Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 29 Apr 2024, 14:24

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 105 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 24 Jún 2012, 09:31 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 25 Júl 2010, 16:51
Príspevky: 34
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dnes som skúšal nadstaviť Hawke a prišiel som na jeden problém :eh: . Mám asi nízku montáž a potreboval by som ju o niečo vyššie :thumbup: . Aké máte montáže na AA410 + Hawke Sidewinder ?? Ja mám asi výšku montáže 30mm, prosím o radu skúseného aby som sa zasa neokašlal. Ďakujem
http://postimage.org/image/4zdxiq525/

_________________
Weihrauch HW 77 K .177 + MTC VIPER 10x44 IRS SCB
Air Arms s410 Classic .177 cal. + HAWKE SIDEWINDER 6.5-20x42 (20x Half MD)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 24 Jún 2012, 17:25 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 02 Sep 2010, 10:10
Príspevky: 543
Mal som ten isty problem s Daystatom, tiež mi naražal zasobnik do tubusu puškohladu a to som mal strednu montaž. Z fotky sa to neda určiť ale vypada to na nizku montaž.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 24 Jún 2012, 18:32 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 25 Júl 2010, 16:51
Príspevky: 34
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
je to stredná 15mm montáž, ale asi budem brať túto http://www.aczshop.cz/product_info.php? ... cts_id=187
ešte uvidím

_________________
Weihrauch HW 77 K .177 + MTC VIPER 10x44 IRS SCB
Air Arms s410 Classic .177 cal. + HAWKE SIDEWINDER 6.5-20x42 (20x Half MD)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 06 Sep 2012, 23:36 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 25 Aug 2012, 21:35
Príspevky: 26
No ja strilim .308w, .22LR a ted chci trenovat s AAPS kdyz se mi podari kupit. Stale pisete o nestabilite montazi. Neskouselo sa fixovat skrutky lepidlom, na vetsich flintach to funguje. Moze mi dakto napisat aku montaz a optiku pouziva na AAPS a je spokojny.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 07 Sep 2012, 01:11 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 24 Júl 2011, 13:02
Príspevky: 63
Bydlisko: Kremnica
otázočka je táto montáž vhodná na pružinovky ,čo by sa stalo ak by som menil sklon montáže miesto klikania ? :désolé1: čisto hipoteticky http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=n ... xWGTHJH5RQ


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 07 Sep 2012, 07:10 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
barak... vieš ako to je... tisíckrát málo je viac ako jedenkrát veľa a zo vzduchovky sa striela veľmi vela... to z winchestra sú podaktorí radi ked si puknú 10 krát za rok...

ono aj ten výstrel u vzduchovky je iný, náraz ide oboma smermi a preto niektoré silnokopajúce pružinovky tak často odrovnávajú puškohlady ale toto nie je prípad AAPS, tam je aj rybyna dostatočne hlboká aj sú tam stop diery, takže sa dá použiť aj kvalitnejšia duralová montáž... (akurát kvôli gulatému púzdru zbrane bude možno treba vypilníkovať járok) čo napríklad o takej Slávii 634 neplatí, tam má niekedy aj ocelový kozap problémy...

jaju a ako to myslíš s tým menením sklonu montáže... ? toto je myslené tak že nastavíš sklon povedzme medzi 10 - 20 MOA a utiahneš na fest... a klikať budeš tak či tak... to nieje plynule štelovatelná montáž...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 07 Sep 2012, 07:27 
Offline
pokročilý
pokročilý
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Okt 2011, 14:10
Príspevky: 102
Bydlisko: Varín
to barak: na AAPS používam dvojdielnu montáž HAWKE Promo Mounts - http://polovnaoptika.sk/index.php?main_ ... ts_id=1746 a po cca roku s ňou nemám problém (ťuk-ťuk na drevo ;) ). Lepidlom skrutky nefixujem. Tiež som sa rozhodoval, ktorú montáž zvoliť, a nakoniec som si nechal poradiť od PalihoKM, ktorý na HW97KT používal tiež HAWKE montáže a osobne mám skúsenosť, že tá kope o trochu viac ako AAPS.

