Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 24 Apr 2024, 03:20

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 11 Máj 2011, 19:59 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Práve som si na pošte vyzdvihol novú montáž pre NS Diamond. Ešte po ceste na poštu som uvažoval o lapovaní, ale keď som otvoril zložil hornú časť oka dole, tak som si to aj rozmyslel - povrch má totiž dražkovanie - viď. fotky.
Inak je to "klasický" Kozap - nádherne opracovaný kus poctivej ocele na ktorom dokonale lícujú jednotlivé časti.
Na otázku prečo nejdem s prúdom a za tú cenu som nekúpil nejakú inú zvučnú značku, tak pre stavebnicový systém montáží Kozap - mám totiž jednu zvyšnú jednodielnu základňu na 11mm lištu, takže môžem Nikko hneď vyskúšať na HWečku...

a ešte: "Lapovať, či nelapovať? To je otazka! Kto mi odpovie..."


Prílohy:
P1040821.JPG
P1040821.JPG [ 294.06 KiB | Zobrazené 3548 krát ]
P1040818.JPG
P1040818.JPG [ 195.01 KiB | Zobrazené 3548 krát ]

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 11 Máj 2011, 20:10 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Kozap mam aj ja, ale po Debrecine som trochu na "vazkach" aky typ montazi je najvhodnejsi.
Bola tam diskusia ohladom roztaznosti materialu a padli tam nazory, ze ocel sa pri vyssich teplotach inak sprava ako telo optiky a ze je vhodnejsie pouzit duralove montaze. Udajne je to lepsie pri vykyvoch teploty a hlavne pri vyssich teplotach.
Idealny stav je mat montaze z rovnakeho materialu ako je optika, takze "hadzem" temu do plena na diskusiu a Vase nazory.

Kozapy ako take sa mi pozdavaju a rad ich pouzivam, tiez mam vnutro oka s drazkami, co sa mi zda vhodne na fixovanie optiky v montazi. Ma to priaznivy vplyv na stabilitu v osadeni.

Co sa tyka lapovania - zalozil som nove vlakno, takze prispievat mozte tam. :)

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 11 Máj 2011, 20:32 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
kašli na lapovanie, nasaď a strieľaj ....
...tie holé drážky ma zarazili .... hm, nenechá to stopy na optike ??? nemala by tam ešte ísť vymedzovacia nálepka ????


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 11 Máj 2011, 21:14 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
igi79 píše:
Lapovať, či nelapovať? To je otazka! Kto mi odpovie...

Pokiaľ sú súosé tak nie je dôvod ich lapovať. Pokiaľ nie sú súosé tak vďaka tomu že sú tam drážky aspoň nebudeš musieť uberať toľko materiálu. :)
U kozap montáži je výhoda v tom že tam sa dá oko (po)otočiť + kombinácie kameňov = veľká pravdepodobnosť že ti to bude pasovať (bude súosé).


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 11 Máj 2011, 21:14 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
alebo su tam tie drazky aby sa to lahsie lapovalo :).. cca o 40% menej plochy

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 11 Máj 2011, 21:45 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Lapovat asi nebudem... pri tych "razoch" ake su na PCP nema ani vyznam dotahovat skrutky tak silno ako na gulovniciach ci pruzinovkach

No co sa tyka roztaznosti, pridam aj ja svoj nazor: Pri dvojdielnej montazi to az take strasne nemusi byt - jedine, ze pri vyssej teplote sa tubus "zakusne" do montaze (roztaznost hlinika je vyssia ako ocele). Preto aj to dotahovanie skrutiek z mierou.
Tiez mam neprijemne skusenosti s tym ako "cestuje" nastrel ako sa slniecko opiera, ale podla roznych teorii s ktorymi som sa stotoznil, to je dane hlavne tym ze osnova je "posadena" medzi pruziny, na ktoru sa potom tlaci z druhej strany skrutkami na vertikalnu a horizontalnu korekciu.

