Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 29 Apr 2024, 09:16

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 153 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 26 Sep 2016, 08:46 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Osnova je celkom dobra na tom puskohlade, normalne sa mi to pozdava.
Kominky - bezne prevedenie pre tuto triedu puskohladov.


Prílohy:
osnova_kandar.jpg
osnova_kandar.jpg [ 30.36 KiB | Zobrazené 944 krát ]
kandar_kominky.jpg
kandar_kominky.jpg [ 36.99 KiB | Zobrazené 944 krát ]

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 26 Sep 2016, 08:59 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 929
Bydlisko: Bratislava
nie si sám, tiež som naň hľadel až podozrivo dlho, ak by som začal s HFT s veľkou pravdepodobnosťou by som skúsil práve tento puškohľad.

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 27 Sep 2016, 01:00 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Uz je na ceste. Urcite o nom napisem ked ho vyskusam.

Update: Puskohlad odchytili colnici :( Dokonca sa najprv dozadovali "licencie na dovoz zbrani" - toto sa mi nastastie podarilo ukecat telefonicky, ze sa jedna o hracku na airsoftovu pusku, coho by mala byt dokazom aj nizka cena.

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 29 Okt 2016, 09:10 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30 Apr 2014, 06:59
Príspevky: 53
Petrof píše:
To BSA 8-32x44 mám a je použiteľný na strelbu. Pri 32x mierne rozostrený ale dá sa zvyknúť. Na 20x ostrosť úplne v pohode by som povedal že nadštandard. Paralaxa má dosť veľký rozsah takže postačuje aj menšie kolečko. Kríž milldot trošku hrubší ale dá sa naň zvyknúť. Za tie peniaze dobrá kúpa.



Presiel uz nejaky cas. Drží nástrel ?

Ja rozmyslam nad "Barska Varmint Rifle Scope 10-40x 50mm Adjustable Objective Matte"

_________________
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 29 Okt 2016, 20:51 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06 Sep 2010, 17:28
Príspevky: 656
Bydlisko: Levice
Co ho mám tak zatiaľ nástrel OK. No vela ho nepouzivam nakolko je na chlapcovom crosmane PCP. Ale švagrov chlapec ho má na Air Arms 400 a zatial OK.

_________________
HW100T,Hawke Sidewinder 30 8-32x56,Kozap č.21
Crosman 1377mod.
Crosman1 2240-PCP mod.24" long barrel,Tasco 3-9x40 AO
Crosman2 2240-PCP mod.20" long barrel,BSA Deerhunter 8-32x44
FT-HFT Klub Horáreň Nový Tekov
:.m: :.s: :.r: 2016 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2015 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2014 :winner:
:.m: :.s: :.r: 2012 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2011 :winner:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 30 Dec 2016, 12:44 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
Igi, ako hodnotis s odstupom casu puskohlad Kandar?

