Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 05:22

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 13:23 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
To ako ja?
Tento týždeň dokončím barák a potom bude možno chvýla času aj na testovanie. Na akú vzdialenosť sa zvykne robiť box test a aký je presný postup? Nikdy som to nerobil.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 13:33 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
tusim 30m, 5 ran do jedneho mista, naklikas nahor, zas 5 ran, naklikas doprava, zas 5 ran naklikas dole, 5 ran, dolava 5 ran, ktore by mali byt na mieste prvych 5 ran, potom je este ceresnicka, ze naklikas polovicu hore a doprava a mal by si sa ocitnut v priesecniku...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 13:52 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
caco píše:
To ako ja?

Áno. :)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 15:03 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
30m neni vela? Teda vonku. Zafúka pri terči vietor ani si to neuvedomíš, ale s diabolkou to pohne a ty si myslíš že niečo nie je ok.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 15:05 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 21:08
Príspevky: 484
Bydlisko: NMn/V
Mne sa to na 30m tiez nezda, to nebude objektivne :oops:

_________________
Weihrauch HW100S .177 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Slavia 620 r.v. 1973


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 15:33 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Ale už sme dosť OT od Delty.
Čo ma max prekvapilo je stále tá nešťastná predná paralaxa. Ale že vraj to je menej náročné na výrobu tak asi takto šetria chechtáky (eurá) a pri HFT je to aj tak jedno. Ďalšie čo ma hodne zaskočilo je pri takomto malom zväčšení a objektíve iba 44 tá vyslovene brutálna cena :o
Ten kríž mi nepríde ako až taká blbosť pretože si viem dosť dobre predstaviť fanatického strelca strielajúceho iba HFT ktorý má puškohlad nastrelený na 20m a vie dokonale čítať vietor, má zmáknutý vplyv dažďa na dráhu letu diabolky a podobné "nepriaznivé vplyvy". Pri zameriavaní na sklopku 30m vzdialenú vie že napr. pri miernom vetre z lava musí dvihnúť na 2 kríž od stredu a posunúť sa do prava na druhú čiarku. Alebo 40m silný vietor z prava, tak vie že má dvihnúť až na povedzme 4 kríž od nastreleného stredu a posunúť sa do lava na 4 čiarku atď, atď, atď. Uznávam že na prvý pohlad vyzerá dosť chaoticky ale podla mňa má logiku. No a ešte jedno velké mínus je, že neni podsvietený. To je v lese velmi dôležité pri takom jemnom a zložitom kríži :(


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 19:59 
Offline
nováčik
nováčik
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Aug 2010, 11:35
Príspevky: 49
Bydlisko: Szczecin, Polska (Štetín, Poľsko)
Caco z ust mi to wyjąłeś (a raczej z palców ;) ), sam bym lepiej tego nie napisał. S mojou slovenčinou vyzeraloby to strašne.

_________________
Walther Hunter, DOT 4-16x42


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 20:11 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
jurajski kludne píš ako chceš :D
Všetci to vieme prečítať a aj viac menej preložiť. Našťastie polský jazyk má velmi, velmi blízko k slovenskému :D
A kto to nepochopí, tak sa opýta ešte raz :D


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 20:41 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
caco s tvojim predošlým-predošlým príspevkom sa nedá nič iné len súhlasiť...

ad test nového nikka v podstate stačí aj na 20 m (10 m by už nebolo vypovedajúce) s vetrovkou nastreliť ale aspoň 40 či 50 klikov pokaždé odklikať...

ad predná paralaxa je určite jednoduchšia stačí jedna kontramatka navyše a pomerne silná pružina ktorá to odzadu tlačí... a ked je kvalitne urobená tak to nie je problém napr. marekczke na tom bushnele elite to pekne krútil jedným prstom tak že zvyškom ruky podopieral vpredu flintu čo celkom ide... ale ja ked chytím toho airkinga do ruky tak aj 3 prstami mám čo robiť aby som to otočil (tuhé ako fras)

a na tom kríži sa mi celkom pozdáva tá pravouhlá meracia osnova alebo ako by som to nazval vlavo dole... a možno by ten kríž mohol byť aj trošku jednoduchší tým pádom keby sa to strelci naučili používať ak to dobre chápem tak je to delené na 0,2 doty...

ad jurajski v pohodičke

len rozmyšlam nad tym prečo nevzali klasickú preverenú deltu 4-16x42 a len tam nešupli nový FT kríž... ale hlavne to podsvietenie je chýbajúce... aj to je jeden z dôvodov prečo som deltu vypustil zo svojho zoznamu...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2010, 23:26 
Offline
nováčik
nováčik
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Aug 2010, 11:35
Príspevky: 49
Bydlisko: Szczecin, Polska (Štetín, Poľsko)
No to w może napiszę w jaka była geneza powstania takiej lunety.

W Polsce już od kilku lat jest podział na tych co strzelają FT i na tych co strzelają HFT. Strzelcy FT mają dość duży wybór dobrej optyki, od Big Nikko aż po najnowszego Schmidt und Bender. Brak było natomiast idealnej optyki do HFT (pewnie nigdy takiej nie będzie ;) ).

Od długiego czasu na polskim forum toczyła się dyskusja jaką optykę do HFT ludzie chcieliby mieć. Jako że najczęściej do HFT używa się powiększenia od 6x do 12x (znam takich co używają nawet 14x), prawie nikt nie używa lunet z powiększeniem większym niż 16x (wyjątek to dość często spotykany Leupold VX-III 6.5-20x40 EFR i to raczej na sprężynach). Tak jak już nikt nie używa do FT optyki z powiększeniem poniżej 40x.

Popatrzcie sobie na listy zgłoszeń znajdziecie tam informacje o optyce jekiej ludzie używają
http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... utput=html
albo tu
https://spreadsheets.google.com/ccc?key ... ey=CJH9p2Y

Druga sprawa to krzyż. Najczęściej w użyciu jest duplex i mildot, ale spotyka się też często MP8, MP20 i inne podobne. Każdy też chciałby aby siatka (osnova) była wyskalowana na jego ulubione powiększenie. Ale jak to zrobić aby każdy dostał to czego chce? Najlepiej w tym przypadku aby krzyż był w pierwszym planie optycznym. I tu dochodzimy do sedna. Ciężko jest zaprojektować optykę od zera (nula). Wzięto więc sprawdzoną konstrukcję Weaver Tactical, która spełnia te wymagania i jeszcze wiele innych jak na przykład zakres ostrości i dorobiono do niej siatkę.

Chciałbym jeszcze odpowiedzieć na głosy, że taktyczne wieże niepotrzebnie podwyższają cenę. No cóż, nie do końca. Konstrukcja optyki już istniała, myślę że zmiana projektu kosztowałaby dużo więcej. Weźcie też pod uwagę kwestie licencji, nie jestem pewien czy taka zmiana byłaby możliwa.

Ten celownik jest do HFT i tak trzeba na niego patrzeć.

_________________
Walther Hunter, DOT 4-16x42


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.