Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 08:48

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 125 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 03 Júl 2012, 10:55 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
no ved to si môžeš nastaviť od 0 po kolko chceš... to ma na tom zaujalo... jeslli sem to správne pochopil...

vpredu je vidieť čap ktorý to drží pohromade a zadkom sa dá lubovolne hýbať... a po nastavení asi zaistiť šrobom zhora ako doraz na púzdro ak to dobre chápem... vpredu vyzerá byť stopšrob ten čierny a vzadu ten bledý ako nastavenie výšky...

asi do toho pojdem... no ešte si to nechám uležať... pohladam nejake skusenosti na forach a po výplate sa uvidí...

tu som dačo našiel ako to vyzerá v reále...

http://www.network54.com/Forum/184474/t ... le+Mount+-

http://www.airscopes.com/Zen/index.php? ... &cPath=2_5

Obrázok

začína to vyzerať až podozrivo dobre,... až sa bojím že ako vždy v tom bude nejaký háčik...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 03 Júl 2012, 11:11 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Ja by som sa toho "nepevneho" mechanizmu naklonu na pruzinu trochu bal. Opat nieco co sa moze povolit o nejake to MOA. Aj ked Prosport kope menej ko HW97K, vystavis sa podla mna zbytocnemu riziku.

PS. Dnes som bol opat v Kozape, Kupil som si dalsiu jednodielku.

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Naposledy upravil VladoB dňa 03 Júl 2012, 16:03, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 03 Júl 2012, 11:19 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
no to áno, ale tu je vpredu stopšrob a aj vzadu šrob ktory to "istí" výškovo (a ja ako správny koumák by som pridal aj dopredu šrob ktory by to istil a už by to malo držať fest...

PS: s tým kozapom... čistý blázon :D :D :D OK srandujem... dobrej kozap přeci neni zlej... že jo...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 11 Júl 2012, 19:39 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
mifo14 píše:
Tak som si celý večer počítal a počítal a zistil som že kolajnica by mala byť 141mm dlhá a vzadu vysoká 20,5mm a vpredu 19,5mm(naklonena dopredu) no a vtedy to bude dobre, ale nevypočital som kolko to je MoA... Nakoniec som dospel k záveru, ze radsej celu nedelu presedim/preklacim/prestojim v zahrade s puškou v ruke, menej vymyslat a viac strielat... :pan3:

...no v Steyre takého matematika nemajú ale vypočítali a spravili to takto: v dĺžke 130 mm je výškový rozdiel 1,5 mm, čiže vpredu 20 mm a vzadu 21,5 mm, čiže šikmejšia ako tá Mifova teoretická lišta.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 12 Júl 2012, 18:04 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
vplyv vysokej a nízkej montáže na počet MOA respektíve koľko sa dá ušetriť krútením komínka s použitím vyššej montáže a bez použitia naklonenej lišty (tá ti ešte nejaké to MOA ušetrí).
Samozrejme je to len obrázok bez balystyckých výpočtov a pod. len pre názorné pochopenie.


Prílohy:
balistika.png
balistika.png [ 26.58 KiB | Zobrazené 1071 krát ]

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 12 Júl 2012, 19:21 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
fero píše:
Nahodou naklonenu listu mam na EVe. Neklikam, teda je mi na .....

...vínimočne nemáš pravdu, to nevadí že neklikáš lebo aj v prípade prenášania sa ti s použitím naklonenej optiky skrátila dráha mil dotov. Aby sme si rozumeli tak bez naklonenej optiky využiješ na prenášanie od 8 do 50 metrov napr. 7 mil dotov a s naklonenou optikou ti už bude stačiť len 5 mil dotov. :hello: .....ale neskoro som to sem dal lebo Evo je už minulosť ale naklonenú lištu na Steyere máš ? ,či.........ale na prenášanie je lepšie tú naklonenú lištu nepoužiť, je to presnejšie využiť viac mil dotov.
No všimol som si že ju na Steyere nemáš a stane sa ti toto: Napr. ak si mal na Eve zásah 25 m na "kríži" a 50 m 3 mil doty dole tak bez naklonenia ak budeš mať zásah 25 m na "kríži" tak 50 m už budeš mať 4 mil doty dole, proste ťaháčik na prenášanie ti už nebude sedieť aj v prípade rovnakého výkonu pušky Eva a Steyeru a rovnakej výšky použitej montáže.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 12 Júl 2012, 20:39 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
Toto som si neskor myslel aj ja. Je zaujimave, ze mi nesedeli skor kratsie vzdialenosti. 50m sedelo presne. Ked najdem, dam sem pre zaujimavost na porovnanie tahaky. Rozdiel v rychlosti bol priblizne 2m/sek v neprospech EV2.
A naklonenu weaver listu som prave namontoval a ked sa podari, zajtra namontujem na nu nieco so zelenymi kominkami. :modo:

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 13 Júl 2012, 06:42 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
no jo... všetko je to pravda... akurát že čím vyššia montáž tým je to horšie na krátke vzdialenosti 7-10 m samozrejme je to zasa lepšie na dlhé vzdialenosti...

pri klikaní to bude principiálne jedno, skôr u HFT by sa to dalo lepšie využiť, ale najkritickejšia zona bude nablízko... tam to utečie aj 1-2 mildoty nižšie oproti nízkej montáži

a ešte jeden poznatok nakolko mám 5,5ku vyššia montáž je výhodnejšia u väčšieho pomalejšieho kalibru ako u menšieho a rýchlejšieho... som sa s tým babral v chairgune pred týždnom a preto aj poškulujem o tej weaver montáži s naklonenou lištou...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 13 Júl 2012, 07:25 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
A takto to vypada v praxi. U EV2 je ustovka nizsia o 2 m/sek. Strelivo rovnake. Vzdialenost osi optiky a hlavne: EV2=47mm (merane v mieste nabijania), Steyr 50mm. EV2 naklonena sina, Steyr nie.
Tahak u EVa som robil zo stolika, u Steyra z kolena.


Prílohy:
Tahaky.jpg
Tahaky.jpg [ 53.69 KiB | Zobrazené 1033 krát ]

_________________
https://irongoat.sk/
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 13 Júl 2012, 16:50 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Troška som prekvapený že sa bez naklonenej lišty meranie predĺžilo "iba" o pol dotu oproti náklonu Eva ale neklamal som.
Fero okrem iného píše "namontujem niečo so zelenými komínkami" ďalší čo si chce zhoršiť výsledky a ten obrázok je naozaj len ilustračný bez akýchkoľvek balystických výpočtov iba pre pochopenie a hlavne pre Vincenzoza.
...ináč obdivujem ľudí čo prenášajú lebo ja by som sa počas súťaže minimálne 49 krát pomýlil že ktorá to bola čiaročka? či bol to mil dot a druhý dolný od stredu či.......do ri...i však to bol druhý ale horný tak zase 0 :mdr3: proste mňa by to stále ťahalo mieriť na kill zónu zámerným krížom (stredom optiky).

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 125 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.