Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 18 Apr 2024, 20:55

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: montáže KOZAP pre vzduchovky
PoslaťNapísal: 07 Jún 2011, 07:56 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
pre nás vzduchovkárov sú určené montáže prevažne s 11 mm rybynou (štandard pre vzduchovky...) niektoré staršie modely Slávie mali 13 mm prípadne niektoré "exotické" kúsky majú lišty typu weaver a pod...

kozap montáže sú riešené modulárne a pre nás sú primárne určené:

model č. 21 - dvojdielna montáž

Obrázok

http://www.kozap.cz/zbozi/1203/24-mont-21-cz-452-2-d-l/

model č. 22 - dvojdielna násuvná montáž

Obrázok

http://www.kozap.cz/zbozi/1204/25-mont- ... ple-2-d-l/

model č. 23 - jednodielna montáž (ako dvojdielna v strede spojená "tyčkou")

Obrázok

http://www.kozap.cz/zbozi/1205/26-mont-23-cz-452-1-d-l/

základné kamene majú šírku 22 mm a výšku cca 8 mm (závisí od hlbky rybyny)

oká majú šírku 15 mm a robia sa v priemeroch 25 mm aj 30 mm v troch rôznych výškach (treba zadefinovať pri objednávaní)

základná (pre puškohlady typu niečo x 32)
+ 3 mm (pre puškohlady typu niečo x 42)
+ 6 mm (pre puškohlady typu niečo x 50 a viac podla paralaxy a priemeru objektívu)

http://www.kozap.cz/zbozi/1390/60-mont- ... -m-r-26mm/

http://www.kozap.cz/zbozi/1392/61-mont- ... -m-r-30mm/

montáže č. 21 a 23 sú skôr vhodné na pružinové vzduchovky, resp. vzduchovky s gulatým púzdrom (avšak v niektorých prípadoch treba vybrúsiť spodky montáží do polkruhu prípadne odfrézovať aby sa tam vošli) kde je potrebné mať silné držanie puškohladu kvôli spätnému rázu, pri nasadzovaní puškohladu si treba dať pozor na roztiahnutie oka aby sme nepoškriabali tubus...

montáže č. 22 sú skôr vhodné na segment PCP nakoľko sú násuvné (majú "pevné" čeluste) a ich výhoda môže byť v sústrednosti s osou... (tiež sa dajú objednávať na výšku a majú delené oká v polovici = trošku jednoduchšia montáž)

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Jún 2011, 08:03 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
a nakoľko som skúšal cez víkend osádzať montáže a puškohlad... tak som narazil na nejaké "drobnosti" z ktorých sa tak nejak vykluli záludnosti číhajúce na začínajúceho vzduchovkára... tak som to okometricky pomeral a bližšie sa im pozrel zo šublerou na zúbok... a zostal som prekvapkaný ako dvojitá presso káva...

(vzhľadom k univerzálnosti kozap montáží, by sa to dalo zovšeobecniť na všetky kozapy) ale určite to platí pre mod. č. 21 a č. 23 a takisto pre všetky ostatné ktoré majú variabilné oká...

1. prvý problém bol v razení značky CZ na jednu základňu... no a je to tam... keď si zoberiete do ruky a "okometricky" to pomeriate tak pekne uvidíte ako je tá montáž prevalená raziacou silou !!! to si myslím že je konštrukčno výrobná chyba... malo by sa najprv raziť a potom frézovať tu to zjavne robia naopak a potom sa to celé prehne... (ten zub ktorý ide do rybyny je pekne vydutý a styčná plocha je kúsok oblúka... mám to tam pekne ošúchané)

kto by to chcel mať presne, tak bud prebrúsiť alebo prefrézovať vnútornú a spodnú hranu základne... alebo dá sa pri objednávaní od kozapu dať požiadavku že nechcete mať razenú značku CZ a je to vybavené...

tento problém bol viditelnejší u jednodielnych montáží č. 23 kde sa pri tom razením prehla aj tá spojovacia tyčka... máličko ale prehla...

2. problém je v okách... niektoré oká niesú symetricky v osi závitu !!! cca 0,2 mm (velmi zle sa to merá nie je to kde odpichnúť) ale je to okometricky viditelné... čiže máte 50% šancu že si "neskrivíte" puškohlad v montáži... zistíte velmi jednoducho pozriem na to, potom povolím spodny šrobik oko otočím o 180° zatiahnem a pozriem a bude tam vidieť posun (ak nieje posun tak máte šťastie), čiže po montáži puškohlad bude "vyosený" a bude ho to kriviť na 10 cm toho 0,2 mm a niektoré slabšie tubusy podlahnú a ohnú sa...

