Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 04 Máj 2024, 20:42

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 153 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 05 Feb 2016, 19:20 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 756
Bydlisko: Limbach
palo73 píše:
Trosku si dovolim vniest svetla :mrgreen:
ostrenie je zavisle od priblizenia,cize v discipline FT si zamerias a strielas na napriklad 20x a od 20m ides na 40x a tazka pohoda
pri HFT asi pojdes na 10x a to z najvacsou pravdepodobnostou fungovat bude.

Tiez som zvazoval,ale nakoniec stupajuca cena a cena montazi + riziko made in china + dalsie veci sa mi to uz zda dost len tak na skusku a bez DPH ho nedostanem.

Pokial ho Heno poriadne neotestuje,alebo nezapozicia niekomu z klubu na full test vsetko su len dohady.

Osnova je fakt skvela


Rozsah ostrenia nezavisi od priblizenia. Pri nizsom priblizeni sa zvecsi hlbka ostrosti a obraz vyzera ostry v sirsom rozsahu vzdialenosti, robi to to iste ako clona na objektive ( Palo73 vie, co to robi ...). Pomoze iba predstavna sosovka. :pleur3: :pleur2: :pleur1:

_________________
Evanix Blizzard, AR6, U850 Hunter, DU-10 Condor, 2x HW97k, HW100, Daystate GP, Ripley AR5s, Anschütz 9003, Gamo PT-80
kukam cez 3x Big Nikko, Optisan 8-32, Walther 6x, Visionking 4-48x65, FireWolf 3-9 x32AO
Diktátor Národného FT centra v Limbachu, nafúkaný /na 200 barov/ manager pecenych klobasok a kvapalnych elektrolytov


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 06 Feb 2016, 16:56 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Apr 2011, 09:44
Príspevky: 541
Bydlisko: Bratislava-Dubravka
Stale mi to vrta v kebuli a neleze to tam, nasiel som tuto stranku http://www.riflescopesuk.com/vector-opt ... s-919.html a pisu tam podla googla, ze na malom zoome zaostruje od 10yrd co je cca 9m a potom to sedi na nove pravidla.
Heno skusal si to doladit na malom zoome s ocnou korekciou na 9m? Alebo je to blbost?

_________________
Weihrauch HW100 FSB Hawke Sidewinder ED 10-50x60


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 06 Feb 2016, 18:15 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 756
Bydlisko: Limbach
Aj ja som to kupoval pod dojmom toho, ze to pojde. Problem je v tom, ze su rozne verzie toho puskohladu s roznym zvecsenim. Tie udaje s kratkymi vzdialenostami sa vztahuju na variantu puskohladu s malym zvecsenim.

_________________
Evanix Blizzard, AR6, U850 Hunter, DU-10 Condor, 2x HW97k, HW100, Daystate GP, Ripley AR5s, Anschütz 9003, Gamo PT-80
kukam cez 3x Big Nikko, Optisan 8-32, Walther 6x, Visionking 4-48x65, FireWolf 3-9 x32AO
Diktátor Národného FT centra v Limbachu, nafúkaný /na 200 barov/ manager pecenych klobasok a kvapalnych elektrolytov


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 24 Sep 2016, 20:11 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Konecne som nasiel to spravne vlakno kde by som sa mohol spytat, ci uz niekto skusal objednavat puskohlad z Aliexpress(u)? Zaujima ma hlavne, ci je to ten tym tovaru, ktory zvyknu colnici odchytavat, alebo nechaju ho ist...

Vzhladom, na moju nulovu ucast na HFT sutaziach v poslednych 3 rokoch som sa rozhodol, ze si zaobstaram fakt tu najlacnejsiu "HFT optiku" a na moje prekvapenie som nasiel puskohlad s pevnym 10x zvacsenim s skvelou osnovou typu "PreDebilovMK1":

https://www.aliexpress.com/item/Tactical-Optical-Sight-KANDAR-10x42-AOE-Glass-Reticle-RifleScope-Hunting-Rifle-Scope/32424589539.html?spm=2114.13010308.0.57.I5RtMU

Obrázok

Moja otazka znie - nevyhodil niekto uz nahodou za toto svoje tazko nasetrene uspory a nema s tym skusenosti???


(a vopred odpovedam ze Burris vzhladom na moje sutazne "ne-vytazenie" nepotrebujem)

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 24 Sep 2016, 21:10 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06 Sep 2010, 17:28
Príspevky: 656
Bydlisko: Levice
Ja ked som objednaval puskohlady tiez z Aliexpresu, tak som platil DPH za obe. Colnici ked to presvecuju tak vedia ze co tam je. Preto to musis aj tak zdokladovat pri vyrubeni DPH. Cize prirataj 20%+nieco za colne vybavenie cez postu. Ale nevyzera zle co si vybral.

