Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 29 Apr 2024, 02:26

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 55 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 03 Aug 2011, 20:04 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Nie som si celkom istý že či z dlhodobého hľadiska tomu kontaktnému poľu prospievajú tie špendlíky. :)
Prečo používaš IR závoru z combra? Veď dnes nie je problém diódy (alebo rovno komplet optočlen) kúpiť na slovensku (rovno v KE je SOSko) a je k nim aj datasheet...

Tento projekt so záujmom naďalej sledujem. :super:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 03 Aug 2011, 20:29 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Sledujeme ho viaceri. :)

Igi, drzim palce, nech sa to vydari a nech je spokojnost. :)

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 03 Aug 2011, 20:40 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
z SOSka mam vsetko mozne, ale bohuzial ich ponuka infra lediek a infradiod az taka siroka nie je :(
Okrem LEDiek/diod v klasickom tvare s priemerom 5/3mm uz nic nie je. Podobne na tom je thorn.sk ktory ma tu tiez pobocku.
Obidve zavory potrebujem napchat do rury s priemerom 16mm a este musi medzi nimi preletiet diabolka. Skusal som aj vysielac / prijimac pre dialkove ovladanie ale tudy cesta nevede...
Diody z combra maju tu vyhodu ze su orientovane do boku, takze z tych 16mm odkroja minimum. Keby si niekde take videl za rozumnu cenu, tak mi daj prosim ta vediet.
Nastastie anglani ich posielaju celkom zadarmo :-)

Co sa tyka elektroniky tak vsetko uz v podstate funguje. Este som nedoriesil napajanie a cakam este na druhy par na druhe hradlo a BT jednotku. V dalsom kroku budem musim secky testovacie programy spojit do jedneho + naprogramovat uzivatelsky interface, ktory najprv musim navrhnut. Az potom zacnem navrhovat mechanicku cast - enkodery pre tocitka, ulozenie pre akcelerometer, krabica pocitaca, vedenie kablov, ovladanie..... No je toho este dost.

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 03 Aug 2011, 21:50 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Ak nepomôže SOS tak pomôže TME. Tam je výber trocha širší. :)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 03 Aug 2011, 21:53 
Offline
pokročilý
pokročilý
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2011, 02:05
Príspevky: 133
Bydlisko: PO a KE
Ja pouzivam opticku zavoru Lite-On LTH-A vid. datasheet. Vyhoda je, ze je hned sparovana IR dioda a IR fototranzistor. Nevyhoda je, ze strbinu to ma 5,2mm :gene: , takze uvidim, ci to pre finalne riesenie nebudem musiet rozrezat a posunut aspon na 7mm.


Prílohy:
LiteOn Photointeruptor LTH-A.pdf [160.01 KiB]
110 krát

_________________
AA 400 Classic Ginb Mod FT 9 + Hawke Sidewinder 8-32x56 + JSB Exact :super:
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 03 Aug 2011, 22:44 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Okrem rozmerov je dolezitou hodnotou pri diodach rise/fall time, takze ako tak pouzitelna je este tato http://www.tme.eu/html/SK/fotodiody-900 ... pelny.html ktora ma 6ns. Diody v combre mk4 maju dokonca len 4ns. Raz som objavil blog konstruktera combra kde to pisal a to je aj dovod preco presiel z fototranzistorov na fotodiody. Co sa tyka hotovych fotozavor ako ten liteon, tak tych mam cele krabice zo starych kopirok a tlaciarni. Problemom pri nich je ze vacsinou su z jedneho kusa aj po rozobrati a rise/fall time sa pohybuje okolo 50ns ako u vacsiny fotodiod, takze je mozne ze kym preleti diabolka popred diodu, tak fall time (kedze je osvetlena) nebude stacit na vytvorenie signalu - doslova si dioda diabolku "nevsimne".
Vacsinou pri tom parametri konci kazda diskusia o DIY chrone.

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 03 Aug 2011, 23:01 
Offline
pokročilý
pokročilý
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2011, 02:05
Príspevky: 133
Bydlisko: PO a KE
Hm, dobre vediet. Strielat som cez to neskusal, zatial. Takze ked to nebude fungovat aspon teraz budem vediet v com to moze tkviet.

_________________
AA 400 Classic Ginb Mod FT 9 + Hawke Sidewinder 8-32x56 + JSB Exact :super:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 12 Aug 2011, 00:26 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Minuly vikend som sa venoval golfu a cez tyzden len minimum casu na projekt.
Novinky - pribudli 2 digitalne teplomery s presnostu 0.1stupna, ale bohuzial komunikacia s nimi trva dost dlho, takze na displeji sa bude aktualizovat len kazdych 30s, inak by sa zahltil procesor a chrono by nefungovalo spravne. Dalej pribudlo druhe hradlo chrona, ktore aj s tym prvym mieri do 74HCT00 a odtial priamo na vstup. 2 vecery som bojoval s "debouncingom", kedze mnozstvo poskakujucich signalov z hradiel zahltilo prerusenie natolko, ze pri seriovej komunikcii s PS2 mysou procak vytuhol. Skusal som to najprv hardverovo s kondikmi, ale nakoniec som nasiel velmi elegantne softverove riesenie, ked sa na po prvom signale odpoji na necelu milisekundu prerusenie. Krasne je na tom to, ze nestratim presnost a na dlzku diabolky to staci odladit zmenou jednej hodnoty. Trocha som sa pohral s grafickym LCD a jeho moznostami - vid obrazok :-) a nakoniec som naprogramoval timer na 180 sekund aj s pipatkom.


Prílohy:
Poznámka: Hodnoty zo senzorov a casovac
P1040926.jpg
P1040926.jpg [ 183.82 KiB | Zobrazené 1503 krát ]
Poznámka: V popredi digitalne teplomery.
P1040925.jpg
P1040925.jpg [ 156.37 KiB | Zobrazené 1503 krát ]
Poznámka: Graficke moznosti LCD
P1040923.jpg
P1040923.jpg [ 305.24 KiB | Zobrazené 1503 krát ]

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 12 Aug 2011, 07:46 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
To logo je mi povedome. :)

Dobra praca. :super:

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Okt 2011, 17:18 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 756
Bydlisko: Limbach
Ako pokracujes ?
Nedali by sa ako hradla pouzit tie z mysi (z nejakeho rychleho typu) ? Boli by tak skoro zadarmo....
Malo by to merat aj atmosfericky tlak, aby sa vykompenzovala nadmorska vyska.
Idealne by bolo umiestnit display do ocnice a tam v priehlade zobrazovat zamerny bod (alebo kriz) po korekcii.
Ale to by asi chcelo jemnejsi raster.

_________________
Evanix Blizzard, AR6, U850 Hunter, DU-10 Condor, 2x HW97k, HW100, Daystate GP, Ripley AR5s, Anschütz 9003, Gamo PT-80
kukam cez 3x Big Nikko, Optisan 8-32, Walther 6x, Visionking 4-48x65, FireWolf 3-9 x32AO
Diktátor Národného FT centra v Limbachu, nafúkaný /na 200 barov/ manager pecenych klobasok a kvapalnych elektrolytov


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 55 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.