Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 28 Apr 2024, 16:21

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 114 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kompenzatory
PoslaťNapísal: 25 Mar 2012, 16:45 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Objednal som si ho http://www.euroshooting.eu/foto.php?fot ... penz%E1tor a uvidíme či sú rakušania lepší od anglánou alebo od home made čo mám. :malin1:

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kompenzatory
PoslaťNapísal: 26 Mar 2012, 19:43 
Offline
pokročilý
pokročilý
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Jan 2011, 18:48
Príspevky: 103
Bydlisko: Hriňová Jaseňovo
Ja som ho objednal z Dynaxu aby som ho mohol kopírovať :) plus 100bar regulátor a biciu pružinu podla údajov výrobcu má zlepšovať sústrel o 0,2mm až 0,3mm tak to je tak na zamyslenie :D

_________________
Slavia 620 Tuning
Slavia 631,Seeadler optik 3-9x42,
Hämmerli 900 Combo 6x 42 Hämmerli,
Air Arms S510 SL .177 , No name 6x42,
Steyr LG 110 Hunting(TNT) .177,(Big NIKKO) Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD,
exp. Sa. 58 V
exp. UK 59L


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kompenzatory
PoslaťNapísal: 26 Mar 2012, 19:55 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 15:42
Príspevky: 348
Bydlisko: Beckov
A máš už nejaké fotky Tvojich "výtvorov"?

_________________
Čo bolo: Umarex 850 Airmagnum + Walther 6x42
Čo je: CZ 200 S Colour + HAWKE VARMINT SF 6-24x44 ? Mil Dot


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kompenzatory
PoslaťNapísal: 26 Mar 2012, 20:01 
Offline
pokročilý
pokročilý
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Jan 2011, 18:48
Príspevky: 103
Bydlisko: Hriňová Jaseňovo
Zatiaľ je všetko vo vývoji všetko bude len to chce čas tie osemkanálové kužeľové porty (deflektory )sa dosť ťažko vyrábajú. Zatiaľ je objednávka na jeden kus.

_________________
Slavia 620 Tuning
Slavia 631,Seeadler optik 3-9x42,
Hämmerli 900 Combo 6x 42 Hämmerli,
Air Arms S510 SL .177 , No name 6x42,
Steyr LG 110 Hunting(TNT) .177,(Big NIKKO) Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD,
exp. Sa. 58 V
exp. UK 59L


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kompenzatory
PoslaťNapísal: 26 Mar 2012, 23:10 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 15:42
Príspevky: 348
Bydlisko: Beckov
No ved aj ja zvazujem...

_________________
Čo bolo: Umarex 850 Airmagnum + Walther 6x42
Čo je: CZ 200 S Colour + HAWKE VARMINT SF 6-24x44 ? Mil Dot


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kompenzatory
PoslaťNapísal: 02 Apr 2012, 18:45 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Tak dnes som "testoval" ale v podstate som iba klasicky strieľal s tým komenzátorom od fy. Steyr. Troška pofukovalo tak "test" nie je objektívny ale podľa mňa a sústrelov je to porovnateľné s tým čo som tam mal (Rowan home made). Najskôr som strielal bez akýchkoľvek koncoviek a potom som skúsil z Rowanom vlastnej výroby a nakoniec asi 200 rán so Steyerom. Ja som zlepšenie sústrelu pozoroval ale pre objektívnosť len na 25 m a strelba na 45 m nebola objektívna kvôli vetru. Nechcem si nič nahovárať ale na 25 m s použitím či kompenzátora vl. výroby alebo s továrenským bol sústrel lepší ako bez ich použitia. Čo sa týka kompíku Steyr ako výrobku tak veľmi pekný kúsok aj svojím dielenským spracovaním a aj designom. Čo ma úplne prekvapilo bolo že tie malé diery orezávacích lievikov sú prevvŕtané do vnútorného kanála kade prelietava diabolka viď foto http://www.euroshooting.eu/foto.php?fot ... penz%E1tor . Takže aj zbytkový vzduch čo orezávací lievik nestačil orezať tak ešte cez tieto malé dierky má možnosť vyfúknuť mimo dráhy diabolky. Čo sa týka priemeru diery kompíka tak Steyr ho má 5 mm a Rowan 6 mm (pri kal 4,5 mm) takže v prípade Steyru diabolka lieta iba 2,5 desatiny milimetra od steny kompenzátora čo už je na "hrane".