_________________
HW100T,Hawke Sidewinder 30 8-32x56,Kozap č.21
Crosman 1377mod.
Crosman1 2240-PCP mod.24" long barrel,Tasco 3-9x40 AO
Crosman2 2240-PCP mod.20" long barrel,BSA Deerhunter 8-32x44
FT-HFT Klub Horáreň Nový Tekov
:.m: :.s: :.r: 2016 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2015 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2014 :winner:
:.m: :.s: :.r: 2012 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2011 :winner:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 25 Sep 2016, 08:00 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 08 Aug 2016, 09:44
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava
Fero,

ak je cena nizsia nez 22Eur, neplatis DPH ani clo
ak je cena vyssia nez 22Eur, platis DPH
ak je cena vyssia nez 150Eur, platis DPH i Clo

cerpam zo stranky:
http://www.slovenskyali.sk/ako-nakupova ... ss-v-cine/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 25 Sep 2016, 09:52 
On-line
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Ja som objednával v minulosti jeden puskohlad (Simona ním začínala FT kariéru) a prišiel bez problémov. Okrem toho ja a členovia mojej rodiny objednavali a objednávajú stále nejaké blbosti a nikdy som nič neplatil okrem ceny.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 25 Sep 2016, 09:57 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
igi79 píše:
Zaujima ma hlavne, ci je to ten tym tovaru, ktory zvyknu colnici odchytavat, alebo nechaju ho ist...
Ahoj Igi. :)
Tento rok sa zmenil zákon takže by som vôbec nepočítal s tým že ti to prejde colnicou bez povšimnutia.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 25 Sep 2016, 10:06 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Tieto colne pravidla samozrejme ovladavam - z Aliexpressu mam 180 a z DX 60 objednavok. Zaujimaju ma len osobne skusenosi, tych co puskohlad skutocne importovali. "Finta" je v tom, ze colnici uz cenu na baliku celkom ignoruju, pokusia sa ju odhadnut z RTG snimky a do colneho konania posielaju len baliky, z ktorych je nejaky relevantny "zisk" - ci uz z cla alebo DPH. Takze napriklad ked je vo vnutri plastove zariadenie v tvare mobilu za 500eur tak ho neodchytia (napriklad multimeter), ale za kazdym telefonom s kovovym ramom aj pod 100eur vidia na rontgene high-endovy Samsung, tak ho vyberu. Je to divny paradox, pretoze na spotrebnu elektroniku je clo nulove ale za multimeter tam cosi v tabulkach maju. Dalsi priklad - skladacka 3D tlaciarne obsahuje 4 male NEMA17 40mm krokove motory mi presla bez povsimnutia, ale 3 najvykonnejsie NEMA17 100mm krokace poslali na colne konanie. Predpokladam, ze podobne to bude aj s puskohladmi - bud colnik z rontgenovej snimky "vytusi" ze ide o serioznu optiku, alebo o airsoftovu hracku.

@ALKAJ - prazski colnici su pomerne laxni v tejto veci, pretoze tych zasielok je vraj strasne mnozstvo, takze obalkove zasielky ani len nekontruluju ("vraj").

Edit: som si isty napriklad ze "kravu" ako 4-50 x75 by odchytili...

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Puskohlady low cost.
PoslaťNapísal: 25 Sep 2016, 12:07 
Offline
senior
senior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31 Okt 2014, 11:31
Príspevky: 260
Bydlisko: Detva
Ja som zatiaľ objednával z ebay.com tri puškohľady, jeden mi pustili, a dva som platil clo.
Mám ten dojem, že ak je balík o čosi väčší, prípadne ťažší, dajú ho na colné konanie.
Okrem toho som platil clo aj za polotovar noža, v podstate vykovaná oceľ do približného tvaru
no a tam to asi spadá pod zákon o zbraniach, alebo čo, lebo balík nebol ani veľký, ani ťažký.
Malé blbinky mi prídu VŽDY bez colného konania.
Tak si myslím, že puškohľad bez colného konania sa na aliexpres, ebay, gearbest a podobne
kúpiť nedá, ale treba skúsiť.

_________________
HW97K+ V-Mach pružina a PET tuning
ZOS10-40x60 MilDot, JSB Exact 4,52 0,547g
http://mobius.rajce.idnes.cz/


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 153 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.