Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 26 Apr 2024, 10:56

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 08:22 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 21:08
Príspevky: 484
Bydlisko: NMn/V
Pozrite na tuto sajtu http://www.calguns.net/calgunforum/show ... p?t=330351 fotky sidewindra tactical.
Celkom pekne by som povedal!

_________________
Weihrauch HW100S .177 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Slavia 620 r.v. 1973


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 08:23 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
[/quote]
To musisz se dać lepszy trening , najlepiej siłownia fitness i zen ;)
Wybacz offtopic :)[/quote]



Ten zen by možno pomohol aj tomcatovy :lol: :lol: :lol:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 09:18 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
ono treba si určiť čo človek chce, na čo to potrebuje a hlavne ako to bude využívať a koľko za to zaplatí...

či chce ísť metodov presnej paralaxy a tým pádom drahšieho puškohladu a s klikaním (v prípade jednoduchšieho kríža), alebo metodou odhadu pomocou kríža a stačí menšie rozlíšenie a lacnejší puškohlad bez klikania

1. optiky s priblížením 6-24 a viac sú určené na určovanie vzdialenosti pomocou paralaxy takže môže byť aj duplex ked sa to tak vezme (samozrejme treba naklikať v prípade jednoduchého kríža)

2. optiky s priblížením 4-16 a menej musia mať zložitý kríž, kde musí byť vela rôznych "rozmerov" pretože podla paralaxy sa dá presne merať tak do 25 m potom už je to "odhad" takže sa meria presná velkosť pomocou kríža kedže poznáme velkosť killzony sklopky 40 mm tak sa to musí odhadovať a prepočítavať (čo je podla mna pracnejšie ako metoda č. 1 ale tá zasa vyžaduje drahší a kvalitnejší puškohlad), čiže puškohlad je síce lacnejší ale je pracnejší a nie je potreba preklikávať lebo môžem strielať podla osnovy...

ja osobne to vidím na nejaký kompromis ideálny ten sidewinder 5 - 20 priblíženie a 1/2 mildot 20 ktorý bude použitelný aj na iné veci ako iba na FT a HFT strelbu ale kludne aj na terčovú strelbu alebo len na plinking a pod... a nebudem sa strácať v hustom kríži ani sa nestratím pre hrubý mildot alebo duplex...

nuž čo máme robiť ked my hladáme vždy kompromisy... keby sme mali kopec penazí tak si každý kúpi na FT diamonda 10-50... na benchrest nejaké pevné 20x50 sklo na plinking nejaký menší variabil atd.... ale takto musíme robiť riešenia cena/vykon/užitok :(

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 09:26 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
hmmm ten kríž vyzerá velmi slušne...

toto je 10 násobné prilbíženie SW tac 4,5 - 14 x 42

fotené večer už za šera na vzdialenosť 227 y čiže cca 200 m (kríž je 1/2 mildot 10x)

Obrázok

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Naposledy upravil madbugie dňa 07 Sep 2010, 09:35, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 09:33 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 21:08
Príspevky: 484
Bydlisko: NMn/V
Ved preto som to sem dal, je to parada ak to nie je fake. Celkom rozumna volba ten sidewinder tactical 5-25 :)

_________________
Weihrauch HW100S .177 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Slavia 620 r.v. 1973


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 09:46 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
myslim že to nie je fake... aj alexxxus ich už oba testoval a hovorí že sú to dobré sklá aj ked ten 6,5 - 25 má trošku horšie svetlo ale len o chlp...

a ked sa pozrieš na obrázok tak ten stlp máva tak cca 20 - 25 cm hrúbku zaberá cca 1 mildot čiže to je

(0,2 x 1000):1 = 200 m čo by zodpovedalo a fotka je podla mna ešte vždy o 50 % horšia ako reálny pohlad

a toto je mildot 10 a mildot 20 bude ešte presnejší... v BAR momentálne za 250 libier = 300 € + doprava...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 10:16 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Madbugie tvoje príspevky sú trochu zavádzajúce. Aj pri klikaní a tak isto aj pri neklikaní teda iba odhadom (nadsadzovanie alebo posadzovanie) pomocou kríža je pri súťažiach výhodou čo najväčšie zväčšenie práve kôli meraniu vzdialenosti Čím presnejšie zmeráš vzdialenosť, tým presnejšie vieš o kolko čiarok alebo dotov máš kríž podvihnúť a to sa rovná väčšej úspešnosti.

Čo sa týka benchrestu 20x50 je nič moc na 50m vidíš prd kam to letelo. Tam tiež všetci volia max zväčšenia.

A tiež ma vždy pobaví keď niekto začne básniť o Nikko Diamondovy :lol: Chlapy tá optika je zložená z dvoch dielov!!! :o :shock: (tiež som nad ním rozmýšlal a už som aj jeden kus mal zajednaný ale keď som toto zistil tak som to odriekol) Týmto nechcem povedať že je to zlý puškohlad, to určite nie, ale za dvojdielny tubus dať 700-800 eur to ani náhodou.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 10:40 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
caco... zavádzajúci madbugie to myslel tak, že tu sa preberajú dve možnosti... lacná a drahá optika a k nim prislúchajúce zväčšenie a hlavne typ kríža...

(že vlastne prečo má tá delta taký šalený kríž... a priblíženie len 14x,... čo je na paralaxu použitelné tak do 30 - 35 m)

(už potom či človek kliká alebo nekliká je len o jeho komforte strelby či bude mieriť stále na stred alebo "odhadom")

mám na to tak kúpim drahú optiku s velkým priblížením t.j. možnosťou presného merania pomocou paralaxy... čiže stačí obyčajný hrubý mildot odmeriaš presne viež že máš mieriť 3/4 dotu dole a strelíš šmytec...

nemám na to tak musí stačiť lacná optika s menším priblížením t.j. možnosť merania paralaxou po 25 m už tak nejak odpadá, tak si to musím zmerať pomocou kríža a tu už obyčajný mildot nestačí preto musí byť osnova zložitejšia s 1/4 dotmi 1/2 dotmi 3/4 dotmi atd.

samozrejme ideál je super optika so super krížom so super priblížením ale na tú nikto z nás nemá...

preto mi na súťaži bol NS Airking 3-9x42 s obyč. mildotom (ktory ani nie je true) a prednou paralaxou (tuhou ako prasa) vlastne skoro naprd., zatial čo MTC Viper 10X44 s SCB osnovou a SW bol celkom použitelný...

no a k tomu diamondu... ja to tiež nechápem dať toľké peniaze za puškohlad pričom o polovicu lacnejšie puškohlady (aj tak je to stále 400 €) poslúžia na vzduchovkách určite rovnako...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 12:17 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
"samozrejme ideál je super optika so super krížom so super priblížením ale na tú nikto z nás nemá... "

Ja si myslím že takúto optiku mám práve teraz na puške :lol:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 12:51 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Dobre by bolo keby si nejakú recenziu + test spáchal...


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.