Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 20 Apr 2024, 10:13

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 125 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 16 Júl 2013, 07:55 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Okt 2012, 10:46
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Vizuálne to tak zlé nie je :D Najlacnejšie to moje riešenie nebolo. Páčila sa mi možnosť nastaviteľného sklonu, ale teraz by som išiel určite do pevnej naklonenej lišty.

_________________
HW100 hybrid /KT telo, 0.175 kartuš, 60cm lauf/
NS Diamond 10-50x60 MilDot


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 16 Júl 2013, 08:28 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13 Apr 2012, 16:57
Príspevky: 844
Bydlisko: Liptovske Sliace
ja mám navyše HW97 pružinovku, takže žiadne pokusy po týchto skúsenostiach
tak to mení celú vec, predsa si len z nemecka objednám naklonenú lištu

_________________
HW 100 a S&B 12.5-50x60 FT
AA TX200 a Viper 10x44
Zoraki ultra 4,5 a Leapers UTG 2-7x32
Predtým: HW97, S634, Crosman 357 CO2, hatsan mod 25 supercharger, FX Ranchero 5,5, z optik Hawke Eclipse, Falcon FT, "bignikko"


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 16 Júl 2013, 08:41 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Okt 2012, 10:46
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Na pružinovku určite tú pevnú lištu. Dobrá volba :thumbup:

_________________
HW100 hybrid /KT telo, 0.175 kartuš, 60cm lauf/
NS Diamond 10-50x60 MilDot


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 16 Júl 2013, 09:21 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
chlapci... trochu mechaniky - techniky do toho... na tej stavitelnej lište (jeden koniec je pevný predpokladám) druhý koniec sa dá nastaviť...

treba nájsť vhodný sklon pre danú zostavu a potom to celé na tej nastavitelnej strane prevŕtať 2mm alebo 3 mm vrtákom a vraziť tam pružný kolík tak ako je vpredu a je z toho "pevná" naklonená lišta... prípadne tých kolíkov tam môžeme navrtať viac... ;-) koniec koncov na tej hawke lište tá diera na kolík je... stačí len prevŕtať...

teda ked už ju máš kúpenú... samozrejme ak sa dá kúpiť naklonená pevná nie je problem ale taká tuším ani nie je... (na pružinovky... nerátam extra lišty typu steier a spol. za brutál peniaze)

a možno to ber z tej druhej strany, čo by sa stalo ak by si to mal v pevnej montáži a tresklo by ti to dole... niečo by sa mohlo ohnúť/poškodiť... a to by bolelo kapánek více...

PS Alkaj: Kozap č. 21 nie je zlý, len ho treba umravniť... treba mať prípravky na zalapovanie a vystrednie očiek... ja som mu dal poslednú šancu, dvojdielne montáže, pomeral som všetko šublerou, začistil, vystredil som oká, vystredil som komínky na optike a stranová korekcia na 12 m nule je 5 klikov - 0,5 cm

na slávii som mal oká prehodené nevystredené a robilo to na 12 m asi 50 klikov - 5 cm

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Naposledy upravil madbugie dňa 16 Júl 2013, 10:45, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 16 Júl 2013, 10:02 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Okt 2012, 10:46
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Chytrému napověz, hloupého trkni ... vubec mě nenapadlo to provrtat :-) Jak jednoduché, když člověk myslí, díky.

_________________
HW100 hybrid /KT telo, 0.175 kartuš, 60cm lauf/
NS Diamond 10-50x60 MilDot


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 16 Júl 2013, 10:32 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
a ešte aby to bolo technicky úplne správne... nastav sklon ktorý ti vyhovuje, vyskúšaj v praxi... potom zober ostrú ihlu a vzadu ako je tá diera na kolík pekne vyškriab kružnicu, prípadne si sprav aj čiarku, že ako je tá bočná lišta naklonená, len tak na kontrolu... to stačí 5 mm čiarka a ani vidieť nebude...

potom to komplet rozober až ti zostane len tá stredná lišta (resp. tie postranné lišty vytoč tak aby bol prístupný len ten stred ktorý chceš vŕtať), treba to upnúť na stojanovej vrtačke aby to bolo pevne uchytené (zrejme bude treba nejaká podložka pod vŕtanú časť, alebo malý zveráčik ale treba niečim podložiť aby sa nepoškriabal elox)

od ruky to radšej nevŕtaj, treba to upnúť na stojanovej vrtačke aby bola zaručená aká taká kolmosť vrtu... prípadne fanatici to môžu robiť aj na sústruhu či fréze ak je poruke :D

no a už stačí len zložiť, zakolíkovať jednu aj druhú stranu a jedeeeeem...

PS: veď na to sme tu, aby sme si poradili, ak sa dá...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 17 Júl 2013, 11:37 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
madbugie píše:
PS Alkaj: Kozap č. 21 nie je zlý, len ho treba umravniť... treba mať prípravky na zalapovanie a vystrednie očiek...
Viem. Mal som kozapy na AA510.
Na LG110 som ale použil inú značku...

BTW: Okrem toho čo si už popísal navyše montáže doťahujem momentovým kľúčom.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 17 Júl 2013, 12:02 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
veď jasné... ono použiť ocelové kozapy na PCP je "nepraktické" z iného dôvodu a to rozťažnosť materiálov, plus na PCP netreba riešiť váhu a nárazy...

v podstate máme obdĺžnik, kde strany dlhšie tvorí kocka PCP a puškohľad a strany krátke sú montáže a je lepšie ak to bude z jedného materiálu, čiže komplet všetko z duralu..

u pružinoviek je zasa situácia iná aby kopajúca pružinovka kde púzdro je z ocele udržala 800 g puškohlad tam kde má, je asi lepšie voliť ocelovú montáž, aj ked to bude mať vplyv na rozsťažnosť puškohladu ktorý jediný bude duralový... ja mám preto zadné očká "povolené" a utiahnuté len velmi jemne aby puškohlad mohol "pracovať" a nedeformoval sa... prípadne jednodielnu duralovú...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 17 Júl 2013, 12:49 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4234
Bydlisko: Trnava
Citujem jedneho nemenovaneho kolegu: "Jednodielna Kozap na ProSporte chodi a original montaz co bola na Optisane (MTC Viper) drzi na Game." Ja som mal tu istu origo montaz na TX200 a uplne bez problemov.
Teraz uz treti tyzden riesim jednodielnu, palcovu, nizku, duralovu montaz, najradsej SportsMatch a zatial neriesitelny problem.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 17 Júl 2013, 13:18 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
a ten kozap mu nechodil náhodov preto, že nemal prebrúsené spodky a sa mu to opieralo o púzdro ?

ináč za ten jednodielny kozap model č. 23 by som im ruky dolámal... to je skrivený "nepodarok"/výrobok

ono pozor na dural... ani mne na slávii montáž od nikka nikam nechodila (pretože fyzicky ani nemohla tá drážka má dlžku cca 100 mm), ale pružinovka ju tak rozmlátila, že to časom začalo tancovať do strán kadejako... čiže nástrel na 15 m sa síce držal relatívne stredu, ale na iných vzdialenostiach to stále chodilo nejaký ten centimetrík hore dole náhodne...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 125 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.