v podstate by to nemusel byť problém, dá sa to odstrániť naklikaním, ale niekedy sa stane že sa môže zadrhnúť bud paralaxa alebo zoom a môže to byť spôsobené týmto... ale prečo to znásilnovať ked netreba... nehovoriac o tom že tie oká sa trošku z boku môžu otlačiť na puškohlad nakolko to ide nakrivo...

ked sa dostanem k fotáku tak to nafotím aby to bolo jasné, že o čom to tu vlastne točím...

takže ak sa o týchto chybičkách krásy vie, a vie sa ako sa im vyhnúť tak smelo do montáží KOZAP... v pomere cena/výkon v našich končinách je to dobrá voľba ktorá prežije veky-vekov...

drobný OFF topic na záver že další môj víkendový poznatok je, že super rybyna na Slávii 634 má rovných 10 mm (teda aspon tá moja) a to znamená že puškohlad je hned od úvodu 0,5 mm mimo osi s hlavnou... no super...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 12 Jún 2011, 22:40 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Kedysi som o tom napisal na vzduchovkaroch clanok - rovnake skusenosti. Z Kozapu mi poslali novy diel. Kym som ale nan cakal tak som si tu jednodielnu zakladnu svojpomocne vyrovnal k uplnej dokonalosti (za studena) Velkym prekvapenim pre mna bolo, ze zakladna bez vyrazeneho loga bola na tom este o cosi horsie ako moja vyrovnanana. Takze dodnes mam na HWecku moju vyrovnanu zakladnu a suvenir z Kozapu bez loga, je v sufliku.

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 13 Jún 2011, 01:39 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
tak aj ja pridam postreh :)
nedalo mi a otocil som montaz. mal som totiz problem naklikat dlhsie vzdialensti. rozsah ma nepustil nad 70m. za pokus nic nedam si vravim. prinajhorsom to vratim naspat. no a vysledok za moju trpezlivost a odhodlanie je, ze teraz naklikam bez problemov 80m co mi uplne postacuje. dalej mi uz aj tak paralaxa nefunguje spolahlivo.
nieco na tom teda bude, ze ani tie oka niesu rovnako vysoke co je len dobre :).
a vyosenie u nej nepozorujem. ci na 10m 20m alebo az na 40. stale si drzi smer. aj pred aj po otoceni o 180°.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 13 Jún 2011, 06:41 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
tak som konečne skompletoval "flusátko" a sedí to v osi ako rit na šerbel... pekne na zvislici... (predtým som mal asi vždy jedno oko otočené a išlo to riadne do strany) akurát že na 10 m mi to ide 10 centi dole... takže musím zdvihnúť hlaven... alebo si dať urobiť naklonenú lištu... no mám nad čím dumať...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 13 Jún 2011, 07:06 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
madbugie píše:
akurát že na 10 m mi to ide 10 centi dole... takže musím zdvihnúť hlaven... alebo si dať urobiť naklonenú lištu...
Neviem na čo si sťažuješ. Ak to chcem dosiahnuť na steyri tak si musím prikúpiť naklonenú lištu. Alebo chceš mať naklonenú lištu na druhú stranu (dohora)??


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 13 Jún 2011, 09:03 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
lámačkám štandardne padá hlaveň na hubu... takže to ide mierne dole oproti osi valca... zatial skúsim túto cestu...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 20 Jún 2011, 20:02 
Offline
nováčik
nováčik
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17 Jún 2011, 22:38
Príspevky: 15
Bydlisko: Zlaté Moravce
Madbugie:škoda,že som na tento Tvoj príspevok narazil až teraz.Veľké sklamanie-Kozap 21.Puškohlad behal po zbrani,hoci pritiahnutý na krv,až som strhol na hlavičke otvor pre klúč.Nakoniec som kúpil Hawkee montáž-úplná spokojnosť.Žiadne brúsenie pilníkom,aby dosadala až do ryhy,riadna masívna a pevná.Už nemení nástrel ako s Kozapom. :clap: EDIT:Ešte dopíšem ten rozdiel v cene Kozap:64EUR, a HAWKEE:14EUR :pendu:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 20 Jún 2011, 22:07 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06 Sep 2010, 17:28
Príspevky: 656
Bydlisko: Levice
Daj link kde si to za taku dobru cenu kupil.

_________________
HW100T,Hawke Sidewinder 30 8-32x56,Kozap č.21
Crosman 1377mod.
Crosman1 2240-PCP mod.24" long barrel,Tasco 3-9x40 AO
Crosman2 2240-PCP mod.20" long barrel,BSA Deerhunter 8-32x44
FT-HFT Klub Horáreň Nový Tekov
:.m: :.s: :.r: 2016 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2015 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2014 :winner:
:.m: :.s: :.r: 2012 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2011 :winner:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 20 Jún 2011, 22:41 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1796
Bydlisko: Šamorín
trosku OT...aj tu je montaz http://polovnaoptika.sk/index.php?main_ ... ts_id=1712 za 14,95,- ale iba 1"


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.