Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 27 Apr 2024, 12:32

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 125 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 13 Júl 2012, 20:57 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
Ja sa desim pri pomysleni na to, ze budem klikat. Ale aspon uz zacinam chapat princip vdaka Serpovi a Adrianovi.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 14 Júl 2012, 17:58 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Ferko, už čoskoro príde doba a povieš túto vetu "že som s tým klikaním nezačal už skôr ja ....." a v prípade Diamondu fantázia, stále mierenie krížom na kill zónu(eliminácia pomýlenia pri prenášaní) a max presné a jemné nastavenie klikaním. :hello:

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 16 Aug 2012, 07:29 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Máj 2011, 14:25
Príspevky: 59
Pôvodne som sa chcel naklonenej lište vyhnúť , no bohužial včera som si bol prvý krát zastrielať s novou optikou ,(Hawke 8-32), a na Diane 56 s vytočeným komínom na max. som nedoklikal stred na 25m...pri zväčšení 10x som dva doty pod stredom....
Totok je u 1/4 Hawke v poriadku....?
Možno triviálna otázka , no nemám žiadne podobné skúsenosti s týmto druhom optiky na takto výkonnej, (myslím malý výkon), puške....s Optisanom 10x40 (1/8) na tej istej strednej montáži to problém nebol...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 16 Aug 2012, 08:17 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
opýtam sa taktok... Kozap ?

mal by mať 53 MOA rozsah klikania čiže 26,5 je polovica dole... na 25 m by to malo robiť...

1 MOA na 25 m by mal byť 7 mm čiže by to malo robiť 18,5 cm možnosť naklikať smerom dole...

a to je pri 4,5 kalibri ak ho máš v normálnej výške montáží cca 5 cm od hlavne dosť...

takže niekde asi bude chyba... typujem na montáž...

skús pretočiť klikanie od max do min či to dá skutočne tých 53 moa (53x4 klikov ak je to 1/4) či nie sú silno pritiahnuté oká a nepustí plný rozsah...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 16 Aug 2012, 16:38 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Máj 2011, 14:25
Príspevky: 59
Predpokladal som že odpovieš medzi prvými... :thumbup: ...koniec koncov chcel som Ťa hned kontaktovať v sukromnej , ale vravím si nech si aj iní prečítajú...
Klikanie je v poriadku ,,,podarilo sa mi bez násilia 244x....
Montáž je stredná duralová,(hliníková??),
http://www.pazba.sk/pazba/eshop/4-1-Mon ... iemer-30mm
Kdesi som čítal , (české forum), že klikanie robilo problém, (podobný), na Daystate...???
Za predpokladu že to tak je , uvítam nakopnutie smerom k nejakej lište, (link,) ...nie štelovatelnej , predsa len celé to kĺže do zadu....Inak nástrel sa po cca 200 výstreloch nepohol....Jednoducho vhodný parameter pre strelbu s klikaním od 7 do 70 m .....pri troche skromnosti od 10 do 50 m by som mohol byť tiež spokojný.. :hello:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 17 Aug 2012, 06:38 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
:D ale pozerám, že tá dvojdielka (aj ked by mala si byť rovnaká) má poistovaci šrob... ten si zaťahoval ? lebo sa stávalo, že má tendenciu akokeby vytláčať dohora montáž z rybyny...

ale aj tak je to divnuo... ba priam až podozrivuo...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 17 Aug 2012, 14:53 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Máj 2011, 14:25
Príspevky: 59
V tomto som doma ...tam chyby nerobím....:)
Poisťovák mam v zadnej časti lišty a ak by som nim aj podvihol montáž bolo by to len dobre...
Vychádza mi z toho že lišta musí byť trochen do kopca...
No a teraz babo raď a počítaj...čo mi spraví totok....po lopate v centimetroch
http://www.pazba.cz/zbozi/5528/Naklonen ... weaver.htm

Tu niečo z ineho fora... citat
:Několikrát jsem se setkal s jiným problémem - asi v tomto znění .... "co to je za puškohled ... on je divnej já nenaklikám střed kříže ani na 30 metrů". Moje otázka většinou zní ... "Ty máš Daystate" ?
Niečo pdobné???


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 17 Aug 2012, 16:44 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
tak okrem toho že puškohlad bude o 17 mm vyššie (čo pri 4,5 kalibri zasa nie je až taká výhoda skôr pri 5,5ke) tak ak je to 10 palcová kompenzácia sklonu na 30 yardov tak to znamená, že čo meter to 9,26 mm dole... čiže posúva dole strelu na 10 m o 9,26 cm dolu

ale ty by si mal najskôr zistiť, že kde je pes zakopaný... pretože tebe to zhruba vychádza posun o 10 cm na 10 m dolu a to by bolo 1 cm na metri t.j. 1 mm na 10 cm montáži a to už bude vidieť aj volným okom a sa mi nezdá že by diana mala tak pokefovanú montáž, rybynu, lištu, atd. skús nafotiť flintu kolmo z boku to by malo byť vidieť aj na fotke...

skôr by som preveril puškohlad že či to klikanie naozaj funguje... treba upnúť niekde flintu na fest a nastaviť si stred na puškohlade, dať papier A4 na 10 m zaznačiť krížik v strede a naklikať to hore dole dolava doprava a zaznačiť vždy na papieri že či to skutočne aj ide do tých krajných polôh... ono klikať to môže ale obraz sa nemusí posúvať...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Aug 2012, 10:26 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Máj 2011, 14:25
Príspevky: 59
Tak som si napočítal počet klikov v plnom rozsahu a nastavil naklikal presný stred puškohľadu....
Nakreslil vodováhou kríž a presne naň som zacielil krížom puškohľadu.....Na to že je to lacná hliníková montáž, sám som bol prekvapkaný horizontálnym stredom....

Zarazilo ma iné...ak som naklikal max hore , alebo dole , horizontálne som sa už do krajnej polohy buď to na jednu, alebo na druhú stranu nedostal...štvorec v boxe nemám šancu nastrielať....

Ale späť k obsahu témy:
Toto by ma netrápilo ,ak to nie je vada na reklamáciu.....skôr hľadám riešenie ako sa dostať krížom na stred terča na 50 m a nemať komín vytočený ma maximum...?


Prílohy:
SAM_4135.JPG
SAM_4135.JPG [ 135.52 KiB | Zobrazené 1066 krát ]
SAM_4136.JPG
SAM_4136.JPG [ 125.4 KiB | Zobrazené 1066 krát ]
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Aug 2012, 10:51 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Máj 2011, 14:25
Príspevky: 59
Po technickej stránke je to OK...premerané ako montáže, tak rovnobežnosť s osou hlavne....
Nastrel drží , zopakoval som to cez jednu dieru.....


Prílohy:
Poznámka: Fotka môže skreslovať , každopádne montáže vedú puškohľad na deatinu presne s osou hlavne
SAM_4142.JPG
SAM_4142.JPG [ 125.33 KiB | Zobrazené 1064 krát ]
SAM_4141.JPG
SAM_4141.JPG [ 112.17 KiB | Zobrazené 1064 krát ]
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 125 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.