Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 29 Apr 2024, 14:50

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 105 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 15 Apr 2012, 10:16 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Keby som mal kupovať druhú jednodielnu montáž na pružinu, tak asi túto: http://www.aczshop.cz/product_info.php? ... cts_id=184
Momentálne mám jednodielnú ktorá má štyri skrutky na boku, ale po odstrieľaní súťaže s Gamom Royal CFX mám puškohľad posunutý o 1cm dozadu. Je pravda, že skrutku ktorá ma tomu zabraniť tam nemám. Takže aj kvôli tomu spätnému rázu by som to riešil montážou s tohto odkazu.

_________________
EX


Naposledy upravil Jojo62 dňa 16 Apr 2012, 07:25, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 15 Apr 2012, 23:44 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Ja som montaz na HW-cko nakoniec vyriesil lacnym duralom. K novemu sidewinderu som kupil 23-ku kozap. Nakoniec som ju nepouzil a radsej predal. Aj najvyssie oka nestacili aby 56-ka vystupna sosovka neprijemne neprekryvala nabijaciu strbinu. Aj ked musim priznat, ze vzhlad ocelovej montaze oproti duralu sa pacil podstatne viac. Prakticka stranka veci napokon zvitazila. Namontoval som vyssiu duralovku. Kupil som ju davnejsie este pre HHF900 za 13 €. Povodne stroby som vymenil za ocelove plus som pridal prerove podlozky a tubus v mieste kontaktu s montazou som 1-krat ovinul ciernou plastickou elekrikarskou izolackou. Samozrejme som osadil aj cervika zhora do tela zbrane. Takto som bez posunu odstrielal 5000 ran na vytunenej HHF900 + 4-12 x 50 Walther a 1O00 ran na HW tiez s touto optikou. Sidewinder je tazsi, ale tiez drzi. Cisto preventivne som si spravil znacky fixou na tubuse pre kontrolu. Zatial 1000 vystrelov, vsetko OK. Uplna spokojnost.


Prílohy:
DSC_0057K3.jpg
DSC_0057K3.jpg [ 141.91 KiB | Zobrazené 1834 krát ]

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 22 Apr 2012, 08:38 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Pokial nepridem na to co mi vyrazne posunulo nastrel v polovici sutaze v Skycove, pozastavujem to co som napisal vyssie. Mam podozrenie, ze to moze byt prave montazou.

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 22 Apr 2012, 08:58 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
rollo ocel je ocel... tam netreba žiadne "poistovacie" šrobiky...

niekde som zachytil tento problem, že ked sa ten poistovaci šrobik pritiahne trochu viac ako má, má tentenciu vlastne vyťahovať dohora celú montáž a nakoľko hlinník je mäkký časom sa na pružinovke rozkope a tak celá montáž začne "tancovať" aj ked stojí na mieste...

moja slávia duralovku od delty tak rozcápala že tie ozuby ktoré idú do rybiny boli pekne rozsekané aj ked montáž stála na mieste...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 23 Apr 2012, 11:55 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Dnes som tu montaz skontroloval, vsetko bolo dotiahnute. Nic sa neuvolnilo vratane cervika zhora. Vsimol som iba stopu v diere na tele zbrane, kde bol obrety ten cervik. Urcite tam chyba nejaka ta desatinka materialu. Na fotke to nieje dobre vidno. Nemam makro objektiv. Teraz netusim, ci to vzniklo pouzivanim zbrane, alebo som to sposobil ja, ked som ten cervik utahoval. Nastrel mi usiel o 8 klikov co je v mojom pripade viac ako 2,5 cm na 25 m. Myslite, ze toto moze byt pricina ? Netusim zatial ako to riesit. Ocelova 23-ka Kozap +6 mm je stale asi o 4 mm nizsia ako by som potreboval.


Prílohy:
HW.jpg
HW.jpg [ 140.01 KiB | Zobrazené 1766 krát ]

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...
Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 23 Apr 2012, 12:11 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
a je pre teba problem dať si vysustružiť podložky pod oká ... ja som si dal také 3,5 mm spraviť priemer cca 15 mm a jedna diera 4 mm na šrob durch a druhá do plovičnej hlbky 8 mm na oká s tým že z druhej strany zasa tých priemer 8 mm cca 2 mm osadenie a je to ...

ked najdem fotky tak to sem hodim... resp. na hawkáča som si rovno dal urobiť predlženu lištu hrubu 4 mm... a z dvojdielnych montáží sa ako keby stali jednodielne...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 23 Apr 2012, 13:13 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Strojarinu uz takto hlboko neovladam. Nemam priestor ani vybavu. :pleur4:

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 23 Apr 2012, 13:17 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 24 Júl 2011, 13:02
Príspevky: 63
Bydlisko: Kremnica
8| rollo ja som to už dvakrát prerábal ,tentokrát som dal inbusovy opracovaní šrob ale zo spodu monťáže tak aby sedel presne do sedla a zalepil som ho do montáže teraz to už drží.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 25 Apr 2012, 08:49 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Rozhodnutie padlo, dosporim na novy KOZAP. Prejde malou upravou. Zatial som vymenil toho cervika. Teraz ma v zahlbeni ovela mensiu volu. Pred dotiahnutim montaze som ho oprel smerom dozadu. ( takto som postupoval aj pred tym ). Nahodil som sidewindera podla znaciek fixou na tubuse. S povodnym nastrelom som sa rano vybral este v pizame von na dvor. Polozil som na kusok dreva kovovu podlozku s premerom 12 mm, vnutornym 5 mm. Podla paralaxy som naklikal na 13 m. Poloha skoro v klaku, bez kolena o zem. Trafil som ju druhou ranou. No nenaserie to po pokazenej sutazi ? :pleur4:

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 21 Jún 2012, 19:53 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Júl 2011, 12:32
Príspevky: 366
Bydlisko: Láb
No ja mám DELTA OPTICAL montážee, uvidíme čo to bude robiť

_________________
CZ200 - pažba HUNTER ZOS10-40x60 WHITE SKIN montáž DELTA OPTICAL strelivo JSB EXACT 4,53mm


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 105 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.