Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 04 Máj 2024, 03:37

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 08 Sep 2010, 10:10 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Jasne že viem o tom lasery, dokonca som špekuloval že si ho kúpim, ale potom mi to prišlo ako zbytočnosť.
Ale keď Marek to vie podať tak pekne komplikovane a občas aj inou rečou...
:lol:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 08 Sep 2010, 11:09 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
to so podla mna oplatí len pri ostrých kde je balistická krivka na 100 m "zanedbatelná" u vzduchovky to aj tak musíš nastreliť s konkrétnym strelivom...

snáď jedine že keby si bol puškár a nastavoval zbrane vo velkom počte, tak ako také prvotné nastavenie by to stačilo, že aby nešla rana 3 m vedla ale ináč asi nepoužitelné... a aj tak to treba overiť ranou...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 08 Sep 2010, 11:26 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
nemyslel som hned tu nastrelovaciu supravu. staci laser z Tesca :-D za 2€ ktory isto caco najde ;). poriadne ho upevnit (nie lepiacou paskou) :) a uplne pri tomto teste staci, ze sa cieli na rovnaky bod a laser vyznaci zakazdym nejaku suradnicu. nenastrelujeme zbran. ale iba zistujeme ako sa sprava osnova. a to, ze povedzme ten stvorcovy papier musi byt tiez rovno nemusim dufam zas vypichnut. ak nebude, tak opat znizis presnost testu.

jednoducho: nieje podmienka aby vyznacena bodka prezentovala skutocny zasah zo zbrane, pretoze nehladame tuto informaciu ale iba informaciu ako pracuje klikanie na dalekohlade. nam staci ze laser VS optika budu pevne spojene. kludne pri teste nemusi byt puskohlad ani osadeny na zbrani. preto ak staci hlupy boxtest je lahsie optiku upevnit s laserom zvlast od zbrane. ale ak tento test prevedieme spolu so zbranou tak navyse na tych 50m zistime aj tu vodorovnu osnovu (pootoceny puskohlad). Pocas mojej metodiky prace neopusti hlaven ani jedna strela. je to uplne zbytocne. tod vse

snazim sa to rozpisat pretoze ak by som to vyjadril v svojom jazyku by ste neporozumeli ani prd to zarucujem.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 08 Sep 2010, 12:17 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
ná šak já myslím že si rozumíme... ;-)

a rozmýšlam že ako uchytávať drevenú flintu do nejakého zveráka je jednoduchšie mať vyrobenú takú lištu (ako som si dal spraviť na zosúosenie montáže) s rybynou a tú pekne uchytiť do zveráka na nej puškohlad a na puškohlade upravené očko montáže s pevne pripevneným laserovym ukazovatkom... a vlastne len stačí točiť komínkami jemne klikať a je to v cajchu......

pochopitelne stôl musí byť daný do vodováhy a takisto štvorčekový papier dať do vodováhy... a pre lepšiu orientáciu si nakresliť pravítko s číslami a kludne môžeme testovať aj na 50 m...

a rôzne variácie boxtestov kde sa dá chodiť aj po diagonálach a odbočky všelijake a potom sa pekne vrátiť na "0"

no a zasa teoretizujeme namiesto toho aby sme strielali... :D a navyše toto teoreticke riešenie má jeden háčik a to že nepreverí kvalitu puškohladu... (držanie nástrelu) nakolko väčšina lacných a aj niekolko drahších optík majú "slabé" pružinky, slabé vyhotovenie síce klikanie funguje fajn ale pri pár výstreloch sa ten hranol vo vnútri posunie a nástrel sa mení... máličko ale zmení... on sa síce potom ustáli v jednej polohe ale nie je to tá "naklikaná" a treba ju korigovať čo zasa znamená pohyb s optickým hranolom a zasa "tancuje"


Prílohy:
montaz.jpg
montaz.jpg [ 208.62 KiB | Zobrazené 1335 krát ]

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 08 Sep 2010, 12:38 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
marekzcke myslel si takýto origoš laser, ktorý sa montuje pomocou origoš montáže a ktorý sa u nás už cca 2 mesiace SMIE používať na zbrani? :lol: :lol: :lol:


Prílohy:
DSCF5909.JPG
DSCF5909.JPG [ 253.5 KiB | Zobrazené 1333 krát ]
DSCF5913.JPG
DSCF5913.JPG [ 207.45 KiB | Zobrazené 1333 krát ]
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 08 Sep 2010, 12:47 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
To máš skade že sa nemôže používať? Hááá? :roll:
Ak to nejaký pšššicicicccc nezmení tak sa už 2 mesiace používať môže. ;)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 08 Sep 2010, 12:53 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Sorry už to je opravené :lol:
Som nejak zabudol že bola zmena :oops:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 08 Sep 2010, 13:14 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
sranda :) no nevadi... laser ako laser. na tom nezalezi. madbugie myslim, ze ma jasno. a ono PCP nema take vyrazne otrasy ako pruzina takze mozno je to zanedbatelny fakt. kazdopadne s tym treba pocitat a asi by bolo lepsie predsa len vypalit zo dve rany medzi meraniami v pripade verzie s puskou.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 08 Sep 2010, 20:44 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Rozmýšlam, že na ten box test mi asi ten môj plastový stojan bude naprd. Chcelo by to niečo, kam sa dá puška zafixovať aby sa ani nepohla.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 08 Sep 2010, 20:55 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Myslím že by mal postačovať. Tubus je jednodielny? Tiež by bodla fotka kolieska paralaxy - zaujíma ma či je stupnica +- tak jemne ociachovaná ako u diamonda. Chcel som si ho v Štefanovej obzrieť, ale času bolo málo a záujemcov veľa :)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.