_________________

- Steyr LG110HP, Nikko Stirling Diamond 10-50x60, Hawke Match Mount Weaver, JSB Express
- AirArms Pro Sport, Hawke Tactical 8,5-25x42, BKL 360MB, JSB Exact 4,52


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 14 Sep 2012, 16:05 
Offline
senior
senior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2011, 13:03
Príspevky: 214
Bydlisko: Ba,Ma
jaju.79 píše:
otázočka je táto montáž vhodná na pružinovky ,čo by sa stalo ak by som menil sklon montáže miesto klikania ? :désolé1: čisto hipoteticky http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=n ... xWGTHJH5RQ

hmm,preco sa skrabat lavou rukou za pravym uchom?? vzdy musi byt montaz na pevno,klikaj kominom na optike..skus sa spytat na problemy s pohnutou montazou.dokaze to tak rozhadzat sustrel..hm :) a kominy na puskohlade su na to urcene,aby sa nimi klikalo(pozri meranie na MOA a nastrelovanie optiky),nie vymyslom montazou.take nerob.klepnutie do puskohladu Ti dokaze posunut zamernu o neuveritelne vdialenosti(na 50m aj 3-5cm) :( to je potom haluz,ked kilzona na 50m je 4cm,a tebe to plieska vedla..

_________________
AA 400 F CLASSIC ; Hawke s 8-32x56 , JSB ex.4,52


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 09 Dec 2012, 18:29 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Adrian píše:
Zatial je to dobre. Sadlo to tam pekne. :)
Uvidim ako sa to bude spravat s dlhodobeho hladiska. Po par sutaziach budem urcite mudrejsi. Sam som na to zvedavy, co to povie. Teoria je teoria a prax je prax. Dam aj vediet casom, ci som spokojny. :)


Takze presla sezona 2012 a ja mozem konstatovat, ze s montazami BKL som spokojny. Pocas celeho roku som sa ich nedotkol a ich osadenie a ulozenie na zbrani a optike sa nezmenilo. Nebadal som ziaden posun ani uvolnenie voci optike, alebo zbrani. Myslim, ze keby som sa znovu mal rozhodnut , tak pri nakupe montazi by som znacku BKL neobisiel. :)

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kvalita montáží
PoslaťNapísal: 20 Feb 2013, 19:47 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Máj 2012, 22:24
Príspevky: 24
Ahojte všetci! :thumbup:

Oprášil a inovoval som svoju detskú vášeň kúpou CZ200 Hunter cal. 4,5. Podľa prečítaných príspevkov to vyzerá byť rozumný kompromis medzi kvalitou, cenou a presnosťou. Nástrelový protokol výrobcu 5 rán na 10m mal rozplyl 1mm. To, že patrí do kategórie DoDo mi neprekáža, som relatívne zručný ;) . Hawke Sidewinder 30 SF 8-32x56 je už hádam niekde na ceste z aliancze (dosť otrasný prístup k zákazníkovi).

K veci:
Chcem kúpiť rozumnú (lacnejšiu ale štandardne kvalitnú) montáž. Zistil som, že potrebujem dvojdielnu, na 11mm rybinu, priemer oka 30mm, vysokú. Na PCP by mal stačiť aj dobrý dural, takže KOZAP zatiaľ vynechám. Zvažujem medzi týmito:
OPTISAN Dvojdielna montáž vysoká, 11mm priemer 30mm SA30DH alebo
HAWKE Matchmount 9-11mm / 2pc / 30mm High HM6162

O HAWKE som čítal, že sú majitelia v celku spokojní. Optisan (MTC optics) by tiež nemuselo byť GAMO, vlastne BLATO :) , akorát sa o ňom veľa na nete nepíše. Ktorú by ste volili vy a prečo? :?:

_________________
CZ200 Hunter, montáž OPTISAN 37426 SA30DH 30mm vysoká, optika HAWKE 8-32*56 SIDEWINDER 1/2 MilDot
***
LOV21
Slavia 631
Slavia 630


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 105 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.