Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 04 Máj 2024, 08:37

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 28 Nov 2013, 13:58 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
Paly750 píše:
Zdravím. Ohnáňam sa po novom puškohľade na HW 57. Do oka mi padol Hawke Varmint 6-24x44. Má s ním niekto skúsenosti? Vydrží na pružine? Aký je obraz? Ďakujem za rady.

Ahoj, mal som možnosť si porovnať v jednom kamennom obchode Varminta (24x), Panoramu (12x), Sidewindera (24x), Sport HD (12x) a najlepší obraz jednoznačne mal Sidewinder a Panoráma a najhorší bezkonkurenčne Varmint, pri maximálnom zväčšení sa na to doslova nedalo pozerať... (dúfam že sa za ten výraz Martin na mňa neurazí :D )
Pár rokov dozadu som Eclipsa mal, je to poriadna robustná optika, na pružine určite vydrží (mne na nej vadil iba akoby plávajúci zameriavaci bod), po optickej stránke je vcelku v pohode, aj keď pri max. zväčšení to tiež nieje to pravé orechové...
Takže ruky preč od Varminta a daj na radu chalanov a na pružinu zober Eclipsa, prípadne ti poradím ja, dolož ešte nejakú stovku a kúp novinku od Hawke - Sidewindera s krížom SR Pro, na vzduchovku podľa mňa lepšia (prehľadnejšia) osnova ako Half Mildot... V cene do 400€ asi nič lepšie ako Sidewindera nevymyslíš, za vyšší level už dáš minimálne dvojnásobok.

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Nov 2013, 19:07 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
Ďakujem za rady. Asi dám na vás a pôjdem do Vipera. Mám možnosť sa aj pozrieť cez Varminta a ak sa podarí tak v blízkej dobe tak aj urobím.
Robo a Varmint v porovnaní so Sport HD čo sa týka kvality obrazu??


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Nov 2013, 20:52 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 15:42
Príspevky: 348
Bydlisko: Beckov
2 Robo: jasné že sa neurazím - a na Teba vôbec nie :), veď ako som napísal - ak porovnáš Varmint so Sidewindrom, radíš rozdiel je jasný.
2 Pedro, je to relatívne jednoduchá vec - písalo sa o tom aj tu na fóre, vlastne zmeníš ohniskovú vzdialenosť vstupnej šošovky (sorry ak som to nedal úplne presne) tým, že ju zašrobuješ hlbšie/plytšie - podľa toho ako ju chceš upraviť. Mne to robili človek čo servisuje mikroskopy, ďalekohľady a tak. - ale to je už OT ;)

_________________
Čo bolo: Umarex 850 Airmagnum + Walther 6x42
Čo je: CZ 200 S Colour + HAWKE VARMINT SF 6-24x44 ? Mil Dot


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Nov 2013, 21:38 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1800
Bydlisko: Šamorín
Paly750 píše:
Varmint v porovnaní so Sport HD čo sa týka kvality obrazu??


...Paly, preslapujes na mieste...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 29 Nov 2013, 01:08 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 24 Júl 2011, 13:02
Príspevky: 63
Bydlisko: Kremnica
Paly u MTC máš montáž v cene + malé koleso. na váhovo ľahučkú pružinovku ako HW 57 by som moc nešpekuloval z variabilom pri plnom výkone 13-15J .iné by bolo ak by si ju zaťažil.+ 800-900g.aj z tým musíš počítať. :hurt1: aj tu plati 2x meraj a raz rež.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 03 Dec 2013, 17:22 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
Dal som nakoniec na vaše rady a rozhodol som sa pre Vipera 10x44 SCB. Už ho mám aj doma. Ešte raz vďaka za rady, hádam budem spokojný. :thumbup:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 03 Dec 2013, 21:13 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Blahozelam, Viper 10x44 je dobra optika. Urcite budes spokojny. Na HFT je idealna a ked si ju nasadi mimozemstan Ivco na Steyr, tak obsadi v FT lige 2. miesto ako minuly rok v Horarni.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 03 Dec 2013, 21:29 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 09 Aug 2013, 20:59
Príspevky: 59
čo sa teda stane, keď Ivco nasadí NS Diamond? :ghee:
Viper je už nahodený na HW57, ak sa zadarí tak zajtra by som ju chcel nastreliť. Ak budem mať cestu do Army Shopu v ZOC MAX PO tak sa pozriem cez Hawke varmint 6-24 a porovnám obrazy. Ale cez vipera sa pozerá celkom slušne.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 04 Dec 2013, 11:03 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 04 Sep 2012, 12:58
Príspevky: 262
Bydlisko: Košťany nad Turcom
S NS Diamond by ho to prestalo bavit...
Paly hod fotky do temy o tvojej HW ako to teraz vyzera ,aj ked sa vyklopi diabolkovy vyklopok.

_________________
FT:Steyr LG 110 HP Hunting + MTC 8-32x60
Slavia 630
Hoyt Pro Force Carbon Plus
Martin Phantom X4
SF Optimo +


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Dec 2013, 21:08 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
Robo píše:
...prípadne ti poradím ja, dolož ešte nejakú stovku a kúp novinku od Hawke - Sidewindera s krížom SR Pro, na vzduchovku podľa mňa lepšia (prehľadnejšia) osnova ako Half Mildot... V cene do 400€ asi nič lepšie ako Sidewindera nevymyslíš, za vyšší level už dáš minimálne dvojnásobok.

Po nedávnej skúsenosti s novým Sidewiderom (posunutá osnova, obr.dole) beriem svoju poslednú radu späť!
Obrázok

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.