Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 19 Apr 2024, 20:13

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 06 Sep 2010, 21:47 
Offline
nováčik
nováčik
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Aug 2010, 11:35
Príspevky: 49
Bydlisko: Szczecin, Polska (Štetín, Poľsko)
Może was zainteresuje. Delta Optical będzie miała w swojej ofercie nową lunetę opartą na konstrukcji Weaver Tactical 4.5-14x44, będzie to kolejny klon tej lunety po Light Stream (więcej tutaj http://www.light-stream.co.uk/spec.htm). Krzyż w tej lunecie, tak jak w oryginale, będzie w pierwszym planie optycznym (FFP- first focal plane), czyli skala krzyża będzie zachowana dla każdego powiększenia. Zdecydowanie mocną stroną tej lunety jest krzyż zaprojektowany przez naszego kolegę Jarka Matuszewskiego vel yaro przy wielkiej pomocy Stefana Nyka vel Stn.

A oto efekt tej pracy



Obrázok


Obrázok

Fotki na żywo z wersji testowej celownika są tu http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=903728#903728


Więcej informacji o lunecie znajdziecie tu http://www.airguns.pl/node/2094
a dyskusję na jej temat tu http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=67462

Luneta ma się pojawić w sprzedaży około listopada (November) tego roku. Podobno cena będzie w okolicach 1400 PLN (ca. 360 EUR)

_________________
Walther Hunter, DOT 4-16x42


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Sep 2010, 23:28 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
pár postrehov na základe mála informácií z opisu jurajski:

vychádzam z toho, že táto nová optika je postavená podľa spomenutého Weaver-a:

- podľa mňa zbytočne prepracovaný kríž, strelec sa skôr v ňom stratí, ako ho využije. Výhodnejšie by bolo použiť zjednodušenú alternatívu, napr. SCB.
- predná paralaxa ma neskutočne zaskočila, to snáď nieeeee.
- pri tak prepracovanom kríži mať vysoké komínky rektifikácií je podla mňa hovadina ako voda v koši. Úžasná mamba.....
+ kríž v prednej ohniskovej rovine
+ zväčšenie a veľkosť optiky napovedajú kvalitnému obrazu.
- vysoká cena...... ( žeby je by tú cenu tak vysoko vyhnal ten prototyp zámernej osnovy ???? ).

Ak túto optiku navrhoval niekto z FT/HFT kruhov, tak riadne prestrelil. Možno to vidím až moc čierno a optika prekvapí. Napriek môjmu osobnému pohľadu pri málo informáciách som na túto optiku zvedavý. Hm.....

PS: Ak je táto optika primárne určená na HFT, tak všetko čo na sebe má je jej k ničemu, tobôž ten kríž. Na HFT stačí aj DUPLEX. A keď už tak HFT.... NHFT takto nič ????? prisvietenie kríža ešte súdruhovia neobjavili ????


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 00:02 
Offline
nováčik
nováčik
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Aug 2010, 11:35
Príspevky: 49
Bydlisko: Szczecin, Polska (Štetín, Poľsko)
Zgadza się, wielu ludzi używa do HFT Duplexu i im to wystarczy. Ja sam wolę jak na krzyżu jest trochę więcej. Na WHFTA brakowało mi tych kresek do brania poprawek na wiatr, a wiało okrutnie. Natomiast cena wydaje mi się śmiesznie niska jak na optykę produkowaną w Japonii. Light Stream za swoją optykę chce ?439 (524 EUR).

_________________
Walther Hunter, DOT 4-16x42


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 00:21 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
Áno, sám používam osnovu SCB, ktorá mi bohate postačuje. Nie je na nej málo a ani veľa. Na vyobrazenom kríži sa jeho tvorca doslova vyzúril. Neviem si celkom živo predstaviť pri HFT udržiavať tras, dych a ešte aj kilzónu v určitom bode tej spleti "horizontálnych a vertikálnych čiarok bodiek a čísel". Niekedy je menej viac. K tej cene..... neviem tam nájsť pomer k jej výkonu. Viem si predstaviť menej komplikovaný kríž s paralaxou SF ( komínky rektifikácií radšej nespomínam-priznajme si, koľko z nás kliká ??? ). V tomto prípade by som bol ticho a pozeral by som sa von oknom :shock:

Pozdravujem Jarka a Stefana ;)


Naposledy upravil ferin dňa 07 Sep 2010, 00:35, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 00:35 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
kedze som par dni uvazoval, ze vymenim mojho Bushnell-a 3200T 5-15x40 a hladal som nahradu, tak tiez poviem co mi chyba u Delty.
-predna paralaxa ja len o zvyku a udajne je toto riesenie aj lacnejsie a odolnejsie. je to fajn
-IBAŽE!!! ak by to bolo na vzduchovky tak by som cakal paralaxu iba od 8m do cca 70m podrobnejsie pretoze viac nevyuzijem :)
-dalsi problem je IBA 14x zoom co akoze vobec nestaci na presne urcenie vzdialenosti takze ta jemna osnova je tam vazne zbytocna. (24x a nema to chybu)
-asi preto vyrobcovia tak natlacia tie rozostupy od 30m do nekonecna. lebo aj tak sa tu uz ostrost pri 14x zoom nemeni a neviem merat vzdialenost.
-vezicky som si oblubil mne sa pacia ale co naklikam ked neviem zas zamerat tu vzdialenost 40m vs. 50m a na druhej strane od 15m do 25m netreba klikat vobec :)
Tolko ohladne FT

HFT tam je to jedno. Zoom postacuje a 14x robi optiku zaujimavejsou aj pre hobby strelbu. Pri HFT ma premyslena osnova potom svoje vyhody. ale zas vezicky su pri tejto discipline zbytocne.