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kompenzatory
PoslaťNapísal: 03 Apr 2012, 10:39 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 02 Sep 2010, 10:10
Príspevky: 543
Ja trocha skritizujem tento kompenzator. Tie drobne dierky okolo kužela su podla mňa uplne zbytočne,ved su tam 4 velke diery kadial ten vzduch unika a ešte dve komory za sebou. Ta dierka sa mi tiež zda priliš mala priemeru 5, stači ked pritiahneš kompik o hlaveň a ten sa ti vychyli o jednu desatinu 0,1mm tak vznikne medzera medzi diabolkou a stenou diery 0,15mm a na druhu stranu 0,35mm a ked aj diabolka nebude škrtat o stenu tak ju to určite bude vychylovať k tej strane ktora ma väčšiu medzeru,čiže k 0,35mm. Je tam vidieť len jeden červik,ja som na mojom daval 3 pod 120 stupňami. Mne sa potvrdilo len jedno riešenie a to moderator od HW , ten možem s určitosťou potvrdiť že zlepšuje presnosť a rozptyl a neuveritelne eliminuje ulety,je na ňom diera 7mm a prva komora je vzdialena 60mm od ustia,čo vyvracia všetky teorie,len škoda že je brany ako tlmič a tudiš je zakazany. Mňa by skor zaujimalo že ty ako športovy strelec nepouživaš tzv. Stabilizer ktory tiež predava Varga v euroshotingu a tiež piše že zlepšuje rozptyl a je určite povoleny na suťažiach, čo je vo vnutri tohoto stabilizatora,nevieš? pohladam odkaz a dam to sem.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kompenzatory
PoslaťNapísal: 03 Apr 2012, 11:05 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
5mm nie je nic strasne - je to akurat na dobru diabolku. Na mojom kompiku mam to podobne. Chce to ale dokladne vycentrovanie a overenie sustrednosti s vyvrtom hlavne pohladom do nej. Este raz napisem - DOBRU diabolku, pretoze poskodena diabolka - napr. podkaliberna, ktora opusti drazky pod uhlom naozaj moze skrtnut o hranu. Ani to ale nie je nic hrozne, lebo ten zmetok by aj tak ciel netrafil presne a pri kontakte nema sancu ublizit kompiku.

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kompenzatory
PoslaťNapísal: 03 Apr 2012, 11:21 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
JuroNR píše:
Mňa by skor zaujimalo že ty ako športovy strelec nepouživaš tzv. Stabilizer ktory tiež predava Varga v euroshotingu a tiež piše že zlepšuje rozptyl a je určite povoleny na suťažiach, čo je vo vnutri tohoto stabilizatora,nevieš? pohladam odkaz a dam to sem.

Juro, ved Bench rest pouziva stabilizator dodatocne doplneny do svojho Steyra.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kompenzatory
PoslaťNapísal: 03 Apr 2012, 11:40 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 02 Sep 2010, 10:10
Príspevky: 543
Igi samozrejme pokial kompik beži suoso s hlavňou neni čo riešiť,ALE všade je predsa len nejaka vôla a môže sa stať že ked kompik pritiahneš tak ho nepatrne vychyliš ani si to nemusiš uvedomiť,vieš sam že čierna hlaveň ma iny rozmer než strieborna a aj pri vyrobe su tiež nejake tolerancie,niektora diera je volnejšia ina tesnejšia,ale pokial je v tolerancii neni to zmätok. Ja som volil dieru 5,5 zicher je zicher.
Fero ja nemyslim stabilizator ktory je v steyery vo vnutri,ktory si benchrest dokupil a namontoval,ale myslim STABILIZER ktory je na hlavni,miesto kompenzatora.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 114 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.