Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 04 Máj 2024, 16:15

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 26 Nov 2013, 22:24 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
Zdravím. Ohnáňam sa po novom puškohľade na HW 57. Do oka mi padol Hawke Varmint 6-24x44. Má s ním niekto skúsenosti? Vydrží na pružine? Aký je obraz? Ďakujem za rady.

Edit Admin: Som to tu doplnil. Nemozme zakladat nove vlakno iba polozenim otazky.

Stranky vyrobcu: http://eu.hawkeoptics.com/hawke-varmint ... 24x44.html

Predajca CZ: http://www.nv-optics.cz/hawke_varmint_6-24x44_sf
Predajca SK: http://www.gestal.sk/eshop/?1147,puskoh ... -2-mil-dot

Tubus puškohľadu je 25,4mm.

Puškohľad Hawke® Varmint® SF bol špeciálne navrhnutý pre poľovníkov a strelcov na terč, ktorí vyžadujú presnosť na dlhú vzdialenosť.

VLASTNOSTI:

•Bočné nastavenie paralaxy
•Optika FMC Verný pohľad
•1/4 M.O.A BDC vežičky
•25,4 mm matné čierne telo
•44 mm objektív
•Odolný proti vode, nárazom a zahmlievaniu
•Dĺžka: 375 mm
•Hmotnosť: 521 g


Prílohy:
hawke_varmint_II.jpg
hawke_varmint_II.jpg [ 27.78 KiB | Zobrazené 2158 krát ]
hawke_varmint_II_2.jpg
hawke_varmint_II_2.jpg [ 50.07 KiB | Zobrazené 2158 krát ]
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 26 Nov 2013, 23:52 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Na pruzine vydrzi, ako ostatne vsetky havkace. Tento ma vsak dost slaby obraz nad 16 x, neista kresba, ide do mlieka. Nepisem len tak, na vlastne oci som to videl.

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Nov 2013, 08:50 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 20:00
Príspevky: 921
Bydlisko: Bratislava
Pali cena je 230e.Pokial pozeras po puskohlade,tak 24x je zvacsenie, ktore po case ti urcite stacit nebude.
Je mi jasne,ze peniaze su asi ako u kazdeho urcujuci faktor,ale pouvazuj nad tymto http://www.pazba.sk/pazba/eshop/0/3/5/110-Puskohlad-Optisan-Viper-8-32X60IR
Ma aj kolecko paralaxy, a zlavu 4% by sme dako uklepali cez Saftu.SCB aspon ja mam v oblube.Netvrdim ,ze to ma obraz
ako big nikko,ci dalsie puskohlady z vyssej triedy,ale rozhodne pomer cena - vykon - doplnky momentalne najlepsia volba
v tejto cenovej kategorii.

_________________
HW97 BLACK MOLLY


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Nov 2013, 14:01 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 24 Júl 2011, 13:02
Príspevky: 63
Bydlisko: Kremnica
Paly tiež som toho názoru ako rollo,nad tých 16x je to hrôza. ale ak si presvedčený o jeho kúpe tak ho zober CZ 174,17 EUR http://www.nv-optics.cz/hawke_varmint_6-24x44_sf ale osobne by som bral tento.http://www.pazba.sk/pazba/eshop/6-1-Pus ... r-10x44IRS


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Nov 2013, 17:23 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
Admin, ospravedlňujem sa.
Vďaka za rady. Palo73 - Vipera 8-32 si nemôžem dovoliť ako z finančných tak aj z technických dôvodov. Puškohľad s rozmermi nad 39 cm si nijako nemôžem dovoliť kvôli systému nabíjania u HW57. Takisto nepotrebujem väčšie zväčšenie ako 24x. Nikdy nehovor nikdy ale neplánujem to na súťaženie. Chcem to hlavne na tréning aby som sa pomaly učil ako - tak odmerať vzdialenosť a prenášať a myslím že tento Hawke by tieto dve veci mal na strednej úrovni zvládať. Veľkým plusom je aj Half Mil-dot pri prenášaní.
Alebo viete o niečom lepšom v cene do 250€ strop ?
Rollo, jaju.79 - je to až také hrozné s tým obrazom (napr. v porovnaní s obrazom u MTC 10x44)? Ak áno, tak asi pôjdem do MTC 10x44.
Dá sa na tento Hawke dokúpiť aj koleso paralaxy?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Nov 2013, 19:05 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07 Júl 2011, 21:54
Príspevky: 1038
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Hawke eclips


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Nov 2013, 20:46 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Som si isty, ze s Varmintom by si bol pri merani sklamany. Ten obraz pri max. zvacseni je fakt pre meranie nepouzitelny. Viper je urcite velmi dobra optika na HFT, na meranie vsak primarne urcena nieje.