Moje stanovisko:
na FT urcite nie ani na pruzinovku ako je AAPS by som ju nedal. jediny parameter ma nepresvedcil :( . Pri 14x zoome nevyuzijem ani osnovu a ani vezicky pretoze nezistim vzdialenost dostatocne presne. (jedine podla kill zony 4cm a jemnej osnovy ako pisu na polskom webe) ale ja si radsej klikam vezickami no.

na HFT je ako stvorena. mozno to podsvietenie by bolo fajn ale o kolko by sa to predrazilo na takej zlozitej osnove netusim. Vezicky mozno trosku zbytocne nadniesli cenu. vazne netusim naco tam su ked to ma iba 14x zoom (aj ked ho pri HFT nevyuzijem). Pod 15x zoom su vseobecne takticke vezicky blbost.

ale to je moj nazor. zatial mi to nevyhovuje. bude to tym, ze som v tom este lama :) a pouzivam jednoduchsie sposoby strelby.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Naposledy upravil MarekZCKE dňa 07 Sep 2010, 01:27, celkovo upravené 7

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 00:41 
Offline
nováčik
nováčik
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Aug 2010, 11:35
Príspevky: 49
Bydlisko: Szczecin, Polska (Štetín, Poľsko)
ferin píše:
.... Neviem si celkom živo predstaviť pri HFT udržiavať tras, dych a ešte aj kilzónu v určitom bode tej spleti "horizontálnych a vertikálnych čiarok bodiek a čísel". ...

To musisz se dać lepszy trening , najlepiej siłownia fitness i zen ;)
Wybacz offtopic :)

_________________
Walther Hunter, DOT 4-16x42


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 00:58 
Offline
nováčik
nováčik
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Aug 2010, 11:35
Príspevky: 49
Bydlisko: Szczecin, Polska (Štetín, Poľsko)
Tutaj znajdziecie post yaro o tym dlaczego taki a nie inny krzyż http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=881632#881632

_________________
Walther Hunter, DOT 4-16x42


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 01:25 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
juraj ma proste pravdu. na toto musime asi este vela trenovat :) je to premakane naozaj. precital som si polske forum do bodky (dakujem stryckovi google translate) . ale chce to vazne lepsi trening a zvyknut si na overene sposoby strelby (poliaci su machry v tomto). zatial sa mi vsak paci system klikania vezickou kde je to jednoduche a vietor riesim tak, ze ked ho mierne registrujem na 40m posuniem zasah pre istotu o 1cm do strany :-D a na to mi postacuje ako prasa tlsta osnova u Bushnell.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 06:24 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
to už potom asi skorej nový Hawke Sidewinder Tactical 6,5 - 20 x 42 s 1/2 mildotom 20 kde sú aj tretinkové čiarky aj 0,2 mil na meranie a je to krásne prehladné a podsvietené... a hlavne paralaxa sa šteluje kolečkom...

http://www.hawkeoptics.com/riflescopes/ ... /index.php

ja osobne už asi další puškáč kúpim so sidewheelom... predná paralaxa sa blbo šteluje... zvlášť u takejto FT disciplíny...

uznávam velmi sa mi páči SCB kríž ktorý je v MTCčkach ale zasa chýba mi tam to vertikálne škálovanie ktoré na tejto delte je... aj ked je to preplácané... tá osnova by mohla byť jednoduchšia v štýle SCB iba po 5 dotov rebrovanie dole aj s horizontálnymi čiarkami ale perfektná je na tom to bočné pravítko delené 0,2 dotíkmi na meranie to by bohate stačilo

a rozmýšlal som nad tým klikaním... marekczke to tak robí, čo má síce podmienku mať to brutálne "otestované" ale žiadny problém s tým nemal... a potom by to nebol problem aj s tym 1/2 mildotom 20 lebo si strelu vyrovnáš do nuly a vietor krásne odhadneš podla bočných dotov na kríži a netreba ani SCB kríž... (priznajme si to sme lenivý klikať :D :D :D ) a ked už puškohlad má tactical vežičky tak to nie je najmenší problém... pekne na vežičke mal nalepený papier pri akej vzdialenosti koľko klikov a bolo... a už len taká drobnosť že 300 € :D :D :D

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 08:16 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
ferin píše:
Ak je táto optika primárne určená na HFT, tak všetko čo na sebe má je jej k ničemu, tobôž ten kríž. Na HFT stačí aj DUPLEX.

Áno HFT sa dá odstrieľať aj s duplexom. Že by to ale bolo nejako pohodlné nemôžem povedať. Táto osnova je na to síce trocha hustá (aspoň na môj vkus), ale bola by vhodnejšia ako duplex.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.