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 12 Máj 2011, 07:44 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
chuapci taktok...

pružinovky - ocel jednoznačne... dural je mäkká sračka ktorú kopance "roztlčú" aj ked sa zdá že nie...

pcp - môže byť aj dural a pre najlepšiu súososť napr. BKL montáže s dvomi očkami na montáži... kozap má jednu nevýhodu, že jedna strana je pevná... tým pádom nesedia na všetkých rybynách rovnako(napr. slávia má trožku užšiu rybynu a je puškohlad mierne do strany od osi)... treba si to pomerať...

Obrázok

kozap vyrába aj vrúbkované oká aj hladké... vrúbkované nevadia na puškohlade aj pri brutálnom utiahnutí nezostanú vrypy maximálne je trošku šuchnutý elox ale pri prechode nechtom nie sú ryhy... a to som deltu čo som mal raz utiahol že fest na krv...

vrúbkované skôr na pružiny hladké na pcp

súososť - lapovaním netreba moc riešiť dural je dosť poddajný materiál, ale oká od kozapu sú práve preto skrutkované aby sa dali vystrediť... a to treba určite urobiť ináč by to mohlo puškohlad ohnúť do oblúka...

treba na to prípravok alebo na mieru osústruženú ocelovú trubku, alebo sú dve trubky s hrotmi proti sebe aby to sedelo...

a rozťažnosť materiálov by som neriešil... na rozmere 30 mm to bude nula celá nula ništ...

skôr teplota pôsobí na celý tubus a čočky puškohladu kde na dĺžke 400 mm už bude rozmerová rozťažnosť určite aj viac vplývať na obraz (ostatne ciachovanie paralaxy pri 0 stupnoch a 30 stupnoch to len dokazuje... na vzdialenosť 50 m to robí rozdiel 4 - 5 metrov...)

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 12 Máj 2011, 08:09 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Vyrába BKL montáže aj na weaver? :malin1:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 12 Máj 2011, 09:00 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Citácia:
kozap má jednu nevýhodu, že jedna strana je pevná... tým pádom nesedia na všetkých rybynách rovnako(napr. slávia má trožku užšiu rybynu a je puškohlad mierne do strany od osi)... treba si to pomerať...


Toto sa mi zda ako dost slaby protiargument, na nestandardne rybiny je tu KZK. Predpokladam, ze luxusna wevaer lista na Steyr za 80eur bude dodrziavat tie spravne rozmery (ktore su definovane fakt krkolomne - jednu weaver listu na CP88 som uz frezoval)

Co sa tyka vrubkovania, tak mi to vychadza, ze 1" = hladke kruzky, 30mm = vrubkovane. Ani v katalogu Kozap nie je moznost vyberu - je tam len moznost zvolit si vysku, priemer a rytinu. Oka su pre vsetky zakladne rovnake.

No este jeden komentar k materialu - tych skutocne duralovych je len zopar a cenou sa blyzia ocelovym, vacsina montazi je z makkeho "blata".

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 12 Máj 2011, 09:23 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
igi - nič čo sa vyrába nie je presné... presný je len rozmer na papieri...

OK lišta je dajme tomu v poriadku a čo ked kozap montáž pri sústružení utečie do strany o 0,2 mm... a máš to vyosené...

ja som tou BKL montážou chcel ukázať spôsob "obojstranného" uchytenia kde by sa mali rozmerové odchylky čiastočne eliminovať

kozap má tie stránky fakt *** urobené aj e-shop bez základných popisov a tie prehladné neprehladné tabulky nekomentujem... všetky oká vyrábajú 0 mm, +3mm a +6 mm a prevedenie je hladké alebo vrúbkované u 25 mm aj u 30 mm sám jedny 25ky vrúbkované mám... :D

treba to v objednávke dopísať ručne alebo obtelefonovať...

a preto tie BKLka stoja 50 libier... niekde kedysi dávno som dával fotky čo urobila moja slávia s delta jednodiekou... doslova rozkované konce montáže... a nástrel proste stále tancoval v rámci 1 cm kruhu na 10 m

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.