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Nov 2013, 22:05 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1800
Bydlisko: Šamorín
...Paly svoj nazor na optiku na pruzinu som ti uz pred casom pisal... Co sa tyka toho Varmintu, poznam dvoch ludi co ho mali, maju... Jeden je jermen, najdes ho tu na fore, ma ho na CZ 200 ke, mohol by sa vyjadrit a druhy je jeden moj znamy, ktory ho tiez mal... nedal si poradit, tiez ho kupil a potom rychlo predal...
Bohuzial za financie, ktore mas k dizpozicii, nic nove, zaroven slusne a pouzitelne, a este aby ti robilo co najdlhsie radost asi nenajdes... Ja na tvojom mieste by som teraz nespekuloval a kupil toho Vipera 10x44, momentalne je za slusnu cenu a urcite sa nan mozes spolahnut, nakolko na pruzine je osvedceny... Ked kupis nieco ine, co nema moc ludi, das to este na pruzinu a nahodou ti to nebude sediet, stale budes spekulovat a skusat... potom zistis, ze si kupil somarinu za 250 eur, ktoru ledva predas za polovicu ceny a si na zaciatku... Presne viem ako sa citis... Vela z nas (aj ja) spekulovalo s optikami aj s flintami a mali sme svoju pravdu, nedali sme si poradit a oplieskali sme kopec penazi zbytocne... Preto ak ti niekto radi, aby si pockal...dosporil a kupil nieco poriadne asi vie o com hovori... a vobec by som nezatracoval kupu z druhej ruky... sam mam niekolko takychto puskohladov a som spokojny... samozrejme, rozhodnutie je na tebe... drzim palce pri vybere... :thumbup:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Nov 2013, 01:23 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 15:42
Príspevky: 348
Bydlisko: Beckov
2 serpa, ďakujem za úpravu nicku :) :)
K Varmintu...
Myslím si, že ak niekto od optiky v cene rádovo do 200€ čaká kvality Big Nikka, mal by prehodnotiť svoje názory :D
Varminta mám na CZ200-ke, teda k výdrži na pružine sa nevyjadrujem - neviem posúdiť. Čo sa týka kvality skla, nedovolil by som si tvrdiť že nad 16x zväčšenie je to katastrofa... Moj subjektívny - opakujem subjektívny názor je, že pri porovnani kvality pre Varmint a eclips je to pri rovankých podmienkach +/- to isté (rovnako som mal možnosť porovnať). Bez pochyby je na svete veľa optík lepších ako Varmint a keď sa pozrieš napr. do Sidewinder-u, tak jasne uvidíš rozdiel a budeš Varmita považovať za nižšiu triedu. Ja som si však nechal upraviť rozsah paralaxy - teda funguje "len" do 55m, doplnil som to 150 mm kolesom zo super šikovnej dieľne "Robo Engineering" a meriam :)
Pravdou však je, že jedným okom aj ja poškuľujem po dačom inom. Dôvodom je kríž, na moje gusto je hrubý a hlavne by som chcel vyskúšať inú osnovu...
Ak by som Ti mal poradiť, viac ako nad teoretickým polemizovaním o tom, kedy je to mlieko a kedy nie, odpovedz si na otázku, ktorú nastavil palo73 - teda aké max. priblíženie potrebuješ pre svoju streľbu. Čím to bude vyššie číslo, tým budeš musieť mať na kvalitu skla vyšší nárok. A je jedno či sa to bude volať Varmint, Viper, Nikko alebo tatramat... Stále si myslím že viac ako optika mi streľbu kazia moje traslavé ruky. :D
Samozrejme, ak chceš kuknúť do kukera osobne, napíš mi SS a skúsime dačo vymyslieť. ;) Prajem aby si dobre vybral a hlavne mal radosť zo streľby.

_________________
Čo bolo: Umarex 850 Airmagnum + Walther 6x42
Čo je: CZ 200 S Colour + HAWKE VARMINT SF 6-24x44 ? Mil Dot


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Nov 2013, 09:29 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 929
Bydlisko: Bratislava
to: jerem
kde sa dá dať prerobiť rozsah paralaxy, vedia to aj na Hawke Sidewinder?
vopred dík za odpoveď

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.