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 31 Dec 2016, 12:11 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Ani trocha neľutujem, že som ho kúpil!
S Kandarom som odstrieľal asi 8 súťaží a dohromady aj s tréningmi 6 krabičiek diaboliek. Po niekoľlých súťažiach som našiel optimálne nastavenie AO na cca 27yd, čo celkom komfortne pokrýva HFT vzdialenosti. Osnova je doslova stavaná na túto súťaž: Nastrelené mám na 19m a 25m a všetky ostatné vzdialenosti mám v oblasti, ktorá je podelená na osnove ešte na half-mil-doty. Na blízke vzdialenosti je to výrazne presnejšie ako 3 „burris-doty“. Ovládanie je AO je veľmi čisté a tuhé tak akurát. Klikacie točítka sú typicky čínske – dajú sa ovládať aj prstami ale mám pocit, že hmatník a hriadeľ sú spojené s malou vôľou. Na pohyb kríža, to nemá síce vplyv, keďže ten aretuje „klikátko“ na hriadeli. Na windage som po prvom nastrelení už nikdy nesiahal a potom ako som vždy pred súťažami začal dolaďovať úsťovú rýchlosť, tak ani na eleváciu. Osnovu mám na súťažiach vždy osvetlenú na červeno (je možné prepnúť aj na zeleno), čo hlavne v decembri dosť pomohlo. Jedna baterka vydrží na stredné nastavenie asi tak maximálne 4 súťaže. Čo sa týka optických kvalít, tak nijak nevybočuje z radu „značkových“ čínskych výrobcov ako Hawke, Delta, Falcon, MTC... Podľa Kubajzza, ten Kandar vyšiel pravdepodobne z tej istej OEM fabriky ako všetky ostatné „číny“. Chyba paralaxy je znesiteľná a dá sa kreatívne využiť na odhadovanie vzdialenosti. Nepríjemné sú javy, keď do puškohľadu svieti cez okulár – tomu by pomohla očnica, ku ktorej som si ale vypestoval averziu. Slnko z objektívu nie je až také strašné, ale aj tak by sa tým nedalo nič spraviť, pretože na objektíve nie je závit pre clonu. Na dioptrickej korekcii chýba „kontramatka“, takže po nastavení som ju pre istotu prilepil lepiacou páskou, keďže pohyb okulára má vplyv na chybu paralaxy. Alternatívne by tam šlo dať o-krúžok.
Optika, alebo „jednodielna“ (skôr trojdielna) oceľová Kozap ma zradili len na jednej dosť mrazivej súťaži, keď sa mi zámer náhle posunul o celý mildot doľava. Predpokladám, že išlo o dôsledok uvoľnenia pnutia po montáži, ktorú som robil za teploty o 35 stupňov vyššej ako sa v ten deň strieľalo. Podozrievam hlavne to oceľovú montáž, ktorá je z iného materiálu ako hliníkové telo puškohľadu a zbrane. Potom ako som uvoľnil skrutky a znova dotiahol pomocou momentového kľúča, tak sa mi to už viackrát nestalo. Pušku ale nechávam pred súťažou na noc vychladnúť.
Určite by som ho nemenil za v Česku populárny Burris, alebo „poľskou hviezdou“ Sightron, pretože na poslednej 100 sklopkovej súťaži, Kandar porazil 5 Burrisov, 3 Sightrony a aj jeden Leupold (medzi ďalšími značkami).

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 31 Dec 2016, 15:10 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Igi, super zhodnotenie. Podľa mňa si potvrdil už staré a známe, že nie je všetko zlato čo sa blyští. Nie vždy a všade musí mať optika za nie malí peniaz navrch.

_________________
EX


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 31 Dec 2016, 15:58 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
Igi vdaka za hodnotenie z pohladu majitela. Prave riesim nahradu za Simoninho Vipera 10x44 na HFT. HFT sa nemienime serioznejsie venovat, tak dost podstatna je cena. Viper je tazky, velky a opticky za zhorsenych svetelnych podmienok je to katastrofa, s cim urcite nebudu suhlasit ludia co Optisan Viper vynasaju do vysin ako etalon kvality na HFT. Aj ja som si to myslel, nez som po cca dvoch rokoch pozrel znovu do tohto Vipera.
Moj zoznam zatial vypada takto:
Sightron SIH 4-12X40 FTMD
Optisan HX 4-12x40 AO
KANDAR 10x42 AOE
Keby som sa chcel HFT seriozne vanovat, urcite by som nesiahol pre Burris Timberline 4,5-14x32, ktory pouzivam. Ja neviem podla obrazu u tejto optiky odhadovat vzdialenost, obraz je od cca 15 do 41 m skoro rovnako dobry. Mne sa skor pozdava Vortex Viper PST 2,5-10x32. Na niekolko HFT pretekov za sezonu je ale mimo rozsah financii, ktore som ochotny do toho dat.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 01 Jan 2017, 21:17 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Myslim, ze v HFT sa optika podiela na vyslednom uspechu podstatne menej ako v FT. Par top polskych strelcov pouziva dokonca puskohlady s max. zvacsenim len 9x a ked mam pravdu povedat tak neviem ci by som pohladom do cudzieho puskohladu dokazal rozoznat co je 10x42, 10x32 alebo 9x40. Cim vacsia ostrost obrazu, tym slabsi vykon za znizenej vidietelnosti. Podla ostrosti je odhodovanie vzdielnosti aj pre mne dost narocne. Trocha jednoduchsie mi pride vyuzit chybu paralaxy a nacvicit si vzdialenosti podla toho o kolko sa pohne zamer, pri pohybe hlavou - vtedy ma dokonca optika s vacsou chybou paralaxy navrch. Dolezitejsie je potom mat dobre nastavenu licnicu a zachovat vzdy presnu polohu oka pri miereni.

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 153 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.