt horsie prenasat resp. a uz vobec nie klikat pri 24 x. Nema sice tru, alebo half true ako pises. Ale ved to je uplne jedno. Staci aby si nastrelil na strednu vzdialenost a a ostatne vzdialenosti meter po metri overil. Nahrubo by som vychadzal z chairgunu, nasledne by som to doladil na strelnici. Je uz iba na nom ci si potom tahak spravi " vo svojich " mildotoch, alebo v klikoch. Jemu moze byt jedno aky velky mildot realne ma, dolezitejsie aby s nim dokazal pracovat ako s mernou jednotkou.
Teraz som sa vazne zhrozil, ked pixi nastrielal take vysoke bodove zisky iba s prenasanim, co potom s nami narobi ked si osvoji preciznejsiu metodu klikania ? :rougefaché:

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 23 Apr 2013, 08:48 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
samozrejme je to sila zvyku... pri FT žiadny problem...

ja len že pri 24x má eclipse tendeciu chytať odlesky a aj trošku stmavne (chcelo by to clonu), pri 20x je to podla mňa akurát na kukanie aj na prenášanie...

pri klikaní je to samozrejme šuma fuk... kedže sa ide na stred... je to len o zostrojení tabulky - vzdialenosť, kliky, principiálne je to samozrejme jedno aj ked si zostrojíš tabulku zväčšenie a mildoty na prenášanie... ja len že pri 20 x je to jednoduchšie opticky aj matematicky...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 23 Apr 2013, 10:25 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
rollo píše:
Teraz som sa vazne zhrozil, ked pixi nastrielal take vysoke bodove zisky iba s prenasanim, co potom s nami narobi ked si osvoji preciznejsiu metodu klikania ? :rougefaché:

No zabudne si naklikat, pretoci si kominok a podobne zaludnosti, ktore sa mne stale stavaju niekolko krat za sutaz. Moja skusenost pri prechode na klikanie z prenasania. Nevedel som, stale neviem a ani nechcem vediet co je MOA, true MD, half true mildot, kolko mm na x metrov je jeden klik a ine veci ktore tu boli spomenute. Rozhadzal som si v Stefanovej terce, zabil som pol dna a vsetko som si prakticky odskusal. Tak vznikol moj tahak. Do 20m po 1/2m a od 20m po 1m.
Aj tak rad citam tieto odborne debaty.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 23 Apr 2013, 12:07 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
to vieš... pri HFT a zvlášť real HFT sú to kritické veci... nebyl čas zjišťovat, kto je kto...

ono to chce všetko hlavne prax... len toho času akosi málo... čo už so mnou teoretikom...

hlavne pri FT je asi dôležité si vžiť ten "rituál" - sadnem, nájdem cieľ, nameriam vzdialenosť, naklikám podľa tabuľky, nabijem, zacielim, odistím a bum... a... zasa nespadlaaaaaaaaaaaaaa :D

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: MOA , Mildot a pod.
PoslaťNapísal: 23 Apr 2013, 13:28 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Feb 2011, 09:09
Príspevky: 380
Bydlisko: Ľubotín, okr. SL
fero píše:
rollo píše:
Teraz som sa vazne zhrozil, ked pixi nastrielal take vysoke bodove zisky iba s prenasanim, co potom s nami narobi ked si osvoji preciznejsiu metodu klikania ? :rougefaché:

No zabudne si naklikat, pretoci si kominok a podobne zaludnosti, ktore sa mne stale stavaju niekolko krat za sutaz. Moja skusenost pri prechode na klikanie z prenasania. Nevedel som, stale neviem a ani nechcem vediet co je MOA, true MD, half true mildot, kolko mm na x metrov je jeden klik a ine veci ktore tu boli spomenute. Rozhadzal som si v Stefanovej terce, zabil som pol dna a vsetko som si prakticky odskusal. Tak vznikol moj tahak. Do 20m po 1/2m a od 20m po 1m.
Aj tak rad citam tieto odborne debaty.


Tak, tak, čítam si aj ja, potom sa cítim ako škôlkár, čo zablúdil do učebne technickej univerzity... Rozumiem z toho akurát tie vaše podpisy. Zatiaľ som nevymyslel nič lepšie ako to, čo robí fero - až na to, že ja idem po 2 metre (mám v pláne), v reále po 5 metrov :oops: A teraz, keď som vymenil pažbu, sa učím strieľať ako keby odznova - až keď budem mať ako-tak osvojenú techniku, môžem si robiť ťaháky :(

_________________
HW 50S (verzia F, <7,5